Thursday 14th August 2008


RACE 01 5TH GRADE 710M 6.45PM
THE “DANCING GAMBLE” STAND *QDOG*
F4
1 OUR ALLY KAY Q 5 BILL SHARPE
2 GOLD EUREKA 5 ROBERT GILTINAN
3 SASSY SPRITE 5 JAMES MADIGAN
4 RED BIKINI Q 5 HELEN KEEP
5 VACANT
6 HIGHLAND MIST 5 PETER ROY
7 OUR TEAM SPIRIT Q 5 BILL SHARPE
8 LAHDI DAH Q 5 KAYLEEN THRUPP

RACE 02 4TH GRADE 520M 7.05PM
CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
F4
1 GOZO TESS Q 4 RON BALL
2 CUTTING REMARK Q 4 PAUL FELGATE
3 ULTRA SWIFT 4 RON BALL
4 PRETTY BOY ZINN 4 DEAN TURLEY
5 LAWVEK Q 4 GREG CANNON
6 SAM BEAU STANLEY Q 4 ALEX GREEN
7 KAYCEE DIVA 4 TROY SHARPE
8 GUNAMATTA Q 4 ANNE SOUTHEE

RACE 03 5TH GRADE 520M 7.22PM
NARIC DISHLICKERS DASH
F4 1ST LEG EXT DBL
1 MISS SOUTHERLY Q 5 MICHAEL THRUPP
2 GRAMPIAN 5 GREGORY BRENNAN
3 BUNDY BABE 5 MARK SAAL
4 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
5 DEAGON DIVA 5 LEONARD SUTCLIFFE
6 BOMBER BABE Q 5 RAYMOND BURMAN
7 BACKHOE BILLY Q 5 PETER WILSON
8 GENISTA THUNDER 5 NEIL FALLS
9 MY BEE Q 5 TANYA SNOW
10 MUSH MUSH 5 GARY PEEL

RACE 04 (BEST 8) 520M 7.41PM
NARIC FLYERS TROPHY
F4 2ND LEG EXT DBL
1 SECRET BOMBER Q 3 RAYMOND BURMAN
2 COULTA BOMBER 1 DAVID IRWIN
3 BERELLA DIVA Q 3 RON BALL
4 CONTROL 2 ASHLEIGH WILLIAMS
5 SPELL FIRE 3 ELAINE WILLIAMSON
6 SLEEK AND SMART Q 3 JOHN CONLON
7 BLACK MONTY Q 3 THOMAS NOBLE
8 WITHEREN’S GIRL Q 2 RON BALL

RACE 05 NOVICE 520M 8.05PM
HAWKINS MEDIA SOLUTIONS
F4 1ST LEG QUAD
1 DONE US PROUD N BRUCE CADEN
2 SAME CONSEQUENCE Q N PAUL FELGATE
3 STEEL WHISTLE Q N HELEN KEEP
4 RUMBLE SUPREME N STEPHEN KAVANAGH
5 AZASTAR Q N ALEX GREEN
6 SHADOW BOXER Q N GREGORY BRENNAN
7 THISTLE WHISTLE Q N HELEN KEEP
8 ELMA FUD Q N DAVID ROBARTSON
9 BOMBER STATE Q N TROY SHARPE
10 DAMO’S ANGEL Q N TONY ZAMMIT

RACE 06 FINAL 710M 8.25PM
RAPIDVITE NATIONAL DISTANCE CHAMPIONSHIP
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 SMART CHOICE 5 ROBERT GILTINAN
2 MY MATE DOUG 5 WAYNE ROBINSON
3 NICELY DONE 1 ROBERT GILTINAN
4 MISTY BEAR 4 BARRY DULL
5 SPECIAL GIFT 5 JOY HARDING
6 BILLY BEE STING 2 RAYMOND BURMAN
7 CALIFORNIAN BABE 3 PAUL MCILVEEN
8 SPACE ODYSSEY 5 RAYMOND BURMAN
9 OUR TEAM SPIRIT 5 BILL SHARPE
10 OUR ALLY KAY 5 BILL SHARPE

RACE 07 5TH GRADE 600M 8.44PM
NARIC CIVIL
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 OAKLAND SPIRIT 5 GARY CLARKE
2 SMOKEY GIRL Q 5 JULIUS PERRETT
3 SEE THE SEA 5 JACKSON MORRIS
4 BOUNDING Q 5 FRED CROWTHER
5 BOMBALONG 5 CYNTHIA SUTTLE
6 CARTELLO Q 5 JOHN FIELD
7 PETROVSKI 5 TONY ZAMMIT
8 ON THE ROPES Q 5 DIANNA BUXTON
9 EIRE CADET 5 JOE MENARY
10 BOISTEROUS BOSS Q 5 TRICIA FULLER

RACE 08 FINAL 520M 9.08PM
RAPIDVITE NATIONAL SPRINT CHAMPIONSHIP
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BOGIE BLAZE 3 TONY BRETT
2 OVERFLOW BREAKER 1 PAUL FELGATE
3 IRON STEED 4 PAUL FELGATE
4 QUEEN LAURYN 1 TONY BRETT
5 SUPER HORNET 1 RAYMOND BURMAN
6 KNOCKA NORRIS 1 REG KAY
7 TRICODE FLOJO 1 TRICIA FULLER
8 MADE TO SIZE 1 REG KAY
9 ULTRA SWIFT 4 RON BALL
10 BERELLA DIVA 3 RON BALL

RACE 09 5TH GRADE 520M 9.28PM
NARIC DIRT DOGS
F4
1 CEE CLAY Q 5 HELEN KEEP
2 JAY JAY’S JET 5 JOANNE PRICE
3 HONEYSUCKLE ROSE Q 5 THOMAS NOBLE
4 OFFSET Q 5 GERARD BOWE
5 SNEAKY SHIRAZ Q 5 RAYMOND BURMAN
6 FONTEYN TRICK 5 DARRYL SCHAFER
7 HITECH O’FIVE Q 5 GREGORY PAULL
8 CAYMAN BALE 5 SANDRA HUNT
9 PLAYING TRICKS Q 5 BARRY DULL
10 MONIQUE BAR 5 PAUL CAUCHI

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.52PM
SKY CHANNEL
F4
1 MADAM SASH 5 PAUL CAUCHI
2 LILLY SHIRAZ Q 5 ANNE SOUTHEE
3 BLACK MAZE 5 DIANE HANNON
4 SIR SHIRAZ Q 5 THOMAS NOBLE
5 SUPER STANLEY Q 5 ALEX GREEN
6 JUNGLE GREEN 5 GREGORY BRENNAN
7 WILD TRICK 5 DARRYL SCHAFER
8 PICKETT’S CHARGE Q 5 JOHN FIELD
9 AMALFI RHYTHM Q 5 TREVOR NEWMAN
10 REFORMED Q 5 GERARD BOWE