Thursday 13th March 2008


RACE 01 5TH GRADE 520M 6.41PM
GARRARD’S HORSE & HOUND
F4
1 SERIOUS HONDO 5 BARRY MORRIS
2 JINDIVIC Q 5 DIANE HANNON
3 PILGRIM’S LEGACY Q 5 DEBORAH ARNOLD
4 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
5 SASSY SPRITE 5 JAMES MADIGAN
6 PICKETT’S CHARGE Q 5 JOHN FIELD
7 KATANDRA Q 5 KAYLEEN THRUPP
8 SPELL FIRE 5 ELAINE WILLIAMSON
9 FAR STAR BEARING Q 5 RENALD ATTARD
10 GEM TACKLE Q 5 PAUL FELGATE

RACE 02 5TH GRADE 520M 7.05PM
SKY CHANNEL
F4
1 EXEMPT 5 PETER WILSON
2 SULTAN ASSASSIN Q 5 ROBERT EDDIE
3 ONE COULD WISH Q 5 JOHN EDWARDS
4 NOBLE CLASS 5 GARRY GILBERT
5 WHO’S YA BEARING Q 5 RENALD ATTARD
6 RED JAZZ Q 5 SANDRA HUNT
7 FEAR THE BAIL Q 5 ROBERT ESSEX
8 TEJAY’S ASSASSIN Q 5 TRAVIS ELSON
9 BLACK MONTY Q 5 THOMAS NOBLE
10 SHEOAK MAGPIE 5 NEIL CATCHPOLE

RACE 03 NOVICE 520M 7.25PM
B.G.R.C. PICK 6
F4 1ST LEG EXT DBL
1 MADAM SASH N PAUL CAUCHI
2 LEUMEAH WAY N JOHN DART
3 RED ACES Q N MICHAEL BOODY
4 MOONDARRA FOREST Q N PAUL FELGATE
5 SPACE ODYSSEY N RAYMOND BURMAN
6 GARADEAN N DEAN TURLEY
7 SUPREME TOKEN N TONY BRETT
8 BASHFUL RED Q N STEVE WOODS
9 SPINNING NIKITA Q N PAUL FELGATE
10 SIR SHIRAZ Q N THOMAS NOBLE

RACE 04 (BEST 8) 710M 7.44PM
MANLY ROAD VET HOSPITAL
F4 2ND LEG EXT DBL
1 KULU SPIRIT 1 JOHN CLARSON
2 RUBY LAVELLE 3 PAUL CAUCHI
3 VACANT
4 MISS BROOK Q 1 PAUL FELGATE
5 MISTY BEAR Q 2 BARRY DULL
6 VACANT
7 KATH’S A STAR 3 GREGORY BRENNAN
8 CLASSY DRESSER Q 1 DIANE HANNON

RACE 05 4/5 GRADE 710M 8.08PM
THE “A” TEAM
F4 1ST LEG QUAD
1 MUSGRAVE HUEY Q 4 TREVOR LIST
2 POLDAR BLACK Q 5 STEPHEN ARNOLD
3 LAHDI DAH Q 5 KAYLEEN THRUPP
4 SEMINOLE Q 4 KAYLEEN THRUPP
5 GEMTASTIC Q 5 PAUL FELGATE
6 GEM KING Q 4 PAUL FELGATE
7 IMPORTUNATE Q 5 MICHAEL GERAGHTY
8 SIANNA CLOUD Q 5 PAUL FELGATE
9 COME UP UNO 5 RENALD ATTARD
10 RED BIKINI Q 5 HELEN KEEP

RACE 06 3/4 GRADE 520M 8.28PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ABUNDIA PETE Q 3 GLEN DEBNEY
2 CUTTING REMARK Q 4 PAUL FELGATE
3 THATZ CLASSIC Q 4 PETER WILSON
4 LILLY SHIRAZ Q 4 ANNE SOUTHEE
5 SECRET BOMBER Q 4 RAYMOND BURMAN
6 MOBILE PHANTOM Q 3 PAUL FELGATE
7 GOTTA LOVE HIM Q 4 PAUL MCILVEEN
8 STONE COLD SOBER Q 4 MICHAEL MENKEN
9 MEGA ROSE 4 ROBERT THOMPSON
10 INTREPID FORCE Q 4 JOHN FIELD

RACE 07 520M 8.52PM
WINGED RUNNER TROPHY
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SPLITTING HAIRS Q 3 DIANNA BUXTON
2 MISS HOT GOSSIP Q 1 DAVID ROBARTSON
3 ULTRA SWIFT 4 RON BALL
4 TRICODE FLOJO Q 3 TRICIA FULLER
5 EXPEDITION Q 4 LEE ELGOOD
6 SPLENDOUR 3 DENISE ROBINSON
7 GOZO TESS Q 1 RON BALL
8 TOO CLASSY Q 3 RACHEL SCOTT
9 SASSY SPRITE 5 JAMES MADIGAN

RACE 08 MIXED FINAL 520M 9.11PM
EASTER TROPHY
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 HI RANSOM Q 4 MICHAEL MENKEN
2 ELITE ORIENTAL Q 5 DAVID IRWIN
3 SILK MOON 5 TONY BRETT
4 CLASSY CHA CHA Q 5 NOEL MURDOCH
5 SERIOUS DREAMS Q 5 BARRY MORRIS
6 EVIL ADAMS Q 5 BARRY MORRIS
7 BOGIE SKYE Q 5 TONY BRETT
8 JACABBY Q 5 DAVID ROBARTSON
9 NIMBASTIC 5 ALFRED SMALL
10 RUNYA BEACH 5 JOHN DART

RACE 09 4/5 GRADE 600M 9.34PM
HAWKINS MEDIA SOLUTIONS
F4
1 BLACK MAZE 5 DIANE HANNON
2 FESTIVEAN Q 5 RAYMOND BURMAN
3 OVERFLOW BREAKER 5 PAUL FELGATE
4 NICKALIADES Q 4 MAUREEN CULEY
5 SISTERMATIC Q 5 VICTOR HOWARD
6 TIGERLOO Q 4 FRED BERTOMEU
7 MISS CHERIE 5 SHANE ROBINSON
8 TOKEN BLONDE 5 PETER WILSON
9 SAM BEAU STANLEY Q 5 SHAYNE PARKER
10 KINGSBRAE CURLY 5 JOHN DART

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.55PM
COREY PEARCE PHOTOGRAPHY
F4
1 MISS GO GETTA 5 JAMES MADIGAN
2 HITECH O’FIVE Q 5 TRICIA FULLER
3 NIGHT STORM Q 5 ROBERT ESSEX
4 ROCK THE WAVES 5 SANDRA HUNT
5 CARTELLO Q 5 JOHN FIELD
6 NIMBASTIC 5 ALFRED SMALL
7 PLAYING TRICKS Q 5 BARRY DULL
8 HEZA MENAGERIE 5 JOHN REIMER
9 MCCUDDIN 5 MARALYN MOORE
10 AMBIT CLAIM Q 5 GREG CANNON