Saturday 1st May 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 1st May 2010

Race No. 1 Stake07:03PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1OVERFLOW RACER54355D Roach (Lochinvar)

2ROSWILL TALKIN’363W C Attwill (Abernethy)

3OKEE DOKEE42J P O’Brien (Congewai)

4MEAN JOE GREENEA Mccrohon (Dalwood)

5TRIPLE EM66288R Moncrieff (Sawyers Gully)

6PIXIE DOONS65734S A Mangan (Mardi)

7OLLY ROCK365W Brown (Cessnock)

8TOLLGATE6286R Moncrieff (Sawyers Gully)

9COUNTRY LEGENDR Moncrieff (Sawyers Gully)

10HE’S A GROMMETN Burnett (Neath)

Race No. 2Number 1 Club Stake07:21PM (NSWtime)
Mixed event over 413 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STRIKING STORM67544R Stewart (Cessnock)

2FOUR WAY TOUCH11538R Moncrieff (Sawyers Gully)

3MR. CURLEW73732S Lanesbury (Curlewis)

4BEAT’EM38115K P Sills (Curlewis)

5SPARTAN KING12213R F Dawes (Eagleton)

6ELITE COMFORT13312R F Dawes (Eagleton)

7SORRY DEAN42441D C Marshall (Tanilba Bay)

8MULWEE MERRY21212R F Dawes (Eagleton)

9BOOMA MAMA61176R J Newstead (Windale)

10BANK ROBBER32864F Cini (Mannering Park)

Race No. 3Schweppes Heat 107:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BANK ON POP4521R Koppman (Wakeley)

2ZARLI’S ANGEL54541W J Lusty (Branxton)

3MISTY TOKAAM7177H M Pullman (Keinbah)

4COOL ROOKIE1147N K Algie (Clarence Town)

5SHEZA BOP GIRL21647E Kelly (Jewells)

6SUPER ANVIL24167V R Bennett (Kangy Angy)

7KAMAKAZE BLUE12363R Moncrieff (Sawyers Gully)

8MAESTRO MAGOO62378R J Gay (Raymond Terrace)

9RICHARDS75785W J Deaman (Nulkaba)

10COCKTAIL PUDDY77854S Taylor ()

Race No. 4Schweppes Heat 208:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1STEAM TRAIN4546FR E Browne (Bellbird)

2POP’S LITTLE ONE21241R E Koppman (Padstow)

3BLACKALLS JACK26773J M Lanesbury (Curlewis)

4CHICKS DIG SCARS614S Brown (Sawyers Gully)

5ACUMEN23587R Moncrieff (Sawyers Gully)

6TYLER’S TRIBUTE77124M D Shambler (Elrington)

7FILL MY WALLET33662T Anagnostopolos (Croydon Park)

8STELLA COLLISION145R J Newstead (Windale)

9ROBLYN MAGPIE58736S J Malone (Edgeworth)

10RICHARDS75785W J Deaman (Nulkaba)

Race No. 5Jeffkins Stake08:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NIGHT CLUB QUEEN82F1G J Perrin (Keinbah)

2TALISKA77818M D Shambler (Elrington)

3OCTANE ROSE55431S Nikolakopoulos (Parramatta)

4STAND UP BAILEY176F Cini (Mannering Park)

5FAN DOOGALEE23662N Shelton (Chain Valley Bay)

6ARROGANT MISS27764R J Gay (Raymond Terrace)

7MONKEY DANCE34752A Verhagen (Swan Bay)

8LET IT GO61352J P O’Brien (Congewai)

9STEFFI RICE54448B Evans (Moonbi)

1055786B R Young (Kearsley)

Race No. 6Forsythes Stake08:39PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1INSTANT GABBIE61565P Johnson (Wyee)

2DISPARAGING86515R B Campbell (Greta)

3BIG COOL MULWEE22344R F Dawes (Eagleton)

4CHAMBERLAIN47783J L Harris (Doyalson)

5EM ARE46186R Moncrieff (Sawyers Gully)

6JUNEE MISS51461K P Sills (Curlewis)

7SAILAWAY FELLA67377F Cini (Mannering Park)

8STYLIN’ BLONDE55446R Moncrieff (Sawyers Gully)

9WHAT A GOODWIN55786B R Young (Kearsley)

10SIX PIN5F556M Debono (Blackett)

Race No. 7Tooheys Stake08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HERE’S DOLLY23185G G Wilson (Medowie)

2CASPER ROBBO33287E J Robertson (Williamtown)

3LIGHTNING POINT17458G J Ernst (Lochinvar)

4LATE NIGHT OUT46487A M Hand (Raymond Terrace)

5*** VACANT BOX ***

6WONGAWILLIROY88148M D Shambler (Elrington)

7SAILOR SKYE24754T F Pullman (Keinbah)

8SURF LEGEND35F66G Henderson (Maryland)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Sky Channel09:17PM (NSWtime)
Free For All event over 413 Metres at The gardens Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LADY SNIPER86626W J Brown (Cessnock)

2KAI LAGER81766W Simmons (Greta)

3SUGAR HIT BENNY17138R E Browne (Bellbird)

4BEETLE BOMB47174B R Young (Kearsley)

5BONJOUR BARNEY43521R W King (Rutherford)

6WHAT ABOUT HARRY47227S R Carr (Fennell Bay)

7DIXIE SHUFFLE61366G J Robertson (Williamtown)

8CURLY JANE77864B A Sloan (Eraring)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Multicam Stake09:32PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GUNNADOO SPIRIT74332G A Grimwood (Martins Creek)

2FAMILY GUY53584G Sparke (Denman)

3BELLBRAN BILL26475R Moncrieff (Sawyers Gully)

4EDWARD JAMES74287M C Moncrieff (Kahibah)

5JUNK WARRIOR8J L Harris (Doyalson)

6MASK MAGIC378K P Smith (Shortland)

7FIRESIDE BLAZE42332M J Brunker (Londonderry)

8WINDSOR LILIBET76C Garrard (Maryland)

9MERINGO65566T P Doyle (Hamlyn Terrace)

10RABITO RUBY46L C Akers (West )

Race No. 10Schweppes Heat 309:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 413 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1YOU CEE RUSSAN47726R W King (Rutherford)

2SHIPSTERNS BLUFF33186T M Halley (Kearsley)

3TRIXIE LIDCOMBE13828G J Dunphy (Butterwick)

4BLIND FREDDY84187T Hagney (Lake Munmorah)

5WHAT ABOUT BILLY34466S R Carr (Fennell Bay)

6FEAR THIS FELLA87528R J Lacava (Windermere Park)

7FANDANGO BOLERO83412K Roberts (Cessnock)

8CHELSIE’S FLYER16628G Case ()

9UNI BABE56377M J Moroney (Lake Munmorah)

10DENVER STORM77588K R Sutton (Butterwick)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments