Saturday 19th March 2011

Greyhound Box Draw For Wentworth Park – Saturday 19th March 2011

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1OVER IT76223O M Langley (Berkshire Park)
2DEE MAN21134B J May ()
3WOW PRETTY GIRL47857R W Arnold (Wingello)
4ACTIVE BEAUTY48542J R Mathias (Winmalee)
5CHASING DE CASH14122J S Miles (Killcare)
6SPRING SPECIAL11415B May (Maitland)
7LOLO JONES57121C Hore (Portland)
8EURO JET37645R Nicolaou (Box Hill)
9CAMDEN BLUE26426D W Rogers (Camden East)
10SPEEDIE FELLA44332L Haaring (Cooks Gap)
Race No. 2Hotham Body Repairs Stake07:51PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SIDESHOW ALLEY12332C E Williams ( Hill)
2TIGER SING MAN3124FS A Sing (Monterey)
3SNOWSILL33546R F Alcock (Belimbla Park)
4RINGO’S COLT15773F J Hurst (Londonderry)
5REGAL CHLOE75244G Summerfield (Worrigee)
6TRACEY’S CHOICE57631P J Rodgers (Freemans Reach)
7COULTA BRIGHT21752R J Johnson (Canley Heights)
8ART OF DESIRE42452G Summerfield (Worrigee)
9CRAZY DAVE21247J J Magnisalis (Glendale)
10AKABARNI ASSASIN33484S Barwick (Basin View)
Race No. 3 Gee Prelude08:10PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BIT TREATED21114H T Wilson (Fassifern)
2BARNEY’S LEE11731R A Lee (Lochinvar)
3SAD MOVIES45421J F Buttsworth (Bathurst)
4ADAM MEWAY14111A (Londonderry)
5COOL RATTLER16357P Bigeni (Girraween)
6ACTIVE SCOOP24163J R Mathias (Winmalee)
7DYNA LOWELL21114A L Dailly (Anakie)
8FULL BLAST31232A J Medina (Lithgow)
9CAPRICORN FLYER52334W P Smith (Wyongah)
10WE THREE KINGS66434N Tremain (Sunny Corner)
Race No. 4Macro Meats Gee Prelude08:30PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1REDFERN FEVER53455O M Langley (Berkshire Park)
2PRIMINATE52117L P Azzopardi (Londonderry)
3APALOUSA84111C Arletos (Llandilo)
4DUSTY ARIZONA16172E A Bont (Oakville)
5GNARLEY BOY27316M R Dawson (Mt Forbes Qld)
6LED ZEPPELIN21542M L Grima (Pearcedale)
7MARINA’S JOY21183L Mcgee (Lochinvar)
8MOONSHINE CADDIE45315W J Lutiger (Bringelly)
9JACKLIN BROWN44825J Boersma (Warilla)
10BUD SANNETTE53664J L Harris (Doyalson)
Race No. 5Betfair Ht 108:53PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $9,005 Prizemoney.
1st: $5,830 2nd: $1,650 3rd: $825 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1BLUE LORIAN24211P R Whye (Narellan)
2LOUD MOUSE84181J Magri (Austral)
3HOT SPUR54463J Thompson (Shannonbrook)
4DASH OF SHIRAZ31217J Thompson (Shannonbrook)
5SLICK LEE63536K T Pedrana (Cranebrook)
6CASCADA STAR52131P Jovanovic (Lewiston)
7BOBBY BOUCHEAU16411A J Jackson (Pearcedale)
845573A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Betfair.com Gold Cup Ht 209:12PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $9,005 Prizemoney.
1st: $5,830 2nd: $1,650 3rd: $825 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1ALLEN ZANDER35231A L Dailly (Anakie)
285211C Chappelow (Sylvania Heights)
3AMANDA BALE72234A L Dailly (Anakie)
4JAKEY DEES17211J W Thompson (Woodridge)
5DASHING CORSAIR21741D M Lennon (Churchable)
6SO SEDUCTIVE23122K G Greenough (Pearcedale)
7KALDEN MAYHEM21413T W Murray (Lewiston)
8ALTARIO44132G J Erwin (Ambarvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Macro Meats Gee Prelude09:30PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ICEMAN RAIKKONEN34213J R Britton (Anakie)
2116F6E A Anderson (Eglinton)
3RADATAIN23226T A Wilson (Fassifern)
4ONLY BILL31311G Sheather (Young)
5FLYING AIRLIE22512J Boersma (Warilla)
6DYNA TRON31112A L Dailly (Anakie)
715622A Langton (Anakie)
8TRIXIE LIDCOMBE33751G J Dunphy (Butterwick)
9SLIPPERY PHANTOM25252J J Kegg (Shoalhaven Heads)
10ALL DEBREE84264J L Harris (Doyalson)
Race No. 8Centrebet.com09:50PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1CAWBOURNE SMASH12111A J Lord (Cawdor)
2MORE SPACE11412G J Edwards (Nowra)
3CRYSTIN BALE33175B J Wheeler (Boorowa)
4TAKE OVER FOX23527C Arletos (Llandilo)
5SIENNA’S DELIGHT51311D S Swain (Box Hill)
6JARUBA42211A Lord (Cawdor)
7MARINA’S PRIDE15251R A Lee (Lochinvar)
8DID I ENTERTAIN46344R W Arnold (Wingello)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Multiquip Stake10:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SUNRO CLAPO11123D J Irwin (Maudsland)
2SURF ON BYE63285J J Ferguson (Miranda)
3AWESOME KEITH22334K T Pedrana (Cranebrook)
4GREENDALE62864N J Docherty (Swan Bay)
5MR SHAK13211J Chapman (Lidsdale)
6GENISTA JESS63134N A Falls (Backmede)
7LOVE ACTUALLY31118S Kirby (Spring Terrace)
8LAURA’S TIGER15241W M Dance (Somersby)
9MAGIC LASS73145F J Hurst (Londonderry)
10JESSICA CLAIR51315M J Duncan (Euchareena)
Race No. 10Globe Memorial Stake10:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TASMAN BOY43351K Midson (Nowra)
2ALL ABOUT FRANKY51317L P Azzopardi (Londonderry)
3BUSTLING SHIRAZ21231R Birrell (Appin)
4JEZZADORA11116B R Wood (Abermain)
5FANTASIA17328J R Britton (Anakie)
6WINNER PAYS12121S J Turner (Tahmoor)
7RED HALO12341A Messina (Llandilo)
8ARCTIC CHILL32243S E Swain (Box Hill)
9MISS STACKHOUSE75531A Langton (Anakie)
10ROMAN GENERAL41331O M Langley (Berkshire Park)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments