Saturday 7th March 2009


Race 1 311m M 13.15
PIROQUE LODGE AND BRIAN KAHLDEFE
1 SANDMAN BROOKER M ALLISON GREEN
2 UNO SCARLETT M DARREN PETERSEN
3 WALKABOUT HOPE M MERVYN PINNEY
4 BOB THE WAITER M UNAVAILABLE
5 CLASSIC MILES M DARREN PETERSEN
6 SWANKY BEE M DONNA WIDDOWS
7 SHADY GOLD LARA M SHEREE CAMERON
8 BLIND SPOT M PETER SCOTT
9 BUS BOY M UNAVAILABLE

Race 2 457m MX 13.30
SOUTH WEST VIDEO AND MEKAH ELECT
1 DANA DAN M RODNEY MCDONALD
2 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
3 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
4 MISS CHELLA M RODNEY OAKMAN
5 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
6 THERESA’S JOY M JASON CAMERON
7 MISS PEABO M UNAVAILABLE
8 PRINCE EIFFELL M ALLEN THOMAS

Race 3 311m 5 13.45
TEMORA SECURITY BATTLERS STAKE
1 PINK SLIP 5 GARRY HARDING
2 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
3 PARRYDISE HILL 5 GARRY ANESBURY
4 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY
5 GROGAN BOY 5 LEONARD SARGOOD
6 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
7 HUSKY PETA 5 UNAVAILABLE
8 SHEAR STAR 5 RONALD WEBB

Race 4 457m 4/5 14.00
HUTCHEON AND PEARCE STAKES
1 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
2 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN
3 DEE PRINCE 4 J MCCALLUM
4 FOREVER SUE 5 WAYNE O’BRIEN
5 FOGGART’S WALK 5 KEITH DERRICK
6 OUR REBOUND 5 DAVID MEIERS
7 DANA ANNABELLE 5 RODNEY MCDONALD
8 SHOO FLY SHOO 4 DARREN PETERSEN

Race 5 311m M 14.15
AEG METALS MAIDEN FINAL
1 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS
2 IRINKA ASOTASI M RAYMOND SMITH
3 DARLYN BINDI M UNAVAILABLE
4 WALKABOUT GOLD M UNAVAILABLE
5 IRINKA THOMAS 5 RAYMOND SMITH
6 REEFTON MAGIC M SEAN BANNERMAN
7 CUTE AND CLASSY 5 CHERRYL BRADLEY
8 IZMIR’S RAIDER 5 WAYNE TAYLOR
9 SWANKY DEMETRI M DONNA WIDDOWS
10 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE

Race 6 457m 5 14.30
LEICHHARDT/ANNANDALE GBOTA BRANC
1 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
2 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
3 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
4 FINE ACHIEVER 5 GARRY HARDING
5 CRAZY SURFER 5 RODNEY OAKMAN
6 CHEL’S CHOICE 5 KEVIN OAKMAN
7 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
8 BONNIE CORONA 5 UNAVAILABLE

Race 7 311m 4/5 14.45
K J MATTHEWS
1 AFTER SHOCK 5 UNAVAILABLE
2 SWANKY PUMPKIN 5 DONNA WIDDOWS
3 LARRY’S MEMORY 4 ALLEN THOMAS
4 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
5 KURRAWA GIRL 4 KENNETH GRAY
6 SUNLIT JODES 5 JULIE FRENCH
7 MILK RUN 4 RONALD WEBB
8 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND

Race 8 457m M 15.00
GBOTA/TEMORA SHIRE COUNCIL
1 IRINKA JOSHUA M RAYMOND SMITH
2 ALIBOND M GRAEME MELBOURNE
3 DANA ANTONIA M RODNEY MCDONALD
4 GOOD BOY BLUE M MAURICE TAYLOR
5 IRINKA DAVID M RAYMOND SMITH
6 IRINKA DI M BENJAMIN SWANSTON
7 MONKEY BONES M GARRY HARDING
8 GOLDEN DELIGHT M CLAYTON BUTLER
9 DANA DAN M RODNEY MCDONALD
10 THERESA’S JOY M JASON CAMERON

Race 9 311m 5 15.15
MCSHANE’S SCRAP METALS 5TH GRADE
1 COLLISION PEARL 5 ROBERT COOPER
2 ANNOUNCEMENT 5 RODNEY OAKMAN
3 SECRET SPIRIT 5 KENNETH GRAY
4 SECRET SPLIT 5 RODNEY MCDONALD
5 PSYCHO SAM 5 REX COOK
6 JET HOME KYE 5 WAYNE O’BRIEN
7 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
8 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
9 REDWOOD DASHER 5 BRUCE WILLIAMS
10 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER

Race 10 457m 5 15.30
ROB HUGHE’S BEARINGS AND HOSES
1 BYRON BAY 5 JASON CAMERON
2 MY FELLA 5 RONALD WEBB
3 LE GRANDE 5 SIDNEY FOOTE
4 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
5 GLENDALE WASTREL 5 UNAVAILABLE
6 CROUCH AND HOLD 5 GRAHAM THURKETTLE
7 TOOTA BAIN 5 JAMES MCKECHNIE
8 STYLISH CHUG 5 JAMES MCKECHNIE

Race 11 311m 5 15.45
HOTONDO HOMES/NEIL GRIMMER STAKE
1 MISTY CORONA 5 MERVYN PINNEY
2 ELLA FELLA TELLA 5 JASON CAMERON
3 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
4 WALKABOUT JILL 5 JASON CAMERON
5 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
6 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD
7 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
8 LITTLE MISS HERO 5 DENNIS STEWART
9 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS

Race 12 311m 5 16.00
CRUTCHERS SUPA IGA
1 AWESOME ARIEL 5 MERVYN PINNEY
2 SWANKY SUZIE 5 DONNA WIDDOWS
3 LITTLE MOMENT 5 MERVYN PINNEY
4 DALGAZ GEM 5 LEONARD SARGOOD
5 GREENSTONE GIFT 5 DONNA WIDDOWS
6 BLUE WHISPER 5 MERVYN PINNEY
7 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK
8 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER