Sunday 26th October 2008


Race 1 320m M 13.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 PARRYDISE RIVER M SCOTT PARRY
2 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
3 JERRAWA’S GIFT M RODNEY OAKMAN
4 HER OWN CLASS M BRIAN SMITH
5 CARLTON’S WONDER M LYNETTE STICKER
6 SHREWD SENSAI M LINDA HILLSLEY
7 KALIANDRA M GORDON HERBERT
8 CREATIVE GLITZ M KEVIN PODMORE
9 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 2 320m M 13.55
WINNING EDGE KIBBLE
1 KWIK DETENTION M CHERRYL BRADLEY
2 INCIDENTAL M RODNEY OAKMAN
3 RICKY RICARDO M LYNETTE STICKER
4 TIGER BARN M DAVID GRINDLEY
5 GUNNA GRONDO M BRIAN LORD
6 MEDELLIN M TIA HILLSLEY
7 UNO SCARLETT M UNAVAILABLE
8 FUTURE TIDE M BRIAN HONEY
9 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 3 400m M 14.11
DAVID COX PAINTING
1 ANNOUNCEMENT M RODNEY OAKMAN
2 APIDRA M BRIAN SMITH
3 WHERE’S FLYNN M DAVID GRINDLEY
4 ROYAL CONTESSA M LYNETTE STICKER
5 GRACIE JO M RAYMOND SIMS
6 PARRYDISE HILL M GARRY ANESBURY
7 ST. CLARENCE M DAVID COX
8 KING OF REDWOOD M GEOFFREY COLLINS
9 BONNIE CORONA M ALLISON GREEN
10 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN

Race 4 516m MX 14.27
WAGGA ALLGAS SERVICES
1 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
2 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
3 Vacant
4 PARRYDISE PALM 5 SCOTT PARRY
5 ALWAYS BUSY M KEVIN OAKMAN
6 Vacant
7 PARRYDISE DANA 5 MICHAEL FINN
8 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON

Race 5 320m 5 14.43
SOUTWEST STOCKFEEDS
1 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
2 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
3 MR. OPTIMUS 5 NIGEL SMITH
4 PEARL’S IMAGE 5 LINDA HILLSLEY
5 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
6 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
7 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
8 ODNOC DOTTY 5 UNAVAILABLE
9 TIA LEE 5 LINDA HILLSLEY

Race 6 400m 4/5 14.59
OILS PLUS WAGGA
1 ZOE STUART 5 UNAVAILABLE
2 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
3 CANNIA BE COOL 4 GARRY ANESBURY
4 IRON OUTLAW 5 GARY MITCHELL
5 CREATIVE DREAM 5 KEVIN PODMORE
6 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD
7 SUNLIT JULES 4 JULIE FRENCH
8 CHEL’S CHOICE 5 KEVIN OAKMAN
9 HALE HAVEN 5 BRIAN LORD
10 LAMPLIGHT MAGOO 5 LINDA HILLSLEY

Race 7 516m 4/5 15.15
WAGGA RULES CLUB
1 PARRYDISE GIRL 4 GARRY ANESBURY
2 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT
3 LES KAY 5 UNAVAILABLE
4 CONFLICT 4 KEVIN PODMORE
5 RAINBOW CAKE 4 DAVID COX
6 TIGGERLONG BRETT 4 UNAVAILABLE
7 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
8 MISS GRINDLES 5 DAVID GRINDLEY

Race 8 400m 4/5 15.31
B & L CATERING 5TH GRADE FINAL
1 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
2 OSTI LEE DREAM 5 CHERRYL BRADLEY
3 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
4 TYPICAL RAVEN 5 MASON HARRIS
5 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
6 OFF THE RICHTER 4 DAVID LONGMORE
7 HARRY GRONDO 5 BRIAN LORD
8 CONNI’S PRIZE 5 UNAVAILABLE
9 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE
10 RODRICK 5 NOELENE BOLTON

Race 9 320m NG 15.47
GRAEME HULL SMASH REPAIRS
1 STAR EFFEM 4 GARY MITCHELL
2 PICADILLY BABE 3 GARY HYLAND
3 WHERE’S WES 2 RODNEY OAKMAN
4 REDWOOD PRINCESS 4 GEOFFREY COLLINS
5 KALI RAMIREZ 3 GORDON HERBERT
6 PARRYDISE TONKA 1 SCOTT PARRY
7 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
8 CORONA KELLY 1 BRIAN LORD

Race 10 320m 5 16.03
TASTY TUCKER WAGGA
1 CHARLIE’S INTENT 5 UNAVAILABLE
2 TYPHOON SHOES 5 KEITH DERRICK
3 MOONLITE TEDDY 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
4 GRINING ASSASSIN 5 LINDA HILLSLEY
5 ARIGOLD 5 LINDA HILLSLEY
6 ROSACKY JAG 5 GARY HYLAND
7 WILD DOLLAR 5 ALLISON GREEN
8 LATE SHOW KALI 5 GORDON HERBERT
9 TIA LEE 5 LINDA HILLSLEY

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments