Monday 3rd November 2008


Added Energy Welcome – C0 457m 12:06
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 42435 Clan Mcdee nwd H G Cairns
2 47735 Wee Shadow nwd J F Allen
3 4 Tee Ess Kay fsdt P & B Conner
4 32272 Ima Blues Boy nwd R Adcock
5 4 Willy Junior fsdt J & D Fahey
6 52476 Off The Rails nwd R D Blackburn
7 486 Know In Lee fsdt G A Cleeve
8 58843 Blooming Mabel nwd M & J Hill
9 82565 Breenys Boy nwd R P Breen
10 74F66 Toya nwd L H Anderton

Brendon Burke @ Southern Wide – C1 390m 12:24
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 12576 Homebush Marlon fsdt J T McInerney
2 24133 Etoile Noir 23.21 L H Anderton
3 27732 Burst On Bye nwd B A Eade
4 73F25 Silent Hand nwd S R Fagan
5 72712 Les Baxter nwd J T McInerney
6 43244 Utter Madness nwd A Hart & K Taylor
7 45184 Janderra Apachie 23.20 J T McInerney
8 42212 Know Trouble fsdt G A Cleeve
9 77445 Kaiwera Sarah nwd M & J Hill
10 18756 Another Kerry fsdt J T McInerney

Www.southlandgreyhounds.co.nz – C2 390m 12:41
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13117 Bell Roxon 23.34 S R Fagan
2 44136 Robtitle nwd J T McInerney
3 34222 Another Mangles nwd J T McInerney
4 65664 That Virus 22.89 M M Grant
5 82854 Beautiful Moment nwd J F Allen
6 81516 23.25 B A Eade
7 77274 History Never nwd R D Blackburn
8 37574 Jackalicious fsdt S R Fagan
9 56876 Handsome Hand nwd B A Eade
10 88658 Cawbourne Burst 23.53 M M Grant

William Lynn Stakes – C1 390m 12:59
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11 Words Of Wisdom 23.21 P & B Conner
2 24644 Vintage Token nwd S R Fagan
3 7127 Splendid Tycoon fsdt M M Grant
4 75145 Know Sporty fsdt G A Cleeve
5 24212 Da Coola nwd J T McInerney
6 14377 Another Jenny nwd J T McInerney
7 15434 Smart Sharmila fsdt R D Blackburn
8 48851 Elite Baxter 23.28 J T McInerney
9 72556 Boy Bugler 23.11 J F Allen
10 78655 Agent 23.19 P & B Conner

Ilt Speights Ale House – C1 390m 13:17
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 2311 Nitro Mowie fsdt A Hart & K Taylor
2 36681 Nikos Porsche 23.42 B A Eade
3 22156 Hailstone Harly nwd J T McInerney
4 11558 Carnaby nwd R D Blackburn
5 32255 Thrilling Eadie nwd P & B Conner
6 118 Bob Baxter fsdt J T McInerney
7 26615 Another Sage 23.50 J T McInerney
8 28225 Queen Falcon nwd A C Roberts
9 68638 Brave Endeavour fsdt A Hart & K Taylor
10 16666 Frosty Blonde nwd J F Allen

Osborne Engineering Bluff – C2 390m 13:34
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11125 Rocka Hula 23.04 M M Grant
2 11175 Nitro Peggy nwd A Hart & K Taylor
3 24574 Reltub 23.12 J T McInerney
4 23755 Soichiro 23.22 J T McInerney
5 372F2 Charteris Bay nwd J T McInerney
6 71157 Baba Ganoosh fsdt A C Roberts
7 14117 Teddy Nova 22.98 S R Fagan
8 64763 World Warning 22.98 M M Grant
9 86765 Bert Badger nwd L H Anderton
10 35858 Thrilling Becky 22.56 P & B Conner

Lonestar Cafe & Bar – C2/3 390m 13:52
$1600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 57354 Ingilltab nwd P & B Conner
2 43745 Chile Command nwd G A Cleeve
3 25737 Most Royal nwd A Hart & K Taylor
4 86551 Know Better 22.73 G A Cleeve
5 78F63 Five Across fsdt S R Fagan
6 13151 Zammy 23.23 R D Blackburn
7 53346 Kathleen Boy 22.71 J T McInerney
8 52238 Homer Hand 22.65 B A Eade
9 4x88P No Half Pace fsdt J T McInerney
10 48878 Fast Hand nwd B A Eade

Nzrs Graduation Final – RESf 457m 14:09
$10000.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 74682 Paranova 26.66 J F Allen
2 36231 Chile Tart nwd G A Cleeve
3 11262 Delusionist nwd J & D Fahey
4 42211 Know Love 26.93 G A Cleeve
5 23547 Trustee nwd R Adcock
6 52234 Know Need nwd G A Cleeve
7 41143 Continue nwd R Adcock
8 11111 Know Question 26.65 G A Cleeve
9 32255 Thrilling Eadie nwd P & B Conner
10 85885 Know Glory nwd G A Cleeve

$22 Muzzle Stakes – C1 457m 14:27
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 33337 Sassy Diamond nwd A C Roberts
2 23153 Iron Maiden nwd A Hart & K Taylor
3 55473 Zorro Man 26.40 P & B Conner
4 42125 Cleeve Hill 26.83 S R Fagan
5 13762 Swish Bale nwd A C Roberts
6 73537 Cool nwd S R Fagan
7 74344 Paleface Shadow 26.55 J F Allen
8 43428 Sister Dee nwd H G Cairns
9 88156 Gina Rosa fsdt A C Roberts
10 67626 Better Not Bale nwd A C Roberts

Southland Tipping Competition – C3/4 457m 14:45
$2600.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 61334 Smart Josephine nwd R D Blackburn
2 25742 Space Hopper nwd J T McInerney
3 35224 Groovin’bain nwd A C Roberts
4 13867 Bandanna Lee fsdt S R Fagan
5 46648 Baxter’s General 26.17 J T McInerney
6 62687 Asafa Bale nwd J T McInerney
7 82783 Repeat Offender 26.31 M M Grant
8 48543 Joelson nwd S R Fagan
9 26445 Nitro Marta nwd A Hart & K Taylor
10 37637 Southern Man nwd H G Cairns

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments