Saturday 2nd Auguts 2008


Race 1 347m M 13.00
TERRY BROS STAKE
1 MINK ADAMS M TREVOR COOK
2 GUNNADOO BLAZE M KERRIE WALKER
3 MIDNIGHT ELLIS M GARRICK BRONSON
4 DELTA FOR LIFE M RICHARD BROWN
5 GOOD BOY JON M MAURICE TAYLOR
6 GO WILD MICKO M MICHAEL HARRIS
7 ISA’S FELLA M ANTHONY REILLY
8 COLONEL SOLO M JUDITH ROBINSON
9 SNUFFY WARREN M DIANNE SHEATHER
10 HUMBLY SAY AMEN M KERRIE WALKER

Race 2 347m MX 13.17
MILL TAVERN STAKE
1 YANPING WANG 5 ANTHONY REILLY
2 BEAR PARK M GRAHAM THURKETTLE
3 PARRYDISE HILL M SCOTT PARRY
4 ARIGOLD M TIA HILLSLEY
5 JACKATEER 5 NEIL STAINES
6 TYRE KICKER M BRIAN WALES
7 GOOD BOY IAN M MAURICE TAYLOR
8 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK
9 UNCHAINED MELODY M JONATHON MCALISTER
10 OUR TEMPA M ANTHONY REILLY

Race 3 520m MX 13.34
GIDDY UP GAGS N BITS
1 SNEAKIN’ UP 5 VICKI PREST
2 PARRYDISE PALM M SCOTT PARRY
3 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
4 PINK SLIP M MAX BILSON
5 ELEVEN STRAIGHT 5 KEITH KERR
6 SHAKE IT UP M FRANK JEFFCOAT
7 AWESOME ADO M TREVOR COOK
8 TRUSTER M BRIAN WALES

Race 4 520m 5 13.51
CENTRAL WEST CHALLENGE HT 1
1 TAIHLA’S BOY 5 DARREN LANG
2 PARRYDISE GIRL 5 SCOTT PARRY
3 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 ELEGANT LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 DURESS 5 ERNEST BECROFT
6 MY FELLA 5 DAVID COX
7 ONE MORE CHANCE 5 VICKI PREST
8 MUZZLE MUZZLE 5 JONATHON MCALISTER

Race 5 520m 5 14.08
CENTRAL WEST CHALLENGE HT 2
1 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
2 PEARL LANE 5 MARGARET BANNERMAN
3 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
4 MIGHTY FLIGHTY 5 GEOFFREY SHEATHER
5 Vacant
6 SURE PAWED 5 GARRY ANESBURY
7 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
8 MEETA CHEETA 5 KEVIN MAHONEY

Race 6 347m 4/5 14.25
AUSTRALIAN HOTEL STAKE FINAL
1 QUALITY BANQUET 4 NOEL BATINICH
2 SPOT OF RAIN 5 GEOFFREY SHEATHER
3 GOLDIE’S GIFT 4 FRANK JEFFCOAT
4 NEKIA COUNTRY 4 JAMES JOHNSON
5 PRINCESS JET 4 MATTHEW MILLER
6 CELESTIAL GIFT 4 MICHAEL GRANT
7 CLOVALLEY CHI 5 MICHAEL HARRIS
8 SUPREME OSTI 4 LORRAINE ROY
9 KOOKABUNNA BING 4 GEOFFREY SHEATHER
10 GEOFF’S A HERO 4 LESTER SHEATHER

Race 7 347m FFA 14.42
APPSOLUTELY EARTHMOVING STAKE
1 CLASSY MARG 1 GREGORY PREST
2 JAY’S DESIRE 1 JEFFREY STEDMAN
3 GEOFF’S A HERO 4 LESTER SHEATHER
4 COURIDJAH LASS 4 MERVYN PINNEY
5 ODNOC SHEARER 1 NEIL STAINES
6 SAMANTHA VICTORY 1 DAVID JORDAN
7 CANNIA BE COOL 4 SCOTT PARRY
8 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE

Race 8 645m FFA 14.59
OVERLAND RECYCLING STAKE
1 WEE BIT NAUGHTY 5 ERNEST BECROFT
2 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
3 EVOLVED 5 KERRIE WALKER
4 ELIZA’S CHOICE 5 DAVID COX
5 SKYLEE OSTI 3 LORRAINE ROY
6 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
7 SHARI BALE 4 GARRY ANESBURY
8 HAPPY BABY 4 ROBERT BENNETT

Race 9 347m 5 15.16
KRAMMERS PLUMBING STAKE
1 ANYTHING WILD 5 DARREN LANG
2 AFTER SHOCK 5 TREVOR COOK
3 HUMMIN’ 5 KEVIN MAHONEY
4 CLANCY’S FLOW 5 LORRAINE ROY
5 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
6 DANA SAMMY 5 THERESE TAYLOR
7 TUMBLONG VO VO 5 NOLA RICHARDS
8 FASTEST STAR 5 DANIEL WALKER

Race 10 347m 5 15.33
GOLDRUSH MOTERL STAKE
1 FUJI FANTASY 5 NEIL STAINES
2 ALI TEMPA 5 ANTHONY REILLY
3 MENACING DEAL 5 GEOFFREY SHEATHER
4 PATTY CAKE 5 DAVID COX
5 SMALL THING 5 MERVYN PINNEY
6 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
7 COREY’S ME MATE 5 GREGORY MCALISTER
8 LATE SHOW KALI 5 GORDON HERBERT
9 GO FUNKY 5 ROBERT BENNETT
10 FIRST VICTORY 5 FRANK JEFFCOAT