Monday 16th August 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 16th August 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden 06:45PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ENCHILADA477F2C E Suttle (Redland Bay)
2DESSA TEDDY64226D A Arnold ()
3STEAMER LANE23G B Brennan (South Maclean)
4BOMB ZONE285F5L P Franks (Brightview)
5COOL GENETICS53452B I Millard (Morayfield)
6CAV WHIZ2222J L Reimer (Rush Creek)
7PUNISHERG Corrigan (Kingston)
8KISSY BONDD C Twible (Churchable)
9SUPER IMPOSING45A Green (Park Ridge)
10MR. DIMERY44M J Emery (Churchable)
Race No. 2Ht 2 Maiden Sky Racing07:02PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Albion park Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1PARVANA62863S C Woods (Park Ridge)
2STUBBORN KID623J N Cauchi (Tugun)
3TOO DEADLY44754P Comley (Bethania)
4LIL’ MISS MONTY63K J Rolls (Atkinson Dam)
5PALEFACE PETE48384J W Hutchinson (Rush Creek)
6FOUR EXCELLENCE2222C L Wills (Closeburn)
7EUROA ROZENE75882S J Glasscock (Churchable)
8SASSY GUESSC Robartson (Churchable)
9KAMIKAZE SAM84736L R Lewis (Cedar Grove)
10BUCKS A MILLION76O Edmonds (Coominya)
Race No. 3Ht 1 5th Grade Winning Edge07:24PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROSE EXPRESS63377D A Arnold (Churchable)
2BELLA ROMANA35351G Crisci (Churchable)
3GERBER’S GIRL34673O Edmonds (Coominya)
4FROM BEYOND21863C Robartson (Churchable)
5RAGING ENFORCERF4565K M Snow (Cornubia)
6STATE PALACE11218A D Kennewell (Mount Tarampa)
7ALL THE SMARTIES21422A D Monaghan (Dyraaba)
8WHERE’S LOGAN25112S P Zammit (Willowvale)
9INDIANA BONES65515P Camden-Bermingham (Manly West)
10SOLID AS13388L Wylie (Condong)
Race No. 4(best 8) Garrards07:45PM (QLDtime)
Best 8 event over 520 Metres at Albion park Of $2,560 Prizemoney.
1st: $1,520 2nd: $430 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SPRING OUR PING65455P Comley (Bethania)
2HILLCREST GWEN31327G L Dart (Dulguigan)
3*** VACANT BOX ***
4BOOT STRINGS11112G L Dart (Dulguigan)
5GYPSY FORCE3111PJ C Durrant (Tamborine)
6*** VACANT BOX ***
7POP CULTURE24464C Robartson (Churchable)
8ROMAN EXPRESS32363C G Hamilton (Morningside)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud08:02PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ADANNE38751S C Woods (Park Ridge)
2THAT’S EMMA LEE14484A C Hess (Camira)
3CELS HONEY216J N Cauchi (Tugun)
4KAWATI KHAN52353B J Young (Morayfield)
5MISS TORAH BEE2173A Monaghan (Dyraaba)
6YES MASTER58758D L Buxton (Logan Reserve)
7VERY NEARLY67283S J Hunt (Atkinson Dam)
8NELLIE GRO GO27362D A Hannon (Mount Nathan)
9GROUND CONTROL42135C J Downs (Mt Tarampa)
10SHICK DIAMOND1366J T Edwards (Fernvale)
Race No. 6Ht 1 4/5 Grade Northern Rivers Stud08:22PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1FAIRY TOUCH28372G L Dart (Dulguigan)
2LADY TYCOON71454J N Cauchi (Tugun)
3CRYSTALIZATION81661R B Burman (Park Ridge)
4BANZAI PIPELINE74233T W Brett (Grandchester)
5ROSE BONUS51325S H Arnold (Churchable)
6ROSE OCTAVIA47214D I Lennon (Churchable)
7JIMMY STEEL65781E D Suell (Gumdale)
8GRACEE JAY23457S J Hunt (Atkinson Dam)
9DARKAZ15846G L Dart (Dulguigan)
10CARLINFORD FROST71757E G Griffin (Glasshouse Mountains)
Race No. 7Ht 2 4/5 Grade Northern Rivers Stud08:44PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1VISUALIZATION22412B J Young (Morayfield)
2YIBBIDY YIBBIDAH45676J W Keep (Waterford West)
3SUPER SURFER54186R D Ball (Prenzlau)
4DAYS OF TUNZA24265G Dart (Dulguigan)
5TSONGA QUEEN27674D A Arnold (Churchable)
6DASHING TOP HAT72536D M Lennon (Churchable)
7SHEZ SO FAST21712R J Rolls (Coominya)
8BONSAI CLOUD44254G W Lowe (Ellangowan)
9SPECIAL CHANCET7645J Harding (Thagoona)
10SHE’S A MONTY66645K J Rolls (Atkinson Dam)
Race No. 84th Grade Redcliffe/oxley Meats09:02PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1ROLLING DICE64333K M Snow (Cornubia)
2PROPER LUCY66127G L Dart (Dulguigan)
3KEE584T3M B Dalton (Wonglepong)
4MEGA FORCE121F7D C Twible (Churchable)
5STONE QUEEN78F64W A Campbell (Pacific Pines)
6OXYGEN LIL62754T A Sharpe (Braemore)
7TARAARAT33161K M Snow (Cornubia)
8KAMIKAZE MAGPIE67425A G Rich (Wilsonton)
9SURFIN’ SILENCE76876M R Dawson (Mt Forbes)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ht 2 5th Grade Winning Edge09:22PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1WAR DRUMS52874S C Woods (Park Ridge)
2DEAGON PEGASUS38657L W Sutcliffe ()
3TECHNO DANCE46343M J Tharle (Redland Bay)
4EXTRA CLASSY4F128N D Murdoch (Oakhurst)
5CRYSTAL FLUTE25146S P Zammit (Willowvale)
6COOL MIDAS TOUCH26622B J Tansey (Palm Beach)
7DOMINANT DANCER13232S J Hunt (Atkinson Dam)
8DOORSTEP33713T A Sharpe (Braemore)
9KING EMMANUEL67735B Kozionas (Highgate Hill)
10HEZA SURFER45836J L Reimer (Rush Creek)
Race No. 10Ht 3 5th Grade Winning Edge09:43PM (QLDtime)
Grade 5 Heat event over 520 Metres at Albion park Of $2,250 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1DIAMOND STAN42514G W Holborn (Deception Bay)
2PEDRO’S MISTRESS12113R L Scott (Park Ridge South)
3MAJOR NIGHTMARE37333A Southee (Beenleigh)
4DYNAMIC LADY37572J L Reimer (Rush Creek)
5PERPLEXITY25141T A Sharpe (Braemore)
6LEICA BUNDY35733T W Brett (Grandchester)
7MR. BOSSY MAN74314G Crisci (Churchable)
8COOL FIVE64537P R Quarrell (Strathpine)
9BUSH WALKER44536J C Durrant (Tamborine)
10ALANNA LORIAN35245C E Suttle (Redland Bay)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments