Wednesday 22nd September 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 22nd September 2010

Race No. 1Jeffkins Novice Series Heat 107:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUNNY BOB52574B Mackie (Mt Vincent)
2GUNNADOO SPIRIT43214G A Grimwood (Martins Creek)
3SUNSET SHOWDOWN14247P Vas (Valentine)
4VALENTINE OSTI23232M D Shambler (Elrington)
5ZIN ZIN ZANADU1176J F Callaughan (Luddenham)
6MR. SNAKE EYES47662M C Moncrieff (Kahibah)
7MINT GLORY72637W Davies (Brombin)
8SHY FLYER37122I O Darcey (Luskintyre)
9MAYWEST MAGIC16476S N Kelly (Mayfield)
10MISS CRIBRALTAR53776B C Peck (Gunning)
Race No. 2Jeffkins Novice Series Heat 207:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ELECTRIFYING FIX77643C Wilson (Elermore Vale)
2PRICE OF FAME35124M P Morgan (Windale)
3ZA’MA DOLL144G R Freeman (East Branxton)
4GARY’S CHOICE3712G G Brodie (Wandandian)
5MY BOY CALEB124J Zahra (Riverstone)
6KINGA CAM112J A Mackay (Richmond Vale)
7SERIAL SPOKF2144J F Callaughan (Luddenham)
8AWESOME KEITH22118K T Pedrana (Cranebrook)
9TRESTLES71864P Vas (Valentine)
10RED BLONDE86485B P Mackie (Mt Vincent)
Race No. 3Schweppes Stake07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUM RAGE64137A T Turnbull (Collombatti)
2BOGGABRI LAD14547T Donaldson (Mardi)
3SILVER HURDLER25663T O Tzouvelis (Ormeau)
4PROJECT MODA77133A T Turnbull (Collombatti)
5FESTIVITY32163M A Skinner (Abermain)
6BRITNEY DANCER27264W G Davies (Brombin)
7ANJA TANGA32155P L Akers (Rutherford)
8MINT DANCER34721W Davies (Brombin)
9WHO MADE IT87361T L Bruce (Branxton)
10BIT ISOLATED1F1T A Wilson (Fassifern)
Race No. 4 Maiden Stake08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JAY EM AYE6D J Crowfoot (South Cessnock)
2TYPHOON FIRE27467T A Hagney (Lake Munmorah)
3BIG JIM FIRE44T A Hagney (Lake Munmorah)
4OCTANE ETHANR J Lambert (Kearsley)
5SECONDS OUT42327J L Stewart (Woodberry)
6GEORGIO24245R R Bell (Blacksmiths)
7MASAI MISS43655S Brown (Abermain)
8BAD TRIP55475A G Newstead (Wallsend)
9THAT’S MY EGG4686R Teasdale (Rutherford)
10GOLDEN ALE714J I Harper (Wyee)
Race No. 5Multicam Systems Stake08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HENRY TANGA44238M Sharman ()
2RATTLE AND ROLL34176M A Skinner (Abermain)
3BONJOUR BARNEY42655R W King (Branxton)
4IMA BEAN67763R Moncrieff (Sawyers Gully)
5VANE LEGEND33F67R W King (Branxton)
6KEEP MY COOL14655S N Kelly (Mayfield)
7GIFT PACK42367S Smith (Branxton)
8QUICKLEE TOMMY67756T Richards (Wyongah)
9FOUR WAY TOUCH38586R Moncrieff (Sawyers Gully)
10CURLY JANE75556B A Sloan (Eraring)
Race No. 6 Sprint Final08:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ZACCARY RIGHT52267R R Bell (Blacksmiths)
2NO SHOW RAY76361G Robinson (Greta)
3GLITZY RASCAL36354S M Wheeler (Blue Haven)
4VANE UNO43247R W King (Branxton)
5WOODBERRY SPIRIT53725J L Stewart (Woodberry)
6JOHN BOOTH16135M P Morgan (Windale)
7OUR SUNAMI15543L B Richardson (Warnervale)
8KEVIN’S PROBLEM23363K T Marsh (Raymond Terrace)
9STONE STEP HILL17658B C Peck (Gunning)
10WEE RUSH76765B W Wakem (Scone)
Race No. 7Jeffkins Novice Series Heat 309:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COLONEL ZEB12321B C Peck (Gunning)
2GLEN ABBEY MAN131J A Mackay (Richmond Vale)
3TRUE BLUE MATE42133M J Moroney (Lake Munmorah)
4SMOKE DA TUBBY28232J F Callaughan (Luddenham)
5YOUNG DARKNESS62264R R Bell (Blacksmiths)
6SPECIALTY WASH18247L A Atchison (Jilliby)
7BLOND MAGIC74625B P Mackie (Mt Vincent)
8WHAT ABOUT BILLY45352S R Carr (Fennell Bay)
9ZA’MA ENFORCER3185G R Freeman (East Branxton)
10COSMIC SURFER761W M Ison (Bob’S Farm)
Race No. 8Jeffkins Novice Series Heat 409:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SIR CHIVERS14565P J Maytom (Dungog)
2LO FLYER44272B Mackie (Mt Vincent)
3MR. MASSEY27623M D Shambler (Elrington)
4KING BRAD21122B Peck (Gunning)
5LET IT GO13453D Kirk (Millfield)
6HUSTLER’S DREAM53752B K (Booragul)
7ADMIRAL GEE22541R Groizard (Kearsley)
8AUNTY SHIRL42342K T Pedrana (Cranebrook)
9CANDY MAN64762B L Clive (Weston)
10WOODBERRY STAR55486J L Stewart (Woodberry)
Race No. 9The Greyhound Recorder Maiden09:46PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FIRE RISING5A T Turnbull (Collombatti)
2FULL OF SPICE36B L Clive (Weston)
3DOUBLE CHEF6R Teasdale (Rutherford)
4HILL OF GOLD24366R Bell (Blacksmiths)
5ALL ABOUT AMELIAR W King (Branxton)
6AWESOME TRENT4K Pedrana (Cranebrook)
7BRANDY CHIEFFA W Sessions (Beresfield)
8BAZ COOLR Moncrieff (Sawyers Gully)
9SHE A WEAPON7A T Turnbull (Collombatti)
10LIAR LIAR RUSSAN33568R W King (Branxton)
Race No. 10Cool Mat @ Stud Stake10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TANGA LYN35321M Sharman (Muswellbrook)
2MIDNIGHT NICK46461B P Mackie (Mt Vincent)
3ALBERT’S RETURN11547A G Newstead (Wallsend)
4LITTLE MISS DIVA35124G Robinson (Greta)
5COTTON CLUB13187M A Skinner (Abermain)
6RELIEVE AND RUN35413C Wilson (Elermore Vale)
7LEANNE ROBBO11513E J Robertson (Williamtown)
8GRUB’S PRIDE53F31T Bruce (Branxton)
9TWO FOR YOU63652R C Camilleri (Gunning)
10TRIAGE21888R R Bell (Blacksmiths)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments