Wednesday 9th April 2008


Race 1 520m M 15.57
BATHURST GBOTA BRANCH MDN STAKE
1 SLOY CALLING M DARREN SULTANA
2 ABBY BELLE M GEOFFREY SHEATHER
3 LOVE EMBRACE M GEORGE TYRPENOU
4 JOY BEE M NEVILLE BROWN
5 BONTY QUEEN M DENIS MCDONALD
6 MIGRAINE M ANTHONY FRAZER
7 TYLER’S CHAMP M GLEN GINN
8 REMEMBER GANDHI M RICHARD BOARD
9 MIGHTY THOR M NEVILLE BROWN
10 WARNING BULLET M ANTHONY FRAZER

Race 2 618m 5 16.17
H E BUTTSWORTH MEM HT 1
1 WINGEN PRINCESS 5 JOHN LAWSON
2 SUGAR SHIRAZ 5 MELISSA GRIFFIN
3 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
4 RED SOX 5 MARK BELL
5 BELL GLORY 5 SHANNON KIRBY
6 WILD INFERNO 5 SYDNEY SWAIN
7 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON
8 AQUIN LANE 5 MARGARET BANNERMAN
9 SHIVAS ROCKET 5 CAROLYN HORE
10 AUTOBAHN HIGHWAY 5 DIANNE SHEATHER

Race 3 520m NG 16.37
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT1
1 CLEAR SAGE 4 MARK BELL
2 DANA GRETEL 4 RODNEY MCDONALD
3 MERLEEN 4 EARL ANDERSON
4 DOUBLE TROUBLE 5 ROSELEEN PRINGLE
5 SPRING SMILE 4 CHRISTINE OLDFIELD
6 DANA LOU LOU 5 NEVILLE BROWN
7 FLATLANDER 4 STUART BARRON
8 MODERN SUPREME 3 PAMELA BRADDON
9 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
10 PHOENIX FLASH 5 SYDNEY SWAIN

Race 4 618m 5 16.57
H E BUTTSWORTH MEM HT 2
1 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
2 MY SON RULES 5 TERENCE BOURKE
3 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER
4 SLIGHT HOPE 5 KENNETH STAINES
5 SILENT LIES 5 SHANNON KIRBY
6 AWESOME LADDIE 5 GLEN GINN
7 FANCY NIMBUS 5 NEVILLE BROWN
8 SPARKLING SPEAR 5 ROBERT SHEPHERD
9 AUTOBAHN RICKY 5 GEOFFREY SHEATHER
10 IF IN DOUBT 5 ANGUS MORGAN

Race 5 520m NG 17.17
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT2
1 WHITEY 4 MARK BELL
2 BARGERO 5 STEPHEN CLEARY
3 ALL STING 4 ANTHONY AZZOPARDI
4 APOLLO PRINCE 5 JOHN MOORE
5 ROAD REBEL 4 CHRISTINE MULHOLLAND
6 SWEET FANCY 4 ANN BARNES
7 MISS SWIP 5 WAYNE SMITH
8 MAGIC MANBO 3 LEE BOWMAN
9 LILLYDALE RHINO 5 DAVID DUNCAN
10 SHACOBY ROCKET 5 TERRENCE NORTHEY

Race 6 520m NG 17.37
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT3
1 EIFFEL AZZ 4 KARINA BRITTON
2 BIG BLOCK CHEV 4 MATTHEW SULTANA
3 MEARLINE OTTIE 3 RAYMOND GOLD
4 VARVATOS 4 GREGORY BOARD
5 LORD JIM 5 PETER CARR
6 WHITE CAPS 4 SYDNEY SWAIN
7 TUCKLAN REBEL 5 PETER TOGIAS
8 SILENT BLAST 5 KENNETH STAINES
9 SYMONDS 5 MARK BELL
10 CHAOS 5 ANDREW MATHIAS

Race 7 307m 5 17.55
HOTHAM’S SAND SOIL & GRAVEL FNL
1 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
2 ROJAC AURA 5 ROBERT SHEPHERD
3 SUBLIMINAL 5 SHANNON KIRBY
4 MYALLA DANCER 5 STEPHEN CLEARY
5 BELLS FAIR 5 MARK VELLA
6 TEMPEST MAYHEM 5 ROBERT COOPER
7 ACADEMY LAD 5 BARRY HALL
8 RAWLINSON 5 LESLIE WHITTON
9 RYDER’S CHOICE 5 THEODORUS VANDERBURG
10 BULA BEAR 5 ROBERT COOPER

Race 8 520m NG 18.15
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT4
1 KIARA JADE 4 GLEN CULBERT
2 TIGGERLONG GO 4 MARGARET KEYS
3 WESTERN LAND 4 FRANK HARDMAN
4 MIDNIGHT SPIRIT 4 ROSELEEN PRINGLE
5 GROPER MICK 1 MARK BELL
6 BEVERAGE 3 GARRY WILLIAMS
7 RAIN KING 4 ANDREW MATHIAS
8 TRUE DESTINY 4 ELIZABETH BONT
9 LOYAL MOMENT 5 PAMELA BRADDON
10 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY

Race 9 450m M 18.30
ORANGE GBOTA BRANCH MDN STAKE
1 FIRST VICTORY M FRANK JEFFCOAT
2 RUSSELL’S CROW M ROBIN HARVEY
3 YOUTAR TIGER M GEOFF CURTALE
4 SAME LOGIC M GLEN GINN
5 BUSH RAIDER M PETER FORD
6 SILENT SWEEP M ROSEMARY JADEZAK
7 MR. MANBO M LEE BOWMAN
8 VALLEY PRINCE M CLEMENT MASTERS
9 BLACK PROSPECT M ANTHONY VELLA
10 HYPER EXPRESS M DARREN SULTANA

Race 10 450m 4/5 18.45
ALF RICH/JIM ROOK APPRECIATION
1 DANA KNUCKLES 5 NEVILLE BROWN
2 PRECARIOUS 5 JOHN MOORE
3 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
4 ILUKA BOY 5 MICHAEL CURTALE
5 VIVA LA BELLE 5 MELISSA GRIFFIN
6 PLAY CARDS NOW 5 EDNA SHARP
7 KOORINGA DONNA 4 ANTHONY FRAZER
8 EARLLEE 4 EARL ANDERSON
9 GANDHI’S HEART 5 RICHARD BOARD
10 GOAL 5 ANTHONY AZZOPARDI