Saturday 13th September 2008


Race 1 384m M 13.00
BLUE PAWS MAIDEN
1 CHANCES ASSASSIN M VINCENT CASSAR
2 SUIT UP M DARREN MCGEACHIE
3 MR. LINCOLN M ARTHUR TURNBULL
4 DEFYING TIME M ROSANA STREATFIELD
5 BLAZING ENFORCER M LARRY CROKER
6 AWESOME MAMA M TONI WATERS
7 GYPSY DIAMOND M DOUGLAS SUTTON
8 MULWEE SUE M SABRINA BROWN

Race 2 457m MX 13.20
PJ’S DISCOUNT TYRE & BATTERIES S
1 MALLAIG MAGIC 5 GREGORY CARRAGHER
2 SHE’LL BE APPLES M JOANNE ROSE
3 KASSIE ANNE M ANNE FOLEY
4 PETITE VERONA 5 VICKI BYRNES
5 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
6 DANISH DYNAMITE 5 GARRY STREATFIELD
7 INTENT’S FORCE M JEANETTE ROCHE
8 CITY RANGER 5 WILLIAM BROWN
9 GADAE GADAE M GARY MEAD
10 SANDY TWO TIMER 5 WARWICK KINGS

Race 3 384m M 13.40
WAUCHOPE RURAL CENTRE MAIDEN
1 MISS DIGSLEY M GARY TURNER
2 DETECTIVE BENSON M FRANK SIMONETTA
3 GOANNA GIRL M UNAVAILABLE
4 BENGO M DOUGLAS SUTTON
5 APRIL TWO TIMER M WARWICK KINGS
6 BRIGADIER BEDE M ARTHUR TURNBULL
7 GYPSY PRINCE M DOUGLAS SUTTON
8 MASTER RIDDLER M JEANETTE ROCHE

Race 4 457m 5 14.00
WAUCHOPE GAZETTE STAKE
1 TOASTER 5 STEPHEN DRANSFIELD
2 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
3 IMA KID TOO 5 GAYLE MASTERSON
4 FABERGE BELLE 5 JOHN FARRELL
5 PINDIMA PRINCE 5 ANNE FOLEY
6 HOT GUARANA 5 TONI WATERS
7 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
8 STABLER 5 FRANK SIMONETTA
9 AIRBORNE CREW 5 GREGORY CARRAGHER
10 CALZAGHE 5 GLEN MINORS

Race 5 384m 5 14.20
BEECHWOOD HOTEL STAKE
1 HALLARI 5 CHRIS SUPPLE
2 PARDEY FOR RAY 5 KERRY SCHMITZER
3 DALLARENEE STAR 5 MAUREEN WEST
4 SHOTGUN BEAUTY 5 GAYLE MASTERSON
5 JASON MAC 5 ANNE FOLEY
6 ROYAL SPLINTER 5 JEANETTE ROCHE
7 JUST CHAMELEON 5 STEPHEN ATTWATER
8 CAWBOURNE SOX 5 RETA BROWN
9 WALKABOUT LIGHT 5 WILLIAM URQUHART
10 GEORGE JETSON 5 DAVID MARSHALL

Race 6 384m BEST 14.40
‘LAURIE SIMS’ MEMORIAL STAKE
1 CHIEF HASTINGS 2 NATHAN BAYLY
2 SO SLOW 1 CRAIG FRANCIS
3 NASI GORENG 2 JEANETTE ROCHE
4 ANOTHER BROTHER 3 ANNE FOLEY
5 Vacant
6 CHECKER BOARD 1 B LITTLE
7 BIG SHOT 1 L CAMERON
8 BROWN SUGAR 2 JOANNE ROSE

Race 7 384m 5 15.00
WAUCHOPE RETRAVISION STAKE
1 MULWEE TREND 5 CRAIG FRANCIS
2 FORGOTTEN SON 5 MAUREEN WEST
3 COOL SHAMAR 5 JEANETTE ROCHE
4 SIR ROBERT TRICK 5 CHRIS SUPPLE
5 SET PURPOSE 5 WILLIAM DAVIES
6 PRECEPT LADY 5 SABRINA BROWN
7 JOE HENRY 5 GREGORY CARRAGHER
8 TALLOWOOD GEM 5 BRIAN SMOOTHY
9 HEZA CRACKERJACK 5 DOUGLAS SUTTON
10 CYCLONE TOPAZ 5 DOUGLAS BROWN

Race 8 384m 5 15.20
‘JOHN MCKINNON’ MEMORIAL FINAL
1 TRUTHFUL TED 5 MAUREEN WEST
2 YOUR ROUND 5 WILLIAM DAVIES
3 BREAK APART 5 STEPHEN DRANSFIELD
4 IN THE RUNNING 5 WARWICK KINGS
5 DETECTIVE GOREN 5 FRANK SIMONETTA
6 POPPY BAZ 5 GLEN MCLEAN
7 BAGO FURY 5 COLIN ROWE
8 BATTLER’S BEST 5 MAUREEN WEST
9 YOU BET 5 BARRY AUSTIN
10 KAZ CARD 5 BARRY AUSTIN

Race 9 384m 4/5 15.40
FJ & SM MONAGHAN STAKE
1 FLYARD LASS 5 JEANETTE ROCHE
2 SAWTELL SAM 5 MAUREEN WEST
3 MALLAIG MOHR 5 GREGORY CARRAGHER
4 BAZNAB 4 GLEN MCLEAN
5 WHAT NOT 5 DAVID J SMITH
6 SOME REGARDS 4 NATHAN BAYLY
7 NEVADA DUST 5 ARTHUR TURNBULL
8 FANGS FURY 4 WILLIAM DAVIES
9 FOXTROT LAD 5 VICKI BYRNES
10 TALLOWOOD BLOSOM 5 BRIAN SMOOTHY

Race 10 457m 4/5 16.00
WAUCHOPE COUNTRY CLUB STAKE
1 HEART STARTER 5 TREVOR DONOHOE
2 LEXIE LANE 5 STEPHEN ATTWATER
3 BELLBROOK LAD 4 JEANETTE ROCHE
4 ROCKABILLY REBEL 5 ARTHUR TURNBULL
5 SOUTHPAW DELANEY 4 STEVEN BAKER
6 SAINTLY KISS 5 GREGORY CARRAGHER
7 BARBISTRO 5 DAVID J SMITH
8 REGGIETUB 4 RETA BROWN