Tuesday 20th May 2008


Advance Performance Dash – C1 295m 12:10
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 78842 Gatlin Angel 17.59 M J Flipp
2 68888 Homebush Veejay 17.90 I S Kaye
3 83468 Homebush King 17.84 J T McInerney
4 55557 Kiwi Young 17.62 D T Barnes
5 67322 Cawbourne Sam nwd M M Grant
6 54455 Chile Maid 17.78 G A Cleeve
7 16 Wasabi Girl 17.76 J T McInerney
8 52784 Hailstone Herb 17.59 J T McInerney
9 75288 Elle Voli 17.67 M J Flipp
10 43887 Miss Wicklow 17.60 P J Consedine

Challenge Opawa All Up Stakes – C1 520m 12:40
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 26856 Clan Desperado 31.90 H G Cairns
2 44187 Willy Flirt 30.94 I A Fensom
3 45417 Trustee 31.20 R Adcock
4 16 Botany Jim 30.93 J T McInerney
5 66564 Lagoon Tallis 30.43 J T McInerney
6 46637 Dear Abbey 30.88 C Mitchell
7 34537 Mr Bonzalas 31.09 S J Whall
8 37374 Be Positive 30.86 R D Blackburn
9 78773 Mr Joles nwd M & J Hill

The Interislander Sprint – C1 295m 13:10
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53357 Willy Echo 17.55 L J Waretini
2 36185 One Sick Chick 17.72 R M McKenzie
3 43668 Turn The Card 17.64 D Kingston
4 55133 Robtitle 17.41 J T McInerney
5 7788x Dancing For Gold 17.86 M J Flipp
6 13835 Homebush Burt 17.64 J T McInerney
7 32216 Mirkola Bale 17.45 A C Roberts
8 77653 Chile Time 17.71 G A Cleeve
9 75288 Elle Voli 17.67 M J Flipp
10 25774 Clan Nova nwd H G Cairns

Super Pets Stakes – C1 520m 13:40
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 35331 Southern Man 30.90 H G Cairns
2 61875 Major Blue 31.45 J A McMillan
3 57484 Cyber Queen 30.51 L J Waretini
4 54858 Sister Dee 31.56 H G Cairns
5 88753 Jackpot Jack 30.92 C Mitchell
6 56232 Soichiro nwd J T McInerney
7 32325 Jalisco 31.20 R D Blackburn
8 65654 Kaiwera Sarah nwd M & J Hill
9 78773 Mr Joles nwd M & J Hill

Tuesday Place Pick – C0 520m 14:10
$1375.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 73 Willy Mina nwd R D Blackburn
2 26324 Hugo First nwd R M McKenzie
3 32545 Ima Blues Boy nwd J E Dunn
4 2 Karamea Labri fsdt J T McInerney
5 7 Betty Beatzer nwd C Mitchell
6 Tictac Man K P Lawrence
7 6 Coleridge Kid nwd C Mitchell
8 32627 Anytime Soon nwd J A McMillan
9 Botany Alice J T McInerney
10 34767 Clan Mcdee nwd H G Cairns

Independant Carpets Cranford Dash – C0 295m 14:45
$935.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 74354 Homebush Loyal nwd S R McInerney
2 64574 Toya nwd L H Anderton
3 68773 Arbuckle Park nwd M P Stewart
4 56432 Hailstone Hikry nwd J T McInerney
5 82333 Cawbourne Georga nwd M J Flipp
6 8 World Of Venus nwd J M Jopson
7 65721 Pango Will He nwd G R McCormick
8 8 Creeks To Smart fsdt D Kingston
9 656 Twice As Hot nwd K J Cassidy
10 28667 Bad Bobbi Jo nwd P & T Hammond

Addington Function Centre Sprint – C1 295m 15:20
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 77252 History Never nwd R D Blackburn
2 31734 Homebush Ernie 17.51 J T McInerney
3 44152 Utter Madness 17.41 A Hart & K Taylor
4 73758 Gemma’s Country nwd G J Hodson
5 21728 Fine Arts 17.52 L J Waretini
6 34752 Chile Dan 17.48 G A Cleeve
7 766F1 Swift Token 17.37 J T McInerney
8 32721 Janderra Apachie nwd J McInerney Jnr
9 75288 Elle Voli 17.67 M J Flipp
10 76874 Homebush Jock 17.48 I S Kaye

Www.canterburyproperty.co.nz Dash – C0 295m 15:55
$935.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 8 Ironic fsdt P J Norris
2 84 Homebush Earl nwd J T McInerney
3 24548 Razor Blade nwd B C Dann
4 523 Leo’s Boy nwd J T McInerney
5 7 Slender Shadow fsdt J F Allen
6 25547 Grant A Chance nwd P & T Hammond
7 24265 Know Flirt nwd G A Cleeve
8 742 Clan Slither nwd H G Cairns
9 656 Twice As Hot nwd K J Cassidy
10 86478 Face Off nwd K J Cassidy

Shirley Verterinary Centre Stakes – C0 520m 16:29
$1375.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 6 Tory Channel nwd J T McInerney
2 33734 Lively Spirit nwd J F Allen
3 27F43 Gunna Smoke nwd C Mitchell
4 8 Chestnut fsdt K P Lawrence
5 546F5 Tipits To Smart nwd R D Blackburn
6 2 Tiger Balm nwd C Mitchell
7 31 Winsome Uno fsdt J & D Fahey
8 6 Loffhagen nwd R M McKenzie
9 Botany Alice J T McInerney
10 47647 Micron Jay Jay nwd M M Grant

Pick 6 Leg 1 – C1 520m 16:46
$1485.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66787 Clan Saviour 31.45 H G Cairns
2 18 Mojave Mick 31.35 C Mitchell
3 54347 Diamond Elite nwd J T McInerney
4 13582 Smart Josephine 30.94 R D Blackburn
5 45212 Solemn Promise 30.68 A C Roberts
6 48887 Laura Brand 31.52 J A McMillan
7 52862 Clan Crusader nwd H G Cairns
8 42467 Mount Riley 31.22 C Mitchell
9 78773 Mr Joles nwd M & J Hill

Www.christchurchgreyhounds.co.nz Dash – C1 295m 17:20
$1100.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23545 Homebush Houdini 17.49 J T McInerney
2 14783 Saint Daniel 17.41 J McInerney Jnr
3 88763 By Gorrie Dorrie 17.49 G A Cleeve
4 63764 Dash Dot Dash 17.66 L J Waretini
5 25621 Scarlet Empress 17.64 A Joyce
6 52675 Hailstone Angel 17.34 J T McInerney
7 62261 Hero Hand 17.53 R Adcock
8 37376 Bibi Dahl fsdt R D Blackburn
9 75288 Elle Voli 17.67 M J Flipp
10 76866 Mr Barrington nwd V E Kingston

Southern Trust Distance – C0d 645m 17:40
$1760.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 24143 Mack’s Bounty fsdt J T McInerney
2 78525 Your Turn nwd J T McInerney
3 61151 Jimmy Blacksmith fsdt K P Lawrence
4 15331 Shrek Roxon nwd A Hart & K Taylor
5 47758 Lagoon Lad nwd J T McInerney
6 48776 Kernahan nwd J T McInerney
7 63576 Who’s Shifty fsdt D T Barnes
8 23222 Scott No Track nwd R Adcock

Dave Robbie Photopgrapher Stakes – C2 520m 17:56
$1705.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 23263 Riviera Chic nwd M M Grant
2 24767 Smart Thomas 30.22 L J Waretini
3 34626 Trendy Opawa 30.71 M J Flipp
4 38127 Smart Sharmila 30.76 R D Blackburn
5 73332 Frosty Equator 30.56 A Joyce
6 38686 Sweet Papoose 30.82 J M Jopson
7 54845 Pyramid Eyes nwd A Hart & K Taylor
8 25155 Two Tick Jessie 31.19 M & J Hill
9 17416 Jackalicious 30.70 J & D Fahey
10 77886 Trendy Guy 30.47 J A McMillan

Back Thursday Night Sprint – C2 295m 18:14
$1265.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21617 Old Mate Bob 17.42 M M Grant
2 43112 Themelo 17.23 M M Grant
3 63216 Black Inn Brave 17.42 A Joyce
4 66314 Homebush Castor 17.34 J T McInerney
5 16311 Historical 17.36 R D Blackburn
6 86888 Mighty Power 17.55 R Hunter
7 63484 Scrap Metalman nwd A Hart & K Taylor
8 21352 Celtic Flyer 17.23 J M Jopson
9 32247 Know Title 17.62 G A Cleeve
10 82761 Lagoon Monroe 17.43 J T McInerney

Speights 6 Pack – C3 520m 18:31
$2035.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11111 Bunny Brasch 30.56 M Robinson
2 58766 Homebush Bubbles 30.66 J T McInerney
3 58586 Homebush Bradley 30.23 J T McInerney
4 46263 Grant A Dream 30.41 P & T Hammond
5 52231 Payton Bale nwd A C Roberts
6 62851 Groovy Show 30.84 J E Dunn
7 33287 Honcho 30.58 J T McInerney
8 78743 Sandave 30.42 A D Williams
9 28437 Bell Roxon fsdt A Hart & K Taylor
10 76484 Know Glory 30.98 G A Cleeve

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments