Thursday 21st May 2009


Otago Greyhounds 1st Four – C0 310m 12:04
$1000.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 543 Boston Jazz fsdt D E Stapleton
2 7526 Another Nick fsdt J T McInerney
3 421 Spin Cycle fsdt J T McInerney
4 7 Furminator fsdt A Hart & K Taylor
5 4544F Brian The Lion fsdt A Hart & K Taylor
6 441 Julinsky fsdt D L Roberts
7 54452 Diarack fsdt D Kingston
8 42336 Misty Shadow nwd R S Hamilton
9 52872 Lauren’s Legacy nwd D Kingston
10 7466 Ice Ball fsdt J T McInerney

Paws Inn Boarding Kennel Sprint – C1 310m 12:2
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 6671B Homebush Lenny fsdt J T McInerney
2 53818 Glenmore Lass nwd G Kingston
3 35141 Forever Loyal 18.76 B C Dann
4 61F27 Another Wack nwd J T McInerney
5 32631 Homebush Percy nwd J T McInerney
6 76348 One Sick Chick nwd R M McKenzie
7 16672 Dudley Rama fsdt A Poutama
8 75665 Dance For Danny nwd J M Jopson
9 37185 Silent Stryker 18.92 C J Weir
10 42282 Thrilling Becky 18.73 P & B Conner

Motor Cycle Replacements Stakes – C0 545m 12:41
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 65428 Great Kay’s nwd K Kilsby
2 55863 Willy Junior nwd D E Stapleton
3 252 Ask Bandit fsdt J T McInerney
4 65367 Maiella Lad fsdt J T McInerney
5 34 Bonus Bond fsdt J F Allen
6 4×3 Meander fsdt D L Roberts
7 3422 Malroy fsdt R S Hamilton
8 63276 Tippy Tipstar nwd B C Dann
9 47746 Toya nwd L H Anderton
10 Homebush Charli J T McInerney

Hammond Kennels Stakes – C0 545m 12:59
$1450.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 45 Milly Spice fsdt R M McKenzie
2 33332 Indiana Girl nwd J F Allen
3 45583 Royal Rodney nwd B Burke
4 57256 That’s Sarah fsdt D L Roberts
5 68648 Jess’ Class fsdt D E Stapleton
6 2367 What A Mate fsdt J T McInerney
7 45355 Homebush Clarie nwd J T McInerney
8 831 Super Jazz fsdt J & D Fahey
9 5378 Jazzy Shiraz nwd S R Fagan
10 Under Cover R D Blackburn

Hill Kennels Stakes – C1 310m 13:17
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 67714 Cawbourne Georga 19.21 M J Flipp
2 46121 Know Need nwd G A Cleeve
3 77663 Homebush Marlon nwd J T McInerney
4 62513 Dark Ice nwd J T McInerney
5 27418 Just Poppy nwd K Kilsby
6 58674 Thrilling Riley fsdt D Kingston
7 13653 Little Marvel fsdt S R Fagan
8 35452 Boy Bugler 19.11 J F Allen
9 62166 Black Muskat nwd J T McInerney
10 15276 Yakcam fsdt G A Cleeve

All Clean Services Sprint – C2 310m 13:34
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 62414 Vivaldi Road nwd J T McInerney
2 85214 Homebush Burt nwd C J Weir
3 78645 Hailstone Herb 18.00 J T McInerney
4 25132 Ears Chuck nwd R P Breen
5 44518 Plain Arial fsdt J T McInerney
6 87332 Natasha’s Duffer nwd J T McInerney
7 27116 He’s So Fine nwd A D Williams
8 51214 Sorrento Sun fsdt B C Dann
9 17848 Mulberry Madam nwd K J Cassidy
10 23155 Power Saw nwd R P Breen

Members Stakes – C1 545m 13:52
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 21462 Smash Kingdom fsdt M M Grant
2 44138 Woof Ingilltab nwd P & B Conner
3 68845 Homebush Elton fsdt J T McInerney
4 14328 Silent Whisper fsdt M M Grant
5 13 Homebush Shedan fsdt J T McInerney
6 37374 Fancy Ways fsdt P & B Conner
7 61635 Six Please fsdt J T McInerney
8 35784 Hugo First nwd R M McKenzie
9 28387 Sweet Papoose nwd J M Jopson
10 76458 Redbank Ruby nwd A Hart & K Taylor

Brocklebank Dry Cleaners Stakes – C1 545m 14:22
$1550.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 74211 Homebush Nick nwd J T McInerney
2 27541 Milly’s Mate fsdt J T McInerney
3 28275 Robbity Bob nwd J R Goode
4 42346 North Ingilltab nwd P & B Conner
5 68516 Wee Shadow 33.46 J F Allen
6 36222 Self Inflicted fsdt A Hart & K Taylor
7 36444 Know Telling nwd G A Cleeve
8 28827 Flash Smash nwd M M Grant
9 24746 Two Tick Jessie 33.16 M & J Hill
10 71758 Will Ya fsdt R S Hamilton

Speedprint Shop Sprint – C3 310m 14:47
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 11111 Fireman’s Raffle 18.59 G A Cleeve
2 21411 Singapore Willy 18.69 G A Cleeve
3 67525 Charlie Stubbs nwd A D Williams
4 75254 Five Across nwd S R Fagan
5 47473 Themelo 18.86 M M Grant
6 61453 Nitro Peggy 18.72 A Hart & K Taylor
7 22874 Montivideo fsdt A Hart & K Taylor
8 78446 Wongawillisteve fsdt A Poutama
9 31165 Know Sporty 19.10 G A Cleeve
10 84486 Mungo 18.94 J Guthrie

Brian Bagley Driver Licensing Stakes – C2 545m 15:07
$1800.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 33136 Lou Bale nwd M M Grant
2 56428 Firenzo Bale fsdt D L Roberts
3 11115 Tricky Shelley 32.96 R Adcock
4 53315 Moa Hunter 33.55 B R Healey
5 25427 Freddie Sage nwd J T McInerney
6 47661 Jodie Bale 33.09 M M Grant
7 12323 Beautiful Moment 33.50 J F Allen
8 24225 Mr Bonzalas nwd S J Whall
9 22236 Frosty Blonde 33.41 J F Allen
10 33373 Shrek Roxon nwd A Hart & K Taylor

Www.greyhoundsaspets.org.nz – C3 545m 15:22
$2150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 43812 Poised 33.48 D E Stapleton
2 74572 Lochinvar Vuiton 32.75 M M Grant
3 52337 Flying Aspen 33.06 M M Grant
4 26465 Winsome Blitz 32.16 S R Fagan
5 68471 Nitro Wigie fsdt A Hart & K Taylor
6 72174 Botany Jim nwd J T McInerney
7 67442 Cawbourne Woody fsdt D L Roberts
8 54384 Juddy nwd S R Fagan
9 46168 Harbour Bale nwd M M Grant
10 17478 Nitro Vixen nwd A Hart & K Taylor

St Kilda Vet Stakes – C4/5 545m 15:43
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 14271 Mccracken 32.11 J & D Fahey
2 41444 Smash Palace 32.83 M M Grant
3 71762 Lager In Paris nwd M M Grant
4 5133F Crafty Flynn nwd G A Cleeve
5 63576 Hyper Express fsdt R Adcock
6 27452 Smash Mccoy nwd M M Grant
7 21235 Superfine 32.96 M J Flipp
8 73221 Zita Grace fsdt M M Grant
9 27582 Continue 32.96 R Adcock
10 26623 Know Best 33.05 G A Cleeve

Keyosk Service Bar Sprint – C4 310m 15:58
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 18375 Awesome Deejay nwd P & B Conner
2 34283 Mulberry Nipper 18.68 K J Cassidy
3 27688 Rocka Hula 18.53 M M Grant
4 86536 Cadbury Hand nwd A Hart & K Taylor
5 57542 Another Mangles nwd J T McInerney
6 26737 Watusi Assassin 18.51 J F Allen
7 53175 Le Flambeur 18.64 J T McInerney
8 35758 Jill Baxter 18.66 J T McInerney
9 32755 Nurse Nancy 18.73 M & J Hill
10 52488 Homebush Castor 18.79 J T McInerney

Distance Race Next Week Sprint – C4 310m 16:18
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 34744 Historical nwd R D Blackburn
2 32184 Mulberry Reco 18.58 K J Cassidy
3 22865 Talent City nwd D E Stapleton
4 48776 Call Me nwd B C Dann
5 43583 Tony Baxter 18.65 J T McInerney
6 14544 Wild St. Teddy nwd D L Roberts
7 66527 Know Say 18.45 G A Cleeve
8 22214 Groove Armada nwd J T McInerney
9 52488 Homebush Castor 18.79 J T McInerney
10 73778 Rebel Caste nwd J F Allen

Racing Next Thursday Sprint – C5 310m 16:43
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 73321 Bionic Dream nwd R Casey
2 71136 Saint Daniel 18.73 J T McInerney
3 13243 Liam Bale 18.64 M M Grant
4 52661 Carnaby 18.65 R D Blackburn
5 54112 Straight Off 18.81 J & D Fahey
6 42257 Tony Knows 18.25 J T McInerney
7 16234 Les Baxter nwd J T McInerney
8 17464 Micro Sissy 18.50 B C Dann
9 57385 Cawbourne Happy 18.81 M M Grant
10 12548 Ronray Disco fsdt R Adcock