Sunday 18th March 2012

Greyhound Box Draw For Albion Park – Sunday 18th March 2012

Race No. 1Maiden Catch The Bunny Syndicates05:06PM (QLDtime)
Maiden event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1DAYSEAS JADEFSHC W Dacey (Gilberton)
2ART VANDELAYFSHD Turley (Leeville)
3BLUE OVAL4FSHM I Quarrell (Strathpine Qld)
4NELLIE NELLA68532NBTG D Hammant (Coominya Qld)
5BARRACKS FLATFSHM R Dawson (Mt Forbes Qld)
6MISS FIREFLY63633NBTD A Searle (Kobble Creek Qld)
7HAYLEY LEIGHFSHB W Druery (Mango Hill)
8MORE FIVEFSHT A Sharpe (Ebenezer Qld)
9FOXY TEMPO64546NBTJ M Viles ( Qld)
10RUBY CHOC CHICK48436NBTM T Callaghan ( Qld)
Race No. 2Maiden Rhino Finance05:29PM (QLDtime)
Maiden event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1AS IFFSHK Jordan (Shannonbrook)
2TRICETTE2FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
3KOSAI583FSTDC W Dacey (Gilberton)
4IMPERIAL ROSEFSHT A Sharpe (Ebenezer Qld)
5KINCHEGAFSHD Turley (Leeville)
6ELLY BOUCHE772NBTK L Jorgensen (Mt Warren Park)
7GO WILD HUNTERFSHB W Druery (Mango Hill)
8VOLCANO BOY56235NBTF Barendrecht (Burnett Heads)
9TAXI GIRL5NBTB L Kitchener (Chuwar Qld)
10ACE OF CAKET34NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
Race No. 3Novice Solutions05:44PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1ERICA ROSE HI1FSHT W Thompson (North )
2LYN ROSE HI22251FSHT W Thompson (North Lismore)
3INNISPLAIN KID1FSHD Russell (Innisplain Qld)
4FRANNI GRO GO41FSTDD A Hannon (Mount Nathan)
5GINO KEEPING1NBTC K Roberts ()
6RED RAPPER3212323.09S J Hunt (Atkinson Dam)
7PICKO71248NBTC D Wright (North Brightview Qld)
8GROWING PAINS17862FSTDM R Hay (Oxenford)
9SHESA SLIM SHADY218F322.98D A Arnold (Churchable Qld)
10EXTREME PUZZLE18FSTDC F Zwoerner (Toowoomba)
Race No. 45th Grade Hawkins Media06:02PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1HALLOWEEN SPIRIT25181NBTC F Zwoerner (Toowoomba)
2SUEMAE3757823.13S C Woods (Park Ridge Qld)
3EXPRESS POST1344223.16C J Argent (Burpengary Qld)
4GINNAGIN4344523.15A E Keep (Deception Bay Qld)
5YES MADAM514123.09P Comley (Bethania)
6BEST YET32365FSTDM R Dawson (Mt Forbes Qld)
7MISS CONCHITA1836722.98M R Campbell (Plainlands Qld)
8KOONGAL15338FSTDM J Boody (Churchable Qld)
9SUZIE BE GOOD2373823.36J Price (Canungra)
10CRESCENDO8137723.08A J Stevens (Wakerley)
Race No. 54th Grade ‘give Me Five’ At Stud06:22PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1SURFIN’ STEFFI6232829.99S A Giles (Churchable)
2KAY CEE SPIRIT1882130.57T A Sharpe (Ebenezer Qld)
3NORMA ROSE HI64736NBTT Thompson (North Lismore)
4BLUE’S ON PARADE6322330.47A J Stevens (Wakerley)
5GRACIE KELLY’S1166130.35J T Pay (Park Ridge)
6TOMO ROSE HI62447FSTDT W Thompson (North Lismore)
7EUROA JAFFA63536NBTJ T Pay (Park Ridge)
8KNOCKA’S WEB6583F30.50D J Titmarsh (Bracken Ridge)
9LEICA CLOUD2184730.65S J Hunt (Atkinson Dam)
10SOCKS ROSE HI64784NBTT W Thompson (North Lismore)
Race No. 65th Grade 06:41PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1NEOLUX4516335.61D C Twible (Churchable)
2SMYLIE ROSE HI86574FSHT W Thompson (North Lismore)
3KIKEM TRICKY35613FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
4MADE TO FLY81222NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
5HOT SUNDAY31646FSTDR Attard (Fairney View Qld)
6STUBBY COOLER47155FSTDM James (Windsor Qld)
7WIZZ BANG46336FSTDD A Turley (Leeville)
8SUKA46644NBTC W Dacey (Gilberton)
9ALEY ROSE HI55865FSTDT W Thompson (North Lismore)
10ARABIAN AMIRA4277835.55M R Dawson (Mt Forbes Qld)
Race No. 75th Grade Wynnum Manly Leagues Club06:57PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1COLD FEAR4521230.47G B Brennan (South Maclean Qld)
2MR. CONTENDER2663430.22D R Milham (Forest Hill)
3DAYSEAS LEO65548NBTC W Dacey (Gilberton)
4MAD MULLET236T530.73K M Snow (Cornubia Qld)
5MESSI BOY52756FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
6BLUE STOCKADE6125130.38B J Young (Morayfield)
7BITA BOND47756NBTB G Green (Deception Bay)
8PRINEIE55357NBTD J Gilroy (Dulguigan)
9EYES BEAUTIFUL7778530.53J I Jones (Waterford West Qld)
10ARABIAN AMIRA42778NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
Race No. 8(best 8) Brandons Electrical07:16PM (QLDtime)
Best 8 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1ALBERT ROSE HI8545723.28T W Thompson (North Lismore)
2FELICITY TRICK6631822.96G W Gilbert (Tivoli)
3RAILROAD BLACKIE36864NBTS M Morris (Lowood Qld)
4ALOTA THE BESTF123122.76D J Bloomfield (Bethania Qld)
5HALIE ROSE HI7567523.44T W Thompson (North Lismore)
6SOLD IT64754NBTJ T Pay (Park Ridge)
7ELITE CRYSTAL1115122.94S J Hunt (Atkinson Dam)
8CHASE THE BUN7148523.00T A Sharpe (Ebenezer Qld)
9CRAZY TEMPO7528822.99D A Arnold (Churchable Qld)
10CHAMPAGNE SHELL5337722.86D J Titmarsh (Bracken Ridge)
Race No. 95th Grade Dinky Di Web Design07:39PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1COOL RUNNINGS43833NBTR J Druery (Churchable)
2SPINNING FREE8262F23.05J L Reimer (Rush Creek)
3UNDERSTAND THIS6235723.56M C Brauer (Wolffdene Qld)
4DASHING DUKE42451NBTS J Hunt (Atkinson Dam)
5GUMBO71237FSTDD A Turley (Leeville)
6GUNNA DO THAT15375NBTP Comley (Bethania)
7CHEATING CHARLIE7211223.17D J Green (Barellan Point Qld)
8MR. JUVANTE3326122.87M J Mcalister ( Qld)
9BAD BOY TROY1135822.90G T Allen (Tamborine Qld)
10BOGANGLES BILLIE8688623.28M R Campbell (Plainlands Qld)
Race No. 104th Grade Surepick Form Ratings07:57PM (QLDtime)
Grade 4 event over 395 Metres at Albion park Of $1,736 Prizemoney.
1st: $858 2nd: $264 3rd: $132 Unplaced: $66.

No.NameFormBestTrainer

1TEMPO LOVER7528123.18D A Arnold (Churchable Qld)
2DELL’S DELIVERY2242322.87S J Hunt (Atkinson Dam)
3MISUNDERSTANDING5378223.11M C Brauer (Wolffdene Qld)
4TOTALLY DREAMING8667623.01B N Morris (Lowood)
5OAK TREE BLUE6287423.09S M Morris (Lowood Qld)
6HANSON TAMBO1475222.94G T Allen (Tamborine Qld)
7BO ZORRA1357623.11R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
8RITZA DEBBIE47461NBTC K Roberts (Dubbo)
9MEGA BUCKS MAGIC4885522.86T A Noble (Karrabin Qld)
10ARLO’S ROCKET5528723.09D J Titmarsh (Bracken Ridge)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments