Friday 27th August 2010

Greyhound Box Draw For 27th August 2010

Race No. 1Nsw Nca Maiden Stake03:59PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MADE TO RUN52S J Hill (Thornton)
2COLOSSUS SKILOSL Watts (Paxton)
3CHLOE’S BANDIT66438E Harris (Wyong)
4SUPER SINGLE46675E T Jago (Gorokan)
5THUNDER WEST34434C Howard (Millfield)
6CAZALY GIRL62822D J Wells (Shanes Park)
7GARY’S CHOICE37G G Brodie (Wandandian)
8IMA DROP OUT28J Roche (Kew)
9CHAMPAGNE BLITZ77463G F Brown (Karuah)
10OUR HONEY BEART Ransom (Mallabula)
Race No. 2Multicam Systems Stake04:19PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUE FLASH14147M H Mowle (Gateshead)
2REDDY TO WHINE52336J Jaeger (Aberglasslyn)
3*** VACANT BOX ***
4BREAD AND BUTTER45857E Harris (Wyong)
5ALL MAGIC32231M A Davidson (Fletcher)
6*** VACANT BOX ***
7QUICKLEE TOMMY53677T Richards (Wyongah)
8JAYDO’S NEGLECT31245R Gardoll (Pillar Valley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3 Challenge Heat 104:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLEAR CHOICEF4728G Prisk (Heddon Greta)
2TIA KILIFI26213D J Wells (Shanes Park)
3WILD ILLUSION54114T W Brett (Grandchester)
4SIROCCO PIRATE83756J Fullgrabe (Rothbury)
5OXLEY SOVEREIGN45152E J Castle (Sawyers Gully)
6SON OF VEE21113L Watts (Paxton)
7COMB35342A Foley ()
8FLASH KESTRAL42217D P Tuillier (Summerland Point)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4 Maiden Stake04:59PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PURE AS62B Hedley (Cooranbong)
2GO AMANDA3I O Darcey (Luskintyre)
3SHY FLYER37I O Darcey (Luskintyre)
4LILLEY’S FLASH624I J Betts (Thornton)
5COLORADO COWBOY2455J Vanderburg (Yarramundi)
6BARB’S EMILY7W J Kelly (Salt Ash)
7ADMIRAL GEE36225R Groizard (Kearsley)
8BEER BELLY25J Vanderburg (Yarramundi)
9TRUE BLUE MATE75842M J Moroney (Lake Munmorah)
10LATE INVITATION7554J Chapman ()
Race No. 5Newcastle Herald Stake05:20PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHAT ABOUT HARRY41671S R Carr (Fennell Bay)
2SAMMILICIOUS62271R Gardoll (Pillar Valley)
3TEEVEE BLACK47325T V Gaunt (Morisset)
4VELOCITY WIND11471T W Brett (Grandchester)
5RIPPLE AGOGO56415R J Lacava (Windermere Park)
6WONGAWILLIBILL52535D B Werner (Beresfield)
7COOL FURY41758J L Harris (Doyalson)
8HEAVENLY DOLL31335G L Borrow (Argenton)
9CHELSEA GEE84534G J Prisk (Heddon Greta)
10CHEEKY ROBBER61788N D Roney (Apsley)
Race No. 6City Of Newcastle Dist. Prelude05:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 715 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ZARINA LEE16511R Lee (Grafton)
2DOLLARS MORE45336M D Shambler (Elrington)
3DEVINE NATION12323P J Parrelli ( Rothbury)
4FANCY LARA47147J F Rudd (Londonderry)
5ARTIC FLYER42711R Steele (Menangle Park)
6PENTAGONAL24532S Scuglia (Colyton)
7SURF LEGEND32725G Henderson (Maryland)
8COOL KAITLYN43861M D Daley (Gateshead West)
9CHAMPAGNE LAYNE64583G F Brown (Karuah)
10LAGOON LAYNE75887R W Stewart (Prairiewood)
Race No. 7Rapidvite Challenge Heat 206:00PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHIZZLE APPEAL55584M I Quarrell (Strathpine)
2CIPOLLINI16112J Chapman (Grafton)
3BLACK TEDDY57637B Tuillier (Summerland Point)
4VANE UNO15443R W King (Branxton)
5*** VACANT BOX ***
6PRO54555A Foley (Maitland)
7EAGLE ROCK FLO52317J R Roche (Kew)
8GEORGIA RABBIT65514W Pearce (Holmesville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Rapidvite Challenge Heat 306:17PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OXLEY FALCON64546E J Castle (Sawyers Gully)
2HOLY TOLLY27218J S Mcglinn (Abermain)
3THERMAL IMAGE1168J Chapman (Grafton)
4POPSIE’S PATTY22445J Jaeger (Aberglasslyn)
5LO FLYER17442B Mackie (Mt Vincent)
6AL’S DAVE58566A T Duggan (Wyee)
7WONGAWILLIDOLF61478D B Werner (Beresfield)
8WEE RUSH15767B W Wakem (Scone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Schweppes Stake06:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOLDEN COPPER56261S M Richardson (Waratah)
2CHARLIE ROSE34446M A Davidson (Fletcher)
3BUILT FOR IT13128T S Mason (Cardiff)
4AL’S ZANE15272A T Duggan (Wyee)
5UNO BELLA BAZ28718J R Roche (Kew)
6SHANDEE14727K R Sutton (Butterwick)
7COOL ROMAN73115D J Wells (Shanes Park)
8STATE OF BEAUTY81626W Kearns (Lochinvar)
9ROCK MUNCHER66552R Gardoll (Pillar Valley)
10UNI BABE36681M J Moroney (Lake Munmorah)
Race No. 10 Heats Tom. @ Gardens06:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TEEVEE PHOENIX152T V Gaunt (Morisset)
2ALL DEBREE512J L Harris (Doyalson)
3BONDY’S PRINCESS64228A Mcgowan (Beresfield)
4MAYWEST MAGIC4716S N Kelly (Mayfield)
5POINTS MADE61A W Sessions (Beresfield)
6TIME MARCHES ON26218C Howard (Millfield)
7DANNY’S GIRLF2551G J Robertson (Williamtown)
8CHICKA BANG DASH41D A Hoare (Shortland)
9BIG CROWD IN57127D J Wells (Shanes Park)
10QUEEN AKAROA54747F L Trowbridge (East Maitland)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments