Saturday 17th January 2009


Race 1 520m 5 19.27
GLOBE MEMORIAL STK
1 NUNAH 5 JULIAN MICALLEF
2 MAD THUNDER 5 PETER FALAS
3 SAN FRANCISCO 5 KEN BURNETT
4 WINE MASTER 5 TIMOTHY ROBINSON
5 OSTI’S ACE 5 ADELE POWELL
6 MCGARRY 5 IVAN ZUCCHIATTI
7 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
8 INSTANT GABBIE 5 TERRENCE MARSH
9 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)
10 WATTA COIN 5 MARGARET GREER

Race 2 520m 4/5 19.45
OVER FLO @ STUD STK
1 LUCKY FIND 5 WALTER LUTIGER
2 BULUI TULUMI 5 RICHARD RILEY
3 CONFIDENT 4 RITA NICOLAOU
4 STRONG IMPACT 5 RICHARD MUSCAT
5 RICKY LEE 5 CAROLYN REINKE
6 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
7 SHY BOND 4 MALCOLM SMART
8 SEDITIOUS 5 LORRAINE WATTS
9 STRYKER’S GIFT 5 ANTHONY PAGANO
10 ROS’S CHOICE 5 SUSAN SMITH

Race 3 520m 5 20.07
NATHAN ELLIS GET OUT STK
1 PURE LIGHT 5 FRANK ATTARD
2 INCA MOUNTAIN 5 ROSE BIRRELL
3 ILLUSIONIST FLO 5 DAVID BETTS
4 SUPERB DESIRE 5 PAUL BIGENI
5 MISS BATISTE 5 PETER RODGERS
6 FRESH FANTASY 5 RODNEY KENNEDY
7 TWILIGHT GLOW 5 ZADIA SMITH
8 FIERY OPAL 5 CAROL HUDSON
9 ROS’S CHOICE 5 SUSAN SMITH
10 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)

Race 4 720m 4/5 20.27
GBOTA PATRON ‘GEORGE BATES’ STK
1 NO WAY AARON 5 CAROLYN REINKE
2 LORD JIM 5 PETER CARR
3 NANNA’S PIE 5 ROBERT GRAHAM
4 MISS SWIP 5 WAYNE SMITH
5 DANA KNUCKLES 5 NEVILLE BROWN
6 GOLD SLAMMER 4 JOHN FLEMING
7 OSTI’S EXPOSURE 4 LYN WHITE
8 LAGOON SMYLEE 5 RAYMOND WEBSTER

Race 5 520m 4 20.50
GBOTA PATRON PERCE FLETCHER STK
1 LITTLE EZZA 4 DOUGLAS SMART
2 TUMBLE SPEED 4 DESMOND CHECK
3 IN MY DAYS 4 PAUL BIGENI
4 TEDDY FLYNN 4 PETER LAGOGIANE
5 CLANCY 4 KENNETH BURNETT
6 ELUSIVE THUNDER 4 WALTER LUTIGER
7 TIGGERLONG PETAL 4 MARGARET KEYS
8 SKY LION 4 JANE CARRUTHERS

Race 6 520m FFA 21.12
GBOTA LIFE MEMBERS STK
1 TIGGERLONG PATCH 2 MARGARET KEYS
2 SPRING LEE 1 CAROLYN REINKE
3 PATTY CAKE 3 ALAN CROKER
4 RADIO STAR 1 RICHARD DEAN
5 SPELL FIRE 3 ERIC CASTLE
6 RAVENSTOKE 3 DOREEN DRYNAN
7 MOUNTAIN OF LOVE 1 RUTH MATIC
8 BOOM GATE 3 GLENN SUMMERFIELD

Race 7 520m 4 21.35
GIVE ME FIVE @ STUD STK
1 EVANGELIA 4 FAY SARLAMIS
2 BLUE OSTI 4 KRISTY SULTANA
3 SPECIAL KID 4 VICKI PREST
4 BOLD RED 4 KRISTY SULTANA
5 KELMATT’S CREME 4 MARGARET MORRIS
6 QUASIMO ROSE 4 RONALD PATTERSON
7 DEAKSEY 4 TROY SUNDSTROM
8 SAIDA 4 RUTH MATIC

Race 8 720m NG 21.57
HOTHAM BODY REPAIRS ASSOC. CUP
1 LILLEY CRIMINAL 1 ANTHONY AZZOPARDI
2 WAR HERO 3 BEVERLEY MAHONEY
3 FALLEN ZORRO 4 SHANE WHITNEY
4 LIKE A STAR 5 WILLIAM DANCE
5 CALHOUN PARK 5 WARREN HARPER
6 ABBI TAYLAH 3 RIKKY MONCRIEFF
7 TIFI 5 CHRIS O’BRIEN
8 DANA LOU LOU 2 NEVILLE BROWN
9 NANNA’S PIE 5 ROBERT GRAHAM
10 ASHES PLATINUM 5 PAUL GALEA

Race 9 520m 5 22.20
NICE PRODUCTS STK
1 THUNDER SUZ 5 WALTER LUTIGER
2 MEDWAY REVENGE 5 JOANNE ZAMMIT
3 CAMDEN COURT 5 DOUGLAS ROGERS
4 VICTORIA’S STAR 5 CHRIS MOLLOY
5 VARGAS 5 SUSAN SMITH
6 IMA OSTI 5 LESLIE THOMPSON
7 EXCEL LIKE TIME 5 ANTHONY AZZOPARDI
8 WATTA GUY 5 MARGARET GREER
9 ROS’S CHOICE 5 SUSAN SMITH
10 STRYKER’S GIFT 5 ANTHONY PAGANO

Race 10 520m 5 22.42
TEDESCO TAILORING STK
1 LAGOON MISS 5 JAMES NEWHAM
2 PRIDE OF GREECE 5 MATHEW WOTTON
3 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN
4 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN
5 MICKA LEE 5 KEITH PEDRANA
6 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER
7 ZANI’S ROCKET 5 TERRENCE MARSH
8 KELMATT’S JAZZ 5 MARGARET MORRIS
9 WATTA COIN 5 MARGARET GREER
10 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)