Monday 11th March 2013

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 11th March 2013

Race No. 1Redcliffe Oxley Meats Mondays Maiden06:42PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SERIOUS TAJ42265NBTB N Morris (Lowood)
2BLACKJACK NIRO27334NBTA L Dargusch ( Qld)
3RED LORD43342FSTDJ J Bradley (Coominya)
4YANKEE DENO65875NBTR J Gatti (Glasshouse Mountains)
5BLUE SHIRAZ74646NBTK J Kemp (Caboolture Qld)
6GIVE TODAY64655NBTE G Griffin (Glasshouse Mountains)
7GIMME A BREAK55657NBTP Comley (Bethania)
8TREBLIG POPPY46463NBTG W Gilbert (Tivoli)
9STONE PRINCESS2247FFSTDW A Campbell (Gaven)
10LET’S CHA CHA548P6NBTM James (Windsor Qld)
Race No. 2Catch The Bunny Syndicates07:06PM (QLDtime)
Maiden event over 520 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BIKINI62567FSTDG Monkman (Wamuran)
2KING TZAR63345NBTP Cauchi (Tugun Qld)
3DAYSEAS TAWNEY66747NBTJ W Hutchinson (Rush Creek)
4SMASHING NIRO2376FSHA L Dargusch (Churchable Qld)
5SANTERIA43427NBTP J Field (Logan Reserve)
6CLASSY GEORGEFSHN D Murdoch (Oakhurst)
7GOLDEN EMPEROR72327NBTR D Herr (Jimboomba)
8RILEY CAN RUN45637FSHJ J Bradley (Coominya)
9STONE PRINCESS2247FFSTDW A Campbell (Gaven)
10NOVEMBER CHA CHA46587NBTM James (Windsor Qld)
Race No. 3Xxxx Gold Mixed Final07:25PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LOKI’S MISTRESS26742NBTT J Brereton (Cedarvale)
2ALLEZ BRIGETTE1222130.92V L Wisener (Postmans Ridge)
3MYSTERIOUS THING247130.44D Russell (Innisplain Qld)
4PYJAMA PARTY85433NBTT D Medcalf (Carina)
5LITTLE PLAYER182130.60B M Beesley (Deception Bay Qld)
6MCCLINTOCK32533NBTR M Giltinan (Ormeau)
7FASHION GURU2NBTD A Hannon (Mount Nathan)
8MAMMY BROWN13252NBTD Russell (Innisplain Qld)
9COSMIC BLACKJACK32853NBTB M Beesley (Deception Bay Qld)
10MACITA LEE72744NBTB N Morris (Lowood)
Race No. 4 Novice07:48PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1NAKITA FORCE8283630.90R D Herr (Jimboomba)
2GENERAL BACON2712830.65J N Cauchi (Tugun)
3SLIPPIN’ NOVA32145FSHM J Pearce (Wivenhoe Pocket)
4ROSSI OH2137230.66R D Ogden (Burpengary)
5CHUCK’S DIAMOND14225NBTJ T Edwards (Fernvale Qld)
6ANDALUCIAN41825NBTR M Briant (Lockyer Waters)
7RHANI’S ROSE51565NBTE G Chapple (Seven Hills)
8KIRA KAWATI2512330.80L C Neal (Coominya)
9HYPO MILEY58445NBTA G Zammit (Willowvale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5A Team Stud 4/5 Grade08:07PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BUTTERFLY BANDIT37216NBTG L Dart (Dulguigan)
2EYES BEAUTIFUL6565730.33J I Jones (Waterford West Qld)
3GO WILD DESIRE5446630.30T L Okamura (Deception Bay Qld)
4ARCHIE GUMBALLS62116FSHD I Burnett ( South)
5LARKHILL LOCKY34314NBTK G Myers (Kallangur Qld)
6MASTER BRUTUS2136430.29P Cauchi (Tugun Qld)
7ONYA MARK5851431.29D J Green (Barellan Point Qld)
8JUNIOR HORNET3222330.27K M Snow (Cornubia Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Gem Hotel 5th Grade08:26PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1COL DIAMOND58535NBTJ T Edwards (Fernvale Qld)
2MY BOY NIKE88178FSTDR L Scott (Park Ridge South)
3ROAR POWER35547NBTP Comley (Bethania)
4US WE ANCO6415530.83D L Buxton (Leichhardt Qld)
5CHA CHA EXPRESS6144530.89N D Murdoch (Oakhurst)
6DASHING COURTNEY65777NBTL T Waldon (Camira)
7SPENCER GEORGE4412630.83J T Pay (Park Ridge)
8MR. NURRA35113FSHA J Lang (Stratheden)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Hawkins 5th Grade08:47PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BITA 68324NBTB G Green (Deception Bay)
2GRACIE KELLY’S15545NBTJ T Pay (Park Ridge)
3SPIRITED FLAME1111235.22C A Riordon (Bribie Island)
4POCKET THE PENNY64453FSTDJ T Pay (Park Ridge)
5SPACE WAVE11322FSTDA G Zammit (Willowvale)
6LUCKY CHA CHA4136335.99N D Murdoch (Oakhurst)
7FOUR EXOTIC2237535.23C L Wills (Closeburn)
8HARELESS CHASER4343535.48G L Dart (Dulguigan)
9DENISE’S JOY68754FSTDR J Gatti (Glasshouse Mountains)
10ALEX THE GREAT12767NBTP Cauchi (Tugun Qld)
Race No. 8Dinky Di Web Design Mixed Final09:10PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER CHA CHA4515330.80N D Murdoch (Oakhurst)
2BLACK EYE BEAN8832130.28J T Edwards (Fernvale Qld)
3WILD SURFER3764230.54P R Wilson (Bundamba)
4NITRO BLONDE1265130.75J T Pay (Park Ridge)
5SONNY KIBBLE1762330.72R D Herr (Jimboomba)
6BARADENE4434230.67K P Butler (Goodna)
7VICTORIOUS GEM1844230.12D Robinson (Dunbible)
8TAUMALOLO4554130.28M J Mcalister ( Qld)
9TOUR LEADER7143330.31G L Dart (Dulguigan)
10GAMAH’S WONDER4224430.42O T Kunde (Warner)
Race No. 9Redcliffe Oxley Meats 5th Grade09:27PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SURFIN’ KAWATI5145430.91L C Neal (Coominya)
2TIGER BEAR4124630.54G L Dart (Dulguigan)
3GAMAH’S WONDER4224430.42O T Kunde (Warner)
4NOTHING GOES8452830.25L G Kleinhans (Morayfield)
5RED RUM64215NBTJ L Reimer (Rush Creek)
6SMILEY SUMMER31176NBTR D Ball (Prenzlau)
7SMASHING DANCER1677430.61N W Tonks (Banora Point)
8CRESCENT ANDY23637NBTP Comley (Bethania)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Brandons Electrical Services 5th Grade09:44PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1PACKER1657630.81R J Gatti (Glasshouse Mountains)
2BIG DAC18547NBTC G Hamilton (Morningside Qld)
3BLUE CHARIZARD3333630.58R D Ball (Prenzlau)
4UKI PRINCESS62467NBTJ L Reimer (Rush Creek)
5TREBLIG RUBY54545NBTB G Green (Deception Bay)
6BLUE CAVIAR57335NBTJ T Pay (Park Ridge)
7MADAME SHEP62645NBTR L Scott (Park Ridge South)
8TOUR LEADER7143330.31G L Dart (Dulguigan)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments