Monday 12th April 2010

Greyhound Box Draw For Albion Park – Monday 12th April 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden B.g.r.c.06:45PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ODIN’S FURY322T J Brereton (Cedarvale)

2DAYSEAS HODGIE6424C W Dacey (Gilberton)

3BALIN BEAR8B J Rhodes (Sunnybank)

4NERVOUS GIRL72F56J M Loye (Kallungar)

5MISS JENNIFER376P J Menary (Kallangur)

6KICKIT TO ME15465M J Boody ()

7WINGED COMMAND25446J W Hutchinson (Rush Creek)

8COOL ELLA68P Comley (Bethania)

9SPRING GLORY386F7P Comley (Bethania)

10BOUNCER LEE8646B J Distant (Trinder Park)

Race No. 2Ht 2 Maiden B.g.r.c.07:03PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1HOLD THE PHONE43726J D Ahern (Stafford)

2MINNIE SHIRAZ65644M Burman (Park Ridge)

3LORIAN’S GIRL4B J Rhodes (Sunnybank)

4PAPAS PAL42S J Hunt (Atkinson Dam)

5COOL LARA77P Comley (Bethania)

6SHEZA SHOW586C W Roberts (Banyo)

7WICKET LEE7833B J Distant (Trinder Park)

8ELECTRIC STEP84276J W Hutchinson (Rush Creek)

9DECIMATOR567S A Topping (Tivoli)

10WARRIOR FORCE47667R D Herr (Buccan)

Race No. 3Mixed Final 07:24PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SEMESTER END4384K A Houghton (Murrumba Downs)

2TRACK TORQUE1R Attard (Fairney View)

3KOSY AZZ66432B J Young (Morayfield)

4MITZI ON FIRE43483B G Smith (Tallebudgera)

5DESSA TEDDY32532D A Arnold (Churchable)

6CASH STRAPPED64T G Zammit (Willowvale)

7MAJOR NIGHTMARE26251A Southee (Beenleigh)

8JUNIOR SURFER5323T Apap (Gatton)

965L D Elgood (Park Ridge)

10POWER SCHEDULE13755K W Duncan (Duncraig)

Race No. 45th Grade Corey Pearce Photography07:45PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BOOT STRINGS8121G L Dart (Dulguigan)

2ROSE EXPRESS77651D A Arnold (Churchable)

3BRICKFIELDSP7244R N Essex (Greenbank)

4ALANNA LORIAN45254C E Suttle (Redland Bay)

5SWELL SERVER11211G W Linnan (Gatton)

6VELOCITY REGINA12181T W Brett (Grandchester)

7WILD ILLUSION62383T W Brett (Grandchester)

8BACK ON SCHEDULE81574K W Duncan (Duncraig)

9RAGING ENFORCER32553K M Snow (Cornubia)

1053F43C W Dacey (Gilberton)

Race No. 55th Grade ‘give Me Five’ At Stud08:02PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1STROKER61686G B Carlyle (Goodna)

2LETTUCE WHISTLE77366H M Keep (Deception Bay)

3SHEZA SURFER68886J L Reimer (Rush Creek)

4GO BLITZEM61844C E Suttle (Redland Bay)

5VENETIAN KATE42133R E Patching (Buccan)

6BUCKET LIST56235H M Keep (Deception Bay)

7KAMIKAZE MAGPIE31531A G Rich (Wilsonton)

8PURE THING34644L Wylie (Condong)

9STOP LOOKING16745H M Keep (Deception Bay)

10TUXEDO CHUCK25754B G Smith (Tallebudgera)

Race No. 6(best 8) Redcliffe / Oxley Meats08:22PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

124151T A Sharpe (Atkinson Dam)

2ROMAN EXPRESS14521C G Hamilton (Morningside)

357768T O Tzouvelis (Ormeau)

4PADDY BELL22158P S Carrington (Haigslea)

5KATHY’S RECALL33167P R Quarrell (Strathpine)

6GO WILD CAZA21534L Wylie (Condong)

732231P R Quarrell (Strathpine)

8AZAKHAN24511A Green (Park Ridge)

9MAJOR SPIRIT41876J T Pay (Park Ridge)

10DYNA SAW78276T O Tzouvelis (Ormeau)

Race No. 7Mixed Final Northern Rivers Stud *qdog*08:44PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1GENUINE36113M Burman (Park Ridge)

2SOMEDAY ONE DAY52281L Wylie (Condong)

3AMUS74114P J O’Reilly (Yamanto)

4DYNAMITE MATILDA56464B N Morris (Lowood)

5CARLINFORD FROST63737E G Griffin (Glasshouse Mountains)

6RYGHT THROUGH33362J D Ahern (Stafford)

7ALDAMO42311L C Simon (Karrabin)

8SARAH’S RIVAL52442A D Ives (Mcdowall)

9POWERFULL MISS11775C E Smith (Thagoona)

10STOP LOOKING16745H M Keep (Deception Bay)

Race No. 8Mixed Final Winning Edge *qdog*09:02PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1KING COYOTE11451J C Durrant (Tamborine)

2 APPROACH21322S J Hunt (Atkinson Dam)

3NOTTA WHISPER25413P R Quarrell (Strathpine)

4MAYWYN GLORY61742R N Essex (Greenbank)

5OXYGEN LIL11111T A Sharpe (Atkinson Dam)

6DYNAMIC LADY17738J L Reimer (Rush Creek)

7LADY STANLEY71131D L Norris (Springfield Lakes)

8KING EMMANUEL61427B Kozionas (Highgate Hill)

9RAGING ENFORCER32553K M Snow (Cornubia)

10MY BOY MONTY13764T A Noble (Karrabin)

Race No. 9Novice Dinky Di Web Design09:22PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1JOVIAL JACK17233R A Craven (Lockyer Waters)

2GIVE ‘EM CURRY21663A Southee (Beenleigh)

3REBEL TYCOON28527J N Cauchi (Tugun)

4FRANKLIN STYLE11351S J Hunt (Atkinson Dam)

5SPIRITUAL GIFT2312K Boan (Kynumboon)

6LADY TYCOON76133J N Cauchi (Tugun)

7PRINEIEF3542D Gilroy (Dulguigan)

8BELAIR PRINCE135K S King (Coominya)

9RORY BREAKA4174G Dart (Dulguigan)

10CHICAGEE514D T Trembath (Logan Village)

Race No. 103/4 Grade Greg Cooley Wines09:43PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1QUARTER TIME73363M R Hay (Oxenford)

233423H M Keep (Deception Bay)

3DYNA SAW78276T O Tzouvelis (Ormeau)

4OXLEY COUNTY12153L Wylie (Condong)

573777R D Herr (Buccan)

6MAJOR SPIRIT41876J T Pay (Park Ridge)

7METEORA32355G W Gilbert (Tivoli)

8THAT’S BUDDY45327J T Pay (Park Ridge)

9BELL’S DECANTA85657P S Carrington (Haigslea)

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments