Sunday 13th April 2008


Race 1 520m 5 17.40
FISH & SONS PRODUCE HT 1
1 TADMORE TWISTER 5 TOM ASTBURY
2 COOL ODYSSEY 5 MARK BELL
3 MONSTER MAX 5 GARY GIBSON
4 VIVA LAURETANA 5 DARREN SULTANA
5 LORD JIM 5 PETER CARR
6 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
7 DANA LOU LOU 5 NEVILLE BROWN
8 VENGANCE 5 MAJELLA FERGUSON
9 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA
10 SWEENY 5 BARRY COYTE

Race 2 307m 5 18.00
VICTORIA HOTEL BATH BULLET FNL
1 AWESOME JOEY 5 WILLIAM WRIGHT
2 LADY UNO 5 GRAHAM DIXON
3 WEEDALLION NICKY 5 JAMIE MUNDY
4 DANA JACK 5 RODNEY MCDONALD
5 ELITE STARDOM 5 JASON KELLER
6 KEZZA LEE 5 DONALD RONNEBERG
7 ACADEMY SONG 5 JOHN BUTTSWORTH
8 CLASSY MARG 5 GREGORY PREST
9 LITTLE BINDI 5 PAMELA BRADDON
10 KALI MAGIC 5 MICHAEL GRANT

Race 3 520m MX 18.20
BATHURST GBOTA BRANCH MXD FNL
1 HOUDINI DANCER M LUKE AZZOPARDI
2 JUMPIN’ CANARY 5 MARK BELL
3 TIANI SHIRAZ M LESLIE WHITTON
4 SPRING BELLE 5 GREGORY BOARD
5 SPRING LEE M GREGORY BOARD
6 FORTUNES 5 MAJELLA FERGUSON
7 MON DIEU 5 MAJELLA FERGUSON
8 IRREPLACEABLE M MAJELLA FERGUSON
9 HAYVILLE JOKER M WILLIAM BATES
10 HAYVILLE DANCER M WILLIAM BATES

Race 4 520m 5 18.40
FISH & SONS PRODUCE HT 2
1 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
2 DANA GRETEL 5 RODNEY MCDONALD
3 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
4 MEDIUM PACE 5 GLEN GINN
5 SYMONDS 5 MARK BELL
6 ON REPORT 5 JOSEPH DE FREITAS
7 ILUKA BOY 5 MICHAEL CURTALE
8 MR. SOUTHS 5 LINDSAY AKERS
9 CALL ME SUE 5 WAYNE O’BRIEN
10 TAGALONG 5 TOM ASTBURY

Race 5 618m 4/5 19.00
H E BUTTSWORTH MEMORIAL FNL
1 AWESOME LADDIE 5 GLEN GINN
2 SUGAR SHIRAZ 5 MELISSA GRIFFIN
3 SHIVAS ROCKET 5 CAROLYN HORE
4 FANCY NIMBUS 5 NEVILLE BROWN
5 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
6 MY SON RULES 4 TERENCE BOURKE
7 CORIAKIN STAR 5 MARK TAYLOR
8 RED SOX 4 MARK BELL
9 WILD INFERNO 5 SYDNEY SWAIN
10 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER

Race 6 700m NG 19.20
TREVOR BLACK MEMORIAL
1 PIXY UPPSY 4 SYDNEY SWAIN
2 ISA HAZY 4 YVONNE HARRIS
3 FORT SHAKIN’ 3 RICKY BOURKE
4 SILENT BLAST 4 KENNETH STAINES
5 LALIE 4 ALEX ANDERSON
6 BETTY BOMBSHELL 5 TOM ASTBURY
7 BRUSH SHIRAZ 4 VICKI PREST
8 CHAMUCO 4 PETER CARR
9 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY

Race 7 450m 5 19.38
C&R INSURANCE BROKERS FINAL
1 GOAL 5 ANTHONY AZZOPARDI
2 MARBILL 5 ANTHONY AZZOPARDI
3 FOREST TOWER 5 MARK WICKS
4 ALWAYS LETHAL 5 WESLEY MCDONALD
5 GANDHI’S HEART 5 RICHARD BOARD
6 MOVEALONG VULCAN 5 STEPHEN GARDINER
7 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
8 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
9 FOREST FELLA 5 MARK WICKS
10 CHICK ENLIM 5 ROBERT MILNE

Race 8 520m NG 20.02
FENGORE PLANT HIRE BATH G/CUP
1 DOUBLE TROUBLE 4 ROSELEEN PRINGLE
2 EIFFEL AZZ 4 KARINA BRITTON
3 VARVATOS 3 GREGORY BOARD
4 BARGERO 4 STEPHEN CLEARY
5 ROAD REBEL 4 CHRISTINE MULHOLLAND
6 WESTERN LAND 3 FRANK HARDMAN
7 MIDNIGHT SPIRIT 4 ROSELEEN PRINGLE
8 CLEAR SAGE 4 MARK BELL
9 SPRING SMILE 4 CHRISTINE OLDFIELD
10 SWEET FANCY 4 ANN BARNES

Race 9 450m M 20.27
GEOFF COOKE PLUMBING MDN STK
1 RAINY DAY M RICHARD BOARD
2 SPECIAL SURPRISE M WESLEY MCDONALD
3 TADMORE MADDY M TOM ASTBURY
4 SPILL WAY M DANIEL GOOLEY
5 YOUTAR TIGER M GEOFF CURTALE
6 HYPER EXPRESS M DARREN SULTANA
7 KRILLAN M JASON KELLER
8 MIGRAINE M ANTHONY FRAZER
9 MIGHTY THOR M NEVILLE BROWN
10 BUSH RAIDER M PETER FORD

Race 10 520m 5 20.45
FISH & SONS PRODUCE HT 3
1 FIVE SHOTS 5 LESLIE WHITTON
2 MR. LEE LEE 5 DONALD RONNEBERG
3 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
4 SALFORD GYPO 5 TERESA MORRIS
5 HAZY LUCK 5 YVONNE HARRIS
6 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER
7 OUR ELITE BELLE 5 JOHN LAWSON
8 MISS PERCEPTION 5 SHANNON KIRBY
9 MISS SOUTHS 5 LINDSAY AKERS
10 RAPID PHOENIX 5 GEOFFREY TOWNSEND