Wednesday 16th May 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 16th May 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens07:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT IMAGING6383723.08M D Daley (Gateshead)
2JAKE’S RUN75771FSHT J Fielding (East Maitland)
3RUNWAY READY16286NBTC M Proctor (Londonderry)
4BINDA GRACE3336823.11K P Smith (Shortland)
5LOVE THE LOHAN2463423.14C Garrard (Maryland)
6LEKTRA RICE4342622.97T J Hong (Kearsley)
7TREE FIDDY1485823.00T A Donaldson (Mardi)
8ALOE BLACK61174NBTE Borg (Windella)
9PRINCESS BEC61683NBTT F Pullman (Keinbah)
10CAWBOURNE EMMA661623.17B K Sweeney (Booragul)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK AS SOOT2433NBTD L Richardson (Holmesville)
2FLAT LINE77666NBTC A Garrard (Maryland)
3BURRIDGE567FSTDC A Martin (Woongarrah)
4PRETTY PERFECT23NBTC M Proctor (Londonderry)
5SHEZA HOT SORT34546NBTM Azzopardi (Lake Heights)
6MEAGAN ROBBO65533NBTE J Robertson (Williamtown)
7CHARLIE ANGEL8686NBTE T Jago (Gorokan)
8GALO GALO25252NBTK P Cheetham (Harpers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Schweppes Stake07:46PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE CARBON3381423.12P W Tobin (Toronto)
2BIG TOMMIE6363622.72S Smith (Branxton)
3EL TIGRE1645622.95G J Ernst (Lochinvar)
4TEE FOR TILLY4184622.69M A Skinner (Abermain)
5ICE EYES11383NBTJ Morrison (Morisset)
6PIRATE TOKAAM5354523.03T F Pullman (Keinbah)
7SIERRA NEVADA5273522.78M A Skinner (Abermain)
8SHANE FALCO7615722.79W S Brown (Sawyers Gully)
9MY GIRL LOLLYPOP5536822.96M J Enright (Aberglasslyn)
10MISTY TOKAAM6857722.83H M Pullman (Keinbah)
Race No. 4Unibet Maiden Stake08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOCO26362NBTE Jackson (Killarney Vale)
2ATE POWERFSHB J Canty (Rutherford)
3ALABAMA PRESENCE42365NBTS C Atkins (Maryland)
4MONEY UP FRONT35367NBTN P Mcintosh (Abermain)
5AUSSIE WIL53752NBTC Kay (Buchanan)
6CRYSTAL DOVE28NBTJ C Munro (Mulbring)
7DREAM TIME GIRL27822NBTD E Jarick (Harrington)
8FERNHILL FREAKFSHA J Mccrohon (Dalwood)
9MEDIUM TO LARGE82356NBTW C Slade (Beresfield)
10MR. AVIATOR6364FSHC A Garrard (Maryland)
Race No. 5Hardy’s Precision Excavations08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY ROBBO3464430.38D K Skinner (Abermain)
2MUSIC MISS6436730.51C Kay (Buchanan)
3ELLIE TOURIST15NBTP J Honnery (Clarence Town)
4BEEJAY ROWE1865730.15P E Seaton (Holmesville)
5AVONDALE MILANO3673130.07W A Vanderburg (Sawyers Gully)
6WELSH LASS62112NBTS C Atkins (Maryland)
7MR. DONALDSON5251630.11T A Donaldson (Mardi)
8EL SUTRO2753230.24T M Halley (Kearsley)
9JADE TOKAAM6166630.27T F Pullman (Keinbah)
10HURRICAN RAZOR8788130.31W L Lay (Kurri Kurri)
Race No. 6Multicam Systems Stake08:48PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHAK ATTACK3631130.05P W Neilson (Maitland)
2AFTER EL5173429.72K P Cheetham (Harpers Hill)
3I’M A PLAYER3473530.07F Goodall (Cessnock)
4JILLA BEE18566FSTDC M Proctor (Londonderry)
5CHILL AWAY1282729.73W C Slade (Beresfield)
6STRATAVON DID4626730.03C Kay (Buchanan)
7CHASING DE CASH5142629.65J S Miles (Killcare Heights)
8COOL ZESTA6744629.74G A Grimwood (Martins Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Unibet Stake09:08PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIZ NOW2211122.61J A Mackay (Richmond Vale)
2NAAWY NAAWY62882NBTM K Geraghty (Churchable Qld)
3GO WILD CONNOR2312322.78T Ball (Singleton)
4DIDDY STRIKE26554NBTC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
5*** VACANT BOX ***
6JAYPEE SHELBY3611122.77G J Robertson (Williamtown)
7APRIL’S LEGACY4211222.68K Cheetham (Harpers Hill)
8DANNY’S GIRL2553122.75G J Robertson (Williamtown)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8All Por Hospitality Stakes09:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PATCH TOKAAM3577829.92H M Pullman (Keinbah)
2MISS MANALISHI32324NBTP J Honnery (Clarence Town)
3ROB’S CHARM2647329.77D L Richardson (Holmesville)
4CHAMP KIND7373530.09R E Browne (Aberdare)
5STAR SAPPHIRE33284NBTD L Richardson (Holmesville)
6TESS VELLA3725629.97B K Sweeney (Booragul)
7SHY DASHA3242330.04S J Mcdermott (Lambton)
8WHERES MY DOLLAR88611NBTG G Wilson (Medowie)
9JACKY MISTER5457830.11D M Flanagan (Heddon Greta)
10RAVEN JAG67545NBTT Vanderburg (Freemans Reach)
Race No. 9Woy Woy Poultry Stake09:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUNRISE BRENT31122.80C Field (East Gresford)
2JAY EM AYE35838NBTD J Crowfoot (Cessnock)
3HI DIDDLE23382NBTR L G Jnr (Kearsley)
4BOB’S ADMIRAL26641NBTP M Groizard (Kearsley)
5DELEDIO TIGER31554NBTT Ball (Singleton)
6JANIC JONES8472523.11T F Callen (Argenton)
7VALLETTA VELLA4575222.85B K Sweeney (Booragul)
8ON SHOT4414722.88T S Mason (Cardiff)
9CARBOCHON27167FSTDB J Howell (Noraville)
10STORM KING5445622.96B A Keene (Twelve Mile Creek)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake10:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG NORMAN31623.25G J Agius (Dora Creek)
2SNEAKY’S SHADOW2331523.32T F Callen (Argenton)
3BIG LURCH53561NBTJ R Byrne (Wyoming)
4MISS PIN6242123.15F Goodall (Cessnock)
5COOL SENORITA323122.87W F Davidson (Cardiff)
6CYPRESS HILL44823NBTK P Smith (Shortland)
7ELITE AFFECTIONS3515623.21P D Martin (Aberdare)
8GOOFY FOOT52378FSTDG F Brown (Karuah)
9MCKADE158NBTB K Sweeney (Booragul)
10CHER ARELEM761523.12T F Pullman (Keinbah)