Sunday, 6 March 2016

Greyhound Box Draw For Temora – Sunday, 6 March 2016

Race No. 1Cut And Run For Men Final Maiden…5:52 PM
M event over 330 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MANDY MAGIC225219.48Donna Widdows
2TRACY VELLA255119.45Mervyn Pinney
3BLUE FUSION119.55Wayne White
4TRANQUIL PETE119.30Rodney Oakman
5TRANQUIL POP119.30Rodney Oakman
6ALEENA’S CHANCE82219.47Lorraine Roy
7EPIC FORCE219.79Peter Sims
8BLOODCELL BINDI219.60Brian Lord
9RED SET GO322319.48Jay Lyons
10DANA SPIDER319.65Rodney Mcdonald
Race No. 2Temora Shire Council Final Maide…6:14 PM
M event over 457 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1JUNIOR TIGER226.72David Grant
2GALADRIEL554226.92Nola Richards
3DEVINE STORM645126.64Patrick Parrelli
4MALLEE KING126.45Graham Thurkettle
5WILLOW’S SECRET226.68Paul Braddon
6SCORCHING LILLY126.76Clint Colaiacovo
7BILLY KEEPING126.54Charmaine Roberts
8TAPSTER FLEX2126.92Sean Bannerman
9TRANQUIL BLOSSOM326.82Rodney Oakman
10TEXY BOY326.83Bruce Williams
Race No. 3Shamrock Hotel Final 0-1 Win F6:32 PM
MX event over 457 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ON RED644126.33Steven Kemp
2DING DONGA683227.15Brian Lord
3BERDA BALE525327.19Shannon Ellis
4EL AY LUCY13X226.45Gregory Mckinnon
5THOMBRO242226.88Laetitia Hand
6RAMBLING BANQUETX42326.83Gillian Apps
7ROBINS ZARR HOOD313126.47Neil Staines
8EPIC DREAM426.94Peter Sims
9BUSH FUSION124426.99Kylie Mcdonald
10VIOLET FLEX427.35Margaret Bannerman
Race No. 4Matthews Building Supplies Con.6:52 PM
NG event over 457 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MAGPIE HAWK638426.45John Hartley
2SECOND LINE121425.97Rodney Mcdonald
3WOLFPACKX34426.63Phillip Clark
4DANA PEACH566226.38Rodney Mcdonald
5BE MY BEAU265526.35Graham Thurkettle
6BEKIM CASEY533326.55Peter Carr
7SYDENHAM RED411326.79Adam Oliver
8TZAR NORMA411226.12John Mccallum
Race No. 5G Saddler/a Lambley Memorial Stk…7:12 PM
5 event over 457 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1TARGAB’S GALORE124326.42Peter Ward
2FURSTY FERRET1222NBTAdam Oliver
3RAGNAROK324626.43Graham Thurkettle
4SHE’S A MELGAR154426.96Garry Small
5WESTERN BELLE485127.31Lorraine Roy
6GLENDALE ZEUS3241NBTGlenn Schwencke
7SHARINA BOMBER1233NBTShannon Ellis
8HOLLYWOOD BEAM555326.78Steven Kemp
9ARTHUR DRUM1637NBTArthur Fahey
10SPRINGVALE STELA1667NBTPaul Strutt
Race No. 6Ladbrokes Temora Gbota Final Spr…7:32 PM
NG event over 457 metres at Temora Of $12,250 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1CICATRIZ451126.23Peter Carr
2TANGO’S EXPRESS456126.40Paul Braddon
3PERFECT MELODY541226.49Robert Littlefield
4TULLABUNG ROCK11126.11Neil Staines
5PARRYDISE SPARK226126.42Shannon Ellis
6CATCH FIRE627226.01Phillip Clark
7SUGAR MAN223126.22Graham Thurkettle
8MARBO’S MAGIC111125.98Paul Braddon
9TZAR NORMA411226.12John Mccallum
10AWESOME DANNY714226.52Wayne White
Race No. 7Coprice Stakes7:57 PM
NG event over 570 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WHO SAID THAT3254NBTIvan Howe
2MANTRA MICK7187NBTRicky Mckinnon
3KNOCKA’S RETURN1245NBTMark Wilcox
4KINBRAE SALLY2528NBTRicky Mckinnon
5WINSOME ALLY5842NBTBrian Lord
6THOR’S DEVIL251433.94Peter Carr
7MOLLYS MUSIC3238NBTVicki Prest
8SPRING DANCE25X7NBTRobert Littlefield
9BLIND SIDED5336NBTIvan Howe
10GEM’S ROCKET663633.96Dale Ashton
Race No. 8Molly Harmer Memorial Stakes Spr…8:17 PM
NG event over 330 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1PHILLIP KEEPING235419.60Charmaine Roberts
2MILKO’S MAGIC136218.94Pamela Braddon
3KASINDA244419.64Anthony Cooper
4KALIMBA LIGHT513119.35Steven Berry
5SPIDERS BROTHER213118.83Neil Staines
6HURRICANE RINO233219.49Pamela Braddon
7RODNEY KEEPING2X1319.50Charmaine Roberts
8EL ROSE662319.59John Thorpe
9SHINE FOR ME472519.61Julie Brodie
10ROMA GIRL225519.64John Thorpe
Race No. 9Wagga Tile Wagga To Temora F 1-3…8:39 PM
5 event over 457 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WHATA ASSET1267NBTFaye Herbert
2STRUTS IN TIME6674NBTPaul Strutt
3EMI’S BOY MURPH221826.93Jay Lyons
4TIGGERLONG SWAGE3421NBTJohn Cusack
5PUBLIC CIRCUS1442NBTPeter Dooner
6SALMINATOR845727.57Scott Hall
7PARRYDISE GINGER5633NBTScott Parry
8CHEEKY CHERYL736327.15Paul Strutt
9SPRINGVALE STELA1667NBTPaul Strutt
Race No. 10Delta Workers Stakes8:59 PM
5 event over 330 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1JINX KNOCKER868420.84Rodney Mcdonald
2YELLOW OAK3521NBTCherie Rosier
3NORMA’S MOMENT657619.89Arron Gould
4DARYL’S DESIRE422319.31Thelma O’keefe
5SUSIE WILLOW272120.18Pamela Braddon
6COUNTRY HEAT116120.18James Johnson
7TEZZA MAC432219.43Ricky Mckinnon
8BILL’S DESIRE122119.29Terry O’keefe
9SHARINA GUN117419.26Shannon Ellis
10HAWK’S BLUEBOY621719.67Lorraine Roy
Race No. 11Railway Hotel Final Sprint Serie…9:16 PM
5 event over 330 metres at Temora Of $1,300 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1TYPICAL BANQUET631219.30Gillian Apps
2LILLY’S HAND126219.28Mervyn Pinney
3WHINGING MAC111119.19John Hartley
4GAMINE577119.36Vicki Prest
5BALLET FUSION315219.34Wesley Mcdonald
6COSMIC CHOIR772119.25Kenneth Seckold
7LAYLA SWIFT122118.93Paul Braddon
8EXTREME CHANCE473119.16Lorraine Roy
9TEZZA MAC432219.43Ricky Mckinnon
10SHEZA TEMPTRESS223219.50Peter Sims