Friday 22nd October 2010

Greyhound Box Draw For 22nd October 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden 02:58PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JUST ATTACK38673R Attard (Fairney View)
2HAYNE TRAINT A Sharpe (Braemore)
3RAGING RANGAG R Tunny (Currimundi)
4PRETTY LADY DI472FR N Green (Barellan Point)
5SHEZA MUFFIN44768J L Reimer (Rush Creek)
6TOO GOOD TYSONB J Young (Morayfield)
7GIVE ME LOTS6T A Sharpe (Braemore)
8RINCON43336A S Porter (One Mile)
9WEE COMET74456C N Houston (Burpengary)
10HIGHER GROUND24675H M Keep (Deception Bay)
Race No. 2Ht 2 Maiden Bgrc03:16PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 395 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1STAR REGGIE7R Attard (Fairney View)
2TONY CEE67674J R Conlon (Beachmere)
3BLONDIE’S BABE33T W Brett (Grandchester)
4ELITE TEDDY628T A Sharpe (Braemore)
5BLACK CANDY7W F Kennedy (Murwillumbah)
6NATURAL BLACK46587M J Mcalister (Deagon)
7BRIGHT EYED BOYE J Kleinhans (Beerwah)
8DYNAMIC CATCH82377T A Sharpe (Braemore)
9YAMANA55666S C Woods (Park Ridge)
10CLAIM THE CROWN2875S W Mcleish (Thagoona)
Race No. 3Mixed Final 03:38PM (QLDtime)
FFA event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HI GARY AGAIN54262N A Thompson (Bracken Ridge)
2DO YA BLOCK7254K J Rolls (Atkinson Dam)
3WHERE’S DRATTA32384A J Furner (Coolana)
4BANGER MAC443R D Ball (Prenzlau)
5FANTASY WEB77461N A Thompson (Bracken Ridge)
6DIAMOND CLUSTER4P3J T Edwards (Fernvale)
7TICKET’S ON TIKI46562J W Hutchinson (Rush Creek)
8STUBBORN KID75251J N Cauchi (Tugun)
9HESWALL HARRY64675J A Millen (Tamrookum)
10STRAPPER’S KISS76685B G Green (Deception Bay)
Race No. 4Novice Brandons Electrical03:56PM (QLDtime)
NNP event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WYRALLAH ROAD21G L Dart (Dulguigan)
2CRACKABILITY37284D A Searle (Kobble Creek)
3SANRICO JOAN52174S A Clark (Burpengary)
4CHEATING CHARLIE13663D J Green (Barellan Point)
5MYSTERY STAR57148K Boan (Kynnumboon)
6GO SOUTH WIGGLE46431H M Keep (Deception Bay)
7ROSIE SPECIAL64615J T Edwards (Fernvale)
8SEMPER FIDELS512M J Emery ()
9MUSGRAVE LOUIE54724T G List ( Ipswich)
10BARNABY BARNABY12375J R Conlon (Beachmere)
Race No. 5Maiden/5th Grade ‘give Me Five’ At Stud04:18PM (QLDtime)
XM5 event over 600 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1NAUTICAL MILE47234M J Mcalister (Deagon)
2SHAZZA’S COMET58564P J O’Reilly (Yamanto)
3MOTORCYCLE MIKE66667P J Dunne (Walloon)
4DREAM POLICE23645G B Brennan (South Maclean)
5TOUCH PASS53545M J Algate (Drayton)
6KULU SMOKE48745G Hagicostas (Loganholme)
7BUCKET OF BEER77735T Ransom (Mallabula)
8ACE OF WANDS33727M P Turner (Corio)
9TREY’S MAGIC46756C J Downs (Mt Tarampa)
10CHASING TEGAN57774P J O’Reilly (Yamanto)
Race No. 65th Grade Melbourne Cup At Capalaba Grey04:36PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SCONTRO88831M J Emery (Churchable)
2SMACKO75276D A Turley (Leeville)
3SANRICO SAGE67317S A Clark (Burpengary)
4ROSIE’S CHUCK73432J T Edwards (Fernvale)
5CELTIC BLUE54215J M Loye (Kallungar)
6TEMPO FLY26835N D Sykes (Atkinson Dam)
7MARKET TALK75461S J Hunt (Atkinson Dam)
8BLUE RADLER11142T A Sharpe (Braemore)
9WHERE’S LE SPICE64288D A Turley (Leeville)
10BONNIE PEARL BAY26437F W Crowther (Capalaba West)
Race No. 74/5 Grade 04:59PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WHO’S NEXT DAVE45676R Attard (Fairney View)
2SIR TREND36332R Attard (Fairney View)
3KAY CEE EXPRESS1F71T A Sharpe (Braemore)
4FINISHING STYLE64474T A Noble (Karrabin)
5REGAL CHEREVE1G Dart (Dulguigan)
6BERKELE62415D R Horn (Belli Park)
7ISADEL11511C L Apap (Gatton)
8DR. ROADSTER73116R J Wall (Hendra)
9SIAM STARR72234N D Sykes (Atkinson Dam)
10BOTOX71287A Green (Park Ridge)
Race No. 81/2 Grade F.f.a. Not The Yellow Dog Cup05:14PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 395 Metres at Albion park Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1IVORY SPY35211K J Boan (Murwillumbah)
2CHEVEZ13711T W Brett (Grandchester)
3REBEL UNDERCOVER85411D J Moore (Redcliffe)
4ON THE BALL18156R D Ogden (Burpengary)
5RAZZLE UNO15322R D Ogden (Burpengary)
6CORPORAL O’REILY14554D A Turley (Leeville)
7SUNLANDER51733T A Noble (Karrabin)
8TAKE HOLD21313S J Hunt (Atkinson Dam)
9SMART BLONDE75726P J Dunne (Walloon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 93/4 Grade Winning Edge05:35PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PINT SIZE43121B J Cecil (Cobaki)
2ICEMAN COOL72655S C Ellem (Via Casino)
3WHERE’S LUKE31732S J Hunt (Atkinson Dam)
4INK POT57887D A Turley (Leeville)
5ORIGIN ENFORCER16458L M Wyatt (Churchable)
6BOOT AND SCOOT54375J L Reimer (Rush Creek)
7DOORSTEP63745T A Sharpe (Braemore)
8PURE SHOT72887R D Herr (Buccan)
9GOTTA FEELING65857G Dart (Dulguigan)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 105th Grade Wheeler Greyhounds Kennels05:55PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JEDI WAMPA41116S J Glasscock (Churchable)
2AFRICAN BUDDY87571M J Emery (Churchable)
3WANNA BE REDDY22223J S Holmes (Churchable)
4INDIANA BONES5538FP Camden-Bermingham (Manly West)
5WHITE FEVER51152T A Sharpe (Braemore)
6ASK NO QUESTION67285B J Cecil (Cobaki)
7MARCIANO58763P Cauchi (Kellyville)
8SPINNING FREE46324J L Reimer (Rush Creek)
9CARRIE NATION54355D A Turley (Leeville)
10WOOROOLIN ROCKET31434P W Sykes (Atkinson Dam)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments