Thursday 11th December 2008


RACE 01 4/5 GRADE 710M 6.41PM
THE “GUNNADOO MAGIC” STAND
F4
1 BIKINI BEACH Q 5 HELEN KEEP
2 POWER SHIFT Q 4 ANDREW RUSSELL
3 THISTLE WHISTLE Q 4 HELEN KEEP
4 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL
5 ONE MISSING Q 4 TONY ZAMMIT
6 SPONTANEOUS Q 4 KAYLEEN THRUPP
7 BIG DAD Q 5 NOEL MURDOCH
8 RED BIKINI Q 5 HELEN KEEP

RACE 02 NOVICE 520M 7.05PM
FINE WINE PARTNERS CHRISTMAS CUP TROPHY
F4
1 ELSIE TANNER Q N BOB WRIGHT
2 PEDRO LILY N ELAINE WILLIAMSON
3 STRIKE FAST Q N GARY HOLMES
4 MYSTIC RUMBLE N STEPHEN KAVANAGH
5 BIG NIGHT OUT N ROBERT GILTINAN
6 LAMB CHOP N GLENDA DART
7 HARPIE LADY N GLENDA DART
8 UNCLE ERNIETTA N GLENDA DART
9 HITMAN HEARNS Q N JAMES THOMPSON
10 FEDRICK TYCOON Q N JEANETTE CAUCHI

RACE 03 600M 7.25PM
HT 1 BIG DOG CHALLENGE
F4 1ST LEG EXT DBL
1 XANADU’S IMAGE Q 3 RON BALL
2 SEMINOLE Q 2 KAYLEEN THRUPP
3 CEE CLAY Q 4 HELEN KEEP
4 RED JAZZ Q 5 SANDRA HUNT
5 HONEYSUCKLE ROSE Q 1 PATRICIA CARRINGTON
6 SPECIAL PHANTOM 4 JOHN FREE
7 JILLIE BEAN Q 3 JOHN EDWARDS
8 SHEOAK MAGPIE 4 NEIL CATCHPOLE
9 PHANTOM BEN 5 JOHN FREE

RACE 04 600M 7.44PM
HT 2 BIG DOG CHALLENGE
F4 2ND LEG EXT DBL
1 BLACK RULER Q 1 REG HAZELGROVE
2 MAKUSHLA Q 5 MICHAEL BRIANT
3 FREE CHEERS Q 4 THOMAS NOBLE
4 SMART CHOICE 3 ROBERT GILTINAN
5 MUSH MUSH 5 GARY PEEL
6 SHE’S THE WORD Q 5 GARRY GILBERT
7 SHADOW BOXER Q 5 GREGORY BRENNAN
8 SASSY SPRITE 3 JAMES MADIGAN
9 PHANTOM BEN 5 JOHN FREE

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.08PM
HT 1 SKY CHANNEL CHRISTMAS STOCKING
F4 1ST LEG QUAD
1 LIKE THE LOOK Q 5 RON BALL
2 UNO PLAY BOY Q 5 HELEN KEEP
3 RUFFIAN Q 5 TONY BRETT
4 SHOOSTER Q 5 ALLAN LANG
5 PEACH BIKINI 5 GLENDA DART
6 COBBELL LASS Q 5 MARGARET QUARRELL
7 LADY MOSCATO Q 5 BOB WRIGHT
8 NOIR ROSE Q 5 ALBERT KENNEWELL
9 ELATED LADY 5 ERROL SUELL
10 HAY CARTER Q 5 BEVERLEY CHAPPELL

RACE 06 5TH GRADE 520M 8.28PM
HT 2 SKY CHANNEL CHRISTMAS STOCKING
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 STRAIGHT WICKED Q 5 RON BALL
2 TRACK HAMMER Q 5 KAYLEEN THRUPP
3 MIDNIGHT RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
4 BONSAI CLOUD 5 GLENDA DART
5 SKY LARKING 5 SANDRA HUNT
6 GNARRALOO Q 5 MALCOLM DAWSON
7 REAL FROSTY Q 5 BARRY DULL
8 BIG NIGHTMARE Q 5 ANNE SOUTHEE
9 FREAKY’S FLYER 5 GARY PEEL
10 SIDEWAYS Q 5 MICHAEL CHAPMAN

RACE 07 FINAL 520M 9.00PM
SKY CHANNEL BRISBANE CUP (GROUP 1)
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
2 TREW MILLIONS 1 TINA WOMANN
3 REPEATED 1 RICHARD DEAN
4 GAZZA SHIRAZ 3 PAUL CAUCHI
5 EL GALO 1 JASON THOMPSON
6 INTELLIGENCE 5 LEE WYLIE
7 MADE TO SIZE 1 REG KAY
8 VELOCETTE 2 GRAEME BATE
9 STRAIGHT WICKED 5 RON BALL
10 MANHATTAN 4 DARRYL TREMBATH

RACE 08 (BEST 8) 520M 9.28PM
CAPTIAN WEST & HIS BEACHED CREW
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SIZE CAN MATTER Q 1 VICTOR IRWIN
2 KAYCEE DIVA 3 TROY SHARPE
3 STONE COLD SOBER Q 3 MICHAEL MENKEN
4 BOGIE BLUE Q 3 RYAN AYRE
5 WATTS WISE 1 LEE WYLIE
6 EARTH QUEST Q 3 THOMAS NOBLE
7 BUNDY BABE 3 MARK SAAL
8 INTREPID FORCE Q 1 JOHN FIELD
9 STYLISH ROVER Q 3 GARY HOLMES

RACE 09 4TH GRADE 520M 9.47PM
MAX THE BIG DOG RYAN
F4
1 BOSANOVA BLUE Q 4 DALE MORTIMER
2 WILD SILENCE Q 4 MALCOLM DAWSON
3 ESKIMO DANCER Q 4 REG HAZELGROVE
4 CAYMAN BALE 4 SANDRA HUNT
5 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
6 MANHATTAN 4 DARRYL TREMBATH
7 BOGIE ACE Q 4 TONY BRETT
8 SIR SHIRAZ Q 4 THOMAS NOBLE
9 KAY SIZE STATE Q 4 TROY SHARPE
10 SAM BEAU STANLEY Q 4 ALEX GREEN

RACE 10 5TH GRADE 600M 10.07PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4
1 ALPHAMATIC 5 GARY EDMONDS
2 MIDORI STAR 5 NEIL CATCHPOLE
3 FUNKY BOY Q 5 MICHAEL CHAPMAN
4 BAR ROOM QUEEN 5 THOMAS NOBLE
5 SURFIN’ SILENCE Q 5 MALCOLM DAWSON
6 ON THE ROPES Q 5 DIANNA BUXTON
7 VADA STAR Q 5 REG HAZELGROVE
8 DOOLEY’S ANGEL Q 5 BARRY DULL
9 TEXAS RANGER Q 5 BRIAN KUTNER
10 FLY CONCORD Q 5 NOEL MURDOCH