Friday 18th May 2012

Greyhound Box Draw For – Friday 18th May 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Stake03:55PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MRS WILSON3628423.01T C Priest (Sawyers Gully)
2BLACK PEDRO4728522.92W M Brown (Cessnock)
3LAY BACK8131122.86C Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
4RATTLE AND ROLL5267422.95M A Skinner (Abermain)
5EMMA ROBBO2666422.61E J Robertson (Williamtown)
6PIRATE TOKAAM5354523.03T F Pullman (Keinbah)
7BIT WASABI7226222.61S A Ebbeck (Fennell Bay)
8BELL BAILEY5267322.86M G Bailey (Bellbird)
9MISTY TOKAAM8577522.83H M Pullman (Keinbah)
10ELECTRIFYING FIX8587822.83C Wilson (Elermore Vale)
Race No. 2Sky Racing Maiden04:11PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE MULDOONFSHJ Edwards (Mount Martha)
2FREDRICOFSHM D Shambler (Elrington)
3BLACK STUMPYFSHL M Gee (Lochinvar)
4MR. AVIATOR6364FSHC A Garrard (Maryland)
5VALENTINE QUEEN6536NBTM D Shambler (Elrington)
6JUSTRINA AUSTIN358NBTR N Teasdale (Rutherford)
7FLAMIN’ GROOVEY87245NBTE T Jago (Gorokan)
8GENISTA COSMICFSHS M Mitchell (Quorrobolong)
9CON CARNEFSHR Saxon (Speers Point)
10SOCIETY BOND74646NBTG Emerton (Fassifern)
Race No. 3 Stakes04:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN BILLSKY1827322.93K Yates (Neath)
2WILD FANCY4325122.70A Azzopardi (Londonderry)
3OSCAR PEARL5673822.75R A Lee (Lochinvar)
4PRINCESS BEC16837NBTT F Pullman (Keinbah)
5SLICK EXIT5265522.98R Mccolm (Sawyers Gully)
6IT’S A KNOCKOUT4381223.21R Herbert (Weston)
7WONGAWILLI DEVIL82363NBTM Bashford (Greta)
8JAZZINATOR42712FSHT Marsh (Coal Point)
9TITANIC MISS8348423.35W C Slade (Beresfield)
10MISS MELLIE43756NBTA M Lucas (Whittingham)
Race No. 4Unibet Maiden04:50PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MEDIUM TO LARGE23562NBTW C Slade (Beresfield)
2IT’S COLDFSHR Saxon (Speers Point)
3ESKIMO CHIEF24NBTA Sessions (Beresfield)
4MAY MULDOONFSHJ Edwards (Mount Martha)
5KRUNCH BUST526NBTD Sultana (Londonderry)
6FANTASTIC POINT6233NBTG J Ernst (Lochinvar)
7SPLASH IT ON4424NBTD B Werner (Beresfield)
8EL BALA75237FSTDJ L Stewart (Woodberry)
9SIERRA GOLDFSHM D Shambler (Elrington)
10POWER OF CELINE4NBTT Priest (Sawyers Gully)
Race No. 5Hardy’s Precision Excavations05:11PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRIXIE LIDCOMBEF755529.71G J Dunphy (Butterwick)
2TEE REX8524729.94L A Atchison (Jilliby)
3VANDRIDGE5727429.97D F Berwick (Sawyers Gully)
4BRIMZ MATE4626329.91D A Roach (Lochinvar)
5CHADRICK17234NBTR J Evans (Moonbi)
6YO COOL MAXIE5561630.09B E Evans (Moonbi)
7SULL’S FLAME57725NBTT C Priest (Sawyers Gully)
8BIG ACE53337NBTJ Singline (Hamlyn Terrace)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6All-pro Hospitality Stakes05:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAVEN JAG67545NBTT Vanderburg (Freemans Reach)
2HAMISH TANGA1174330.02M C Sharman ()
3ROCKET POINT7546229.97G J Ernst (Lochinvar)
4ANGUS TANGA21622FSTDE J Sharman (Muswellbrook)
5OPALISED SHELBY2461629.99G J Robertson (Williamtown)
6BUTTERFLY LADY63765NBTN York (Abermain)
7EBONITE3431430.18M A Skinner (Abermain)
8TOUCH OF GOLD7225529.83G Sparke (Yarrawa)
9SONGAR ZIPPER88687NBTC F Wilson (Elermore Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7 Blue Paws Final05:46PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CASSIDY8685129.73R A Lee (Lochinvar)
2RED FLAME1363129.81W A Vanderburg (Sawyers Gully)
3BEHATI BABE72743NBTT C Priest (Sawyers Gully)
4KING OF KIBBLE55523NBTD Sultana (Londonderry)
5FULLY STOKED8154230.03L Watts (Paxton)
6MISS HORIZON6314230.03O M Vassilakis (Matraville)
7JAYLA ROGUE63542NBTG J Case (Rankin Park)
8BIG CLIFFY7117129.71P M Mckinnon (Norah Head)
9ZA’MA FLYER3277330.10W A Weiss (Kurri Kurri)
10EBONITE3431430.18M A Skinner (Abermain)
Race No. 8Multicam Stakes06:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOODWIN MAGGIE7423330.54E J Castle (Sawyers Gully)
2RAINBOW DASH1124329.73K P Cheetham (Harpers Hill)
3CAVENDISH FLYER1137729.69G P Sattler (Marks Point)
4MISS GROOVEY51244NBTJ M King (Wilberforce)
5BELLA DIOR8278530.57N A Atchison (Jilliby)
6JADE TOKAAM6166630.27T F Pullman (Keinbah)
7GENTLE MELODY4625130.29W A Craig (Upper Lansdowne)
8DELTALICIOUS1858NBTA B Woods (Forster)
9SONGAR ZIPPER88687NBTC F Wilson (Elermore Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Woy Woy Poultry Stakes06:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOP DOLLAR11152FSHC B Field (East Maitland)
2SEAFOOD BANQUET1738823.30M Anderson (Black Hill)
3PRANK CALL58363FSHT Marsh (Coal Point)
4BIDDYKEN LAD37148NBTJ K Hilder (Padstow)
5THREDBO11417NBTD John (Lower Belford)
6GAVINATOR8221223.41I O Darcey (Luskintyre)
7OCTANE PATCH3543322.83N P Mcintosh (Abermain)
8ELLIOT REID12648FSTDC J Caldwell (Muswellbrook)
9DIVA LARRICKI67527NBTD M Priest (Sawyers Gully)
10FIRE MULDOON645F822.97J G Edwards (Paxton)
Race No. 10Get To The Diggers Stakes06:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KIOWA TRICKS311FSHG M Broadrick (Slacks Creek Qld)
2VOTE FOR FREDDY25162NBTT R Marsh (Coal Point)
3WAIMEA GAIN8221623.19N W Tonks (Banora Point)
4DIGGER’S BEACH3622323.17R R Bell (Blacksmiths)
5JUST JAYDE6743123.13J King (Wilberforce)
6DOSSY’S TIGER33862NBTD Wilson (Lemon Tree Passage)
7ROYAL TORNADO81412FSHA M Drapiewski (Rossmore)
8TUCK SHOP1344622.92R L Roderick (Toronto West)
9CHER ARELEM761523.12T F Pullman (Keinbah)
10SLIM FIT4645523.34W C Slade (Beresfield)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments