Monday 20th July 2009


Race 1 520m 6.44pm
HT 1 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 REGAN’S ANGEL M MALCOLM ROSS
2 BLACK AND GOLD M HOPE ELSON
3 BERKELE M KEVIN ETCHELL
4 SUNNY COWGIRL M REG HAZELGROVE
Box5 VACANT
6 PUB HOUND M SHANE ELLIS
7 HEIR TO GRACE M KERRY BOUFFIER
8 SEABORNE M JUDY GRIFFITHS

Race 2 520m 7.02pm
HT 2 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 PRINCELY SON M KEVIN GALLOWAY
2 TECHNOTRONIC M RAYMOND BURMAN
3 FOUR WAY SPARK M COLIN BYERS
4 WINGED COMMAND M JOHN HUTCHINSON
5 CONVINCING TALK M CHRISTOPHER RIORDON
6 SPINNING FREE M JOHN REIMER
7 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES
8 COOL JOHNNY M JEAN HOSE

Race 3 520m 7.23pm
HT 3 MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4 1ST LEG EXT DBL
1 MIDNIGHT GRACE M VICKI WISENER
2 OUR MISS COOL M MICHAEL MCALISTER
3 CRAZY ENFORCER M JOANNE PRICE
4 SPOONER STREET M JOHN REIMER
5 KICKBACK MAX M ANNE SOUTHEE
6 SUMMER’S SIZZLER M HOPE ELSON
7 MISS TRAMP M JEAN HOSE
8 SHADY SHAZZA M TOM TZOUVELIS

Race 4 520m 7.45pm
HT 1 5TH GRADE IMAGETEC F4 2ND LEG EXT DBL
1 REGAL VICE 5 JOHN PAY
2 NOIR ROSE 5 ALBERT KENNEWELL
3 WHERE’S CARLA 5 TAMMY STUHMCKE
4 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER
5 MEGA MORE 5 EDWARD NEAL
6 HEPTARCHY 5 JOHN REIMER
7 MATTER OF TIME 5 KEVIN GALLOWAY
8 RAGAMUFFIN VIXEN 5 KEVIN ETCHELL

Race 5 520m 8.02pm
NOVICE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 TOMISHA’S GOLD N TOM TZOUVELIS
2 VOODOO SHAKER N MARGARET QUARRELL
3 DYNAMIC LADY N JOHN REIMER
4 MISS CLANCY N BRETT DAVIES
5 LATE ILLUSION N KERRY BOUFFIER
6 BOWSER N BARRY DULL
7 KING TRISTRAM N ROBERT ESSEX
8 TROUBLESOME N EDWARD NEAL
9 ELIZABETH N MELVYN PEARSON
10 MASTER TRISTRAM N ROBERT ESSEX

Race 6 600m 8.22pm
HT 1 4/5 GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 PETROVSKI 4 TONY ZAMMIT
2 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
3 PEDRO’S MONEY 5 BOB BELFORD
4 LIKE IRON MIKE 5 JOHN FALVEY
5 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
6 BAD AZ SHIRAZ 5 DARRYL MCGRATH
7 THAT’S MY MISSUS 5 ANTHONY HESS
8 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE

Race 7 520m 8.44pm
HT 2 5TH GRADE IMAGETEC F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SPRING OUR PING 5 PATRICIA COMLEY
2 DREAMIN’ KAKADU 5 ROY DAHL
3 BLUE RENEGADE 5 JOHN COLEMAN
4 SURF CHARIOT 5 JUDY GRIFFITHS
5 KING LEE 5 IAN HOGGAN
6 SUDDEN ASSASSIN 5 JIM HEDDLES
7 HANSON PETRIE 5 GEOFF ALLEN
8 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER

Race 8 520m 9.02pm
3/4 GRADE UNITAB F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SLAMMIN’ SAM 4 ROBERT DEMPSEY
2 BOSANOVA BLUE 3 KEVIN FORRESTER
3 MISS BLACK MAGIC 4 BRETT DAVIES
4 MISS COMPLETELY 3 ALLEN FITZSIMMONS
5 SMART BLONDE 3 PETER DUNNE
6 MAJOR SPIRIT 4 JOHN PAY
7 PREMIER CHIEF 3 MARGARET QUARRELL
8 STRONG BREEZE 4 REG HAZELGROVE
9 JET LESSON 4 STANLEY MCLEISH
10 COOL IDEA 4 STEPHAN FREDRICKS

Race 9 600m 9.22pm
HT 2 4/5 GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER
2 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
3 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY
4 ELEGANT LASS 5 KEVIN ETCHELL
Box5 VACANT
6 PURCHASE ORDER 5 TONY ZAMMIT
7 PERFECT PEDRO 5 CLAIRE HOGAN
8 VELOCITY THUNDER 4 SHANE ELLIS

Race 10 520m 9.43pm
HT 3 5TH GRADE IMAGETEC F4
1 BLACK NARCISSUS 5 STEPHEN LENNON
2 OUR MOVIE STAR 5 REG HAZELGROVE
3 THUMPSTER BALE 5 TOM TZOUVELIS
4 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
5 PRINCESS KERO 5 BOB WRIGHT
6 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
7 PATRIOTIC BOY 5 MURIEL DALTON
8 DECISION TIME 5 JOHN REIMER