Friday 14th November 2008

Allied Work Force 0800 Labour – C1 305m 17:15
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 314 Fantasy Baxter fsdt J T McInerney
2 15262 Fast Stass 18.08 D D Schofield
3 61521 Another Sage nwd J T McInerney
4 13 Bigtime Saddam 17.98 B R D Cole
5 64551 I’m Infectious 17.72 D Little
6 1 Black Is Back 18.09 D Brewer
7 5121F Cawbourne Chicka fsdt D Brewer
8 66715 Thrilling Dutch 18.03 A Udy & H
9 76473 Bigtime Mate 18.13 L D Bell
10 54844 Here’s Maree Now nwd J M Jopson

Guthrie Bowron, – C1f 520m 17:30
$1600.00 – FINAL
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 53331 Cawbourne Wellsy 30.65 P Freeman & A Turnwald
2 52553 Sedgebrook Gold 30.69 F W Kite
3 44542 Most Excused 30.35 L J Ahern
4 84874 Sweet Papoose nwd J M Jopson
5 3xD11 Appointed Thyme 30.30 D D Schofield
6 22425 Bigtime Milly 30.75 B R D Cole
7 88784 Aranui Flash 30.78 C J & W F Morris
8 14273 Phantom Fog nwd M Olden
9 8515 Back Draught nwd B R D Cole
10 76775 Honey Bound 30.99 R L Waite

Www.wanganuicarcentre.com – C1 305m 18:05
$1150.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 31133 Cawbourne 18.15 D Brewer
2 33411 Britney Beers 17.79 B R D Cole
3 47318 Luchino 17.83 M Olden
4 11814 Bob Baxter 17.53 J T McInerney
5 31322 Bigtime Scar 17.84 B R D Cole
6 61565 Aranui Joker 18.34 C J & W F Morris
7 27126 Les Baxter fsdt J T McInerney
8 15146 Anything Fitz 18.08 S P Clark
9 4F564 Starlight Woods 17.97 B J Melville
10 62F66 Thrilling Turn fsdt A Udy & H McCracken

Dimocks Retravision – C2 305m 18:36
$1350.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86423 Lagoon Monroe 18.02 J T McInerney
2 76226 Homebush Bree 17.70 P Freeman & A Turnwald
3 14231 Bigtime Lass 17.75 L D Bell
4 75525 Soichiro nwd J T McInerney
5 2F233 Charteris Bay 18.03 J T McInerney
6 37463 Bigtime Risk 17.66 D Little
7 45333 Cawbourne Melody 17.77 P Freeman & A Turnwald
8 34645 Kathleen Boy nwd J T McInerney
9 F4685 Homebush Bex 17.84 W B Goodwin
10 68675 Old Dans Mate nwd A Udy & H McCracken

Morrie Gibbons Signs – C3 305m 19:12
$1600.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 22222 Bigtime Thunder 17.67 G L Ross
2 34574 Bigtime Express 17.58 L J Ahern
3 34863 Crystal Sal 17.71 W T Hodgson
4 76653 Dance For Danny fsdt J M Jopson
5 86355 Small Hand fsdt J M Jopson
6 48868 Homebush Mate nwd J T McInerney
7 54448 Go Ben Go 17.70 D J Macauley
8 74335 Sharimore 17.48 I D Moore
9 28757 Spotted Allegro 17.52 K & J Benson
10 57768 Thrilling Gypsy 17.55 A Udy & H McCracken

Keenan Concrete – C2/3 520m 19:42
$2150.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 78865 Del Tones 30.51 B J Melville
2 82445 Kid Delaney 30.50 W T Hodgson
3 16264 Botany Jim nwd J T McInerney
4 41643 Eva Titu 30.87 I G Cox
5 36262 Rapper Newy 30.21 B J Marsh
6 13111 Father Figure 29.87 B R D Cole
7 15444 Accuser 30.27 B R D Cole
8 54212 Thank You Jim 30.47 D D Schofield
9 48246 Jalisco nwd S P Maher
10 77862 Bigtime Guy 30.45 L J Ahern

Mickey’s Super Liquor – C5 305m 20:05
$2300.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 66361 Joshie’s Girl 17.78 W T Hodgson
2 73116 17.41 D D Schofield
3 85165 Leumeah Miss 17.45 J T McInerney
4 47314 Homebush Aussie 17.72 J T McInerney
5 11255 Keroma Assassin nwd D D Schofield
6 52317 Cawbourne Greg 17.76 P Freeman & A Turnwald
7 51245 Chilli Mitch 17.61 J T McInerney
8 22525 Hillys Tip 17.36 S P Maher
9 85238 James Bee 17.42 W T Hodgson
10 16345 Sydenham Smith 17.49 S P Clark

Wanganui Farm Supplies – C4/5 520m 20:37
$3000.00 Combined Race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 13113 Buzz Cafe fsdt S P Clark
2 68317 Another Lloyd 29.80 J T McInerney
3 67524 Hutt Park Lass nwd C J & W F Morris
4 14112 Fancy May 29.89 D D Schofield
5 14426 Simply Blessed 30.24 D D Schofield
6 37336 Jaymess fsdt S P Clark
7 52255 Mr. Simply 30.42 C J & W F Morris
8 17447 Thrilling Skitz 30.18 D J Macauley
9 36664 Work Release 30.38 B R D Cole

Wanganui Security Services – C4 305m 21:05
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 64447 Evamore 17.58 I D Moore
2 74844 Blue Soldier 17.31 S P Clark
3 24253 Cawbourne Dore 17.55 P Freeman & A Turnwald
4 67742 Homebush Duncan nwd J T McInerney
5 63473 Samual Baxter nwd J T McInerney
6 15658 Botany Roy nwd J T McInerney
7 113F1 Wongawillisteve 17.63 B R D Cole
8 74F28 Amberose 17.53 S P Maher
9 67675 Bigtime Dora 17.75 D A Gough
10 63888 Ambersmooth 17.69 S P Maher

See You @ “the Red” – C4 305m 21:35
$1900.00 Single specified class race
Box Form Dogs Name Best Time Trainer
1 86432 Swift Token 17.63 J T McInerney
2 62334 Bigtime Assassin 17.57 C J & W F Morris
3 65427 Lagoon Lad nwd J T McInerney
4 67628 Agent Vicki 17.59 L Bliek
5 46683 Will Zam 17.63 S P Maher
6 81744 Homebush Bubbles 17.69 J T McInerney
7 62356 Bigtime World 17.75 L J Ahern
8 36656 Near The Top nwd D Brewer
9 67675 Bigtime Dora 17.75 D A Gough
10 63888 Ambersmooth 17.69 S P Maher

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments