Sunday 5th April 2009


Race 1 311m MX 13.15
GBOTA MIXED STAKES
1 TOKAAM PRINCE M ALICIA THOMPSON
2 YODELLING KERRY M MICHAEL HARRIS
3 CAWBOURNE HAYLEY 5 DAVID JORDAN
4 ALL COUNTRY M ROBERT HARRISON
5 CRAFTY MISS M SHANE PULBROOK
6 SWANKY BEE M DONNA WIDDOWS
7 BROKE 5 RODNEY MCDONALD
8 SANDMAN BROOKER M ALLISON GREEN

Race 2 457m MX 13.30
E HARMER PAINTING STAKE
1 MONKEY BONES M GARRY HARDING
2 GOLDEN DELIGHT M CLAYTON BUTLER
3 IRINKA DI 5 BENJAMIN SWANSTON
4 PARRYDISE PALM 5 UNAVAILABLE
5 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
6 MISS ADDIS 5 MARLENE HARRISON
7 JAYLIL M SIDNEY FOOTE
8 WISE MAN M ARTHUR FAHEY

Race 3 311m MX 13.45
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 RAINBOW BINDI M JAMES WORLEY
2 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
3 POTENZA FURY M CLAYTON BUTLER
4 DOUBLE ELLA M BENJAMIN SWANSTON
5 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
6 ALIBOND M LORRAINE THACKER
7 CHICK HICKS M ALICIA THOMPSON
8 LE GRANDE 5 SIDNEY FOOTE

Race 4 457m 5 14.00
5TH GRADE BLUE PAWS HEATS
1 AWESOME VINTAGE 5 WESLEY MCDONALD
2 ZARUBA 5 KYLIE MCDONALD
3 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD
4 GENUINE THING 5 ANTHONY MICALLEF
5 Vacant
6 REEFTON MAGIC 5 SEAN BANNERMAN
7 KIMBORA 5 ANTHONY MICALLEF
8 ILLEGAL LENGTHS 5 KEITH SELTEN

Race 5 311m 5 14.15
EASTER CUP HEAT 1
1 REDWOOD DASHER 5 BRUCE WILLIAMS
2 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY
3 Vacant
4 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
5 AWESOME ARIEL 5 MERVYN PINNEY
6 Vacant
7 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
8 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS

Race 6 457m 3/4 14.30
AG-N-VET STAKE
1 KIRBY LANE 4 SEAN BANNERMAN
2 DALGAZ DENNIS 4 GARRY PARSONS
3 Vacant
4 ITZA PEARLER 3 RODNEY MCDONALD
5 SHE WON’T PANICK 3 COLIN BRADLEY
6 Vacant
7 DAPHANEY 3 GARY MITCHELL
8 CALLEEN WHISPER 4 CLAYTON BUTLER

Race 7 311m 5 14.45
EASTER CUP HEAT 2
1 OSTI LEE DREAM 5 CHERRYL BRADLEY
2 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
3 Vacant
4 SWANKY SUZIE 5 DONNA WIDDOWS
5 SWANKY DEMETRI 5 DONNA WIDDOWS
6 Vacant
7 MOULDY CAKE 5 ARTHUR FAHEY
8 FINE ACHIEVER 5 TERRENCE KEMP

Race 8 311m 4 15.00
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND
2 JUST DO IT 4 ANTHONY BRADFORD
3 SWANKY CHIN 4 DONNA WIDDOWS
4 SWANKY PUMPKIN 4 DONNA WIDDOWS
5 Vacant
6 CLOVALLEY CHI 4 LIONEL HARRIS
7 CANNIA BE COOL 4 SCOTT PARRY
8 FRIDA BALE 4 SEAN BANNERMAN

Race 9 457m 5 15.15
CORNFORD’S HARDWARE STAKE
1 MUM’S PHANTOM 5 KEITH SELTEN
2 PRESTON LANE 5 SEAN BANNERMAN
3 GOOD BOY BLUE 5 MAURICE TAYLOR
4 FOGGART’S WALK 5 KEITH DERRICK
5 WALKABOUT BIRD 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
6 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
7 MISS SKAIFE 5 ROBERT HARRISON
8 JUST WATCH ME 5 ANTHONY MICALLEF
9 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
10 PANDORA LANE 5 SEAN BANNERMAN

Race 10 311m 5 15.30
EASTER CUP HEAT 3
1 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
2 CUTE AND CLASSY 5 CHERRYL BRADLEY
3 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
4 PARRYDISE RIVER 5 SCOTT PARRY
5 Vacant
6 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS
7 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
8 CROUCH AND HOLD 5 UNAVAILABLE

Race 11 311m 5 15.45
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
2 LITTLE KISS 5 KYLIE MCDONALD
3 Vacant
4 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
5 OVERHEAD 5 RODNEY MCDONALD
6 Vacant
7 CARENDAN 5 KEITH SELTEN
8 EMMA BECKETT 5 CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 12 311m 5 16.00
M C DERRICK STAKE
1 I’M SO COOL 5 KEITH SELTEN
2 BLIND SPOT 5 PETER SCOTT
3 BEST PLAYER 5 RODNEY MCDONALD
4 SLIPPERY HAVOC 5 GEOFFREY SHEATHER
5 Vacant
6 LITTLE MISS HERO 5 DENNIS STEWART
7 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
8 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD