Thursday 16th April 2009


Race 1 520m 6.44pm
NOVICE THE NUJOOLOO STAND F4
1 MORE FURY N THOMAS NOBLE
2 POWDER BLUE N ANDREW MONAGHAN
3 GYPSY FORCE N JASON DURRANT
4 BELL’S DECANTA N PATRICIA CARRINGTON
5 AZZ UNO N PETER WILSON
6 RUN KODIE RUN N SERGIO LIVOTTO
7 CLASSY HEIGHTS N NOEL MURDOCH
8 PACKER TYCOON N JEANETTE CAUCHI
9 BIG BLACK SHIRAZ N JOHN WATTS
10 KEROMA OH SEVEN N DAVE IRWIN

Race 2 520m 7.05pm
5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 ZINGARA 5 MIKE STEPHENSON
2 TENDER LEE 5 MICHAEL THRUPP
3 CORSER 5 GARY HOLMES
4 OH REIGN 5 JOHN DART
5 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
6 ENFORCER FRED 5 JAN FINNERAN
7 COSMIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
8 BOZO’S A SURFER 5 RAYMOND GATTI
9 GAMBLER’S GOLD 5 ALFRED SMALL
10 SERBIAN WARRIOR 5 KERRY BOUFFIER

Race 3 710m 7.22pm
4/5 GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4 1ST LEG EXT DBL
1 UNO PLAY BOY 5 HELEN KEEP
2 REVERSE CYCLE 5 JUDY GRIFFITHS
3 POLDAR ENFORCER 5 RACHEL SCOTT
4 MISS SARAJEVO 5 SHANE ROBINSON
5 GENISTA REIGN 4 NEIL FALLS
6 CITI HERITAGE 5 IAN MACKENZIE-ROSS
7 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
8 IRISH FANTASY 4 GARRY GILBERT
9 BUTIBAM SUNSET 5 RACHEL SCOTT

Race 4 520m 7.41pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG EXT DBL
1 IGNITE ABILITY 5 ROBERT COOKE
2 OH SWEET PEE 5 RAYMOND GATTI
3 IODO 5 JAMES CARLTON
4 GELIGNITE KID 5 DARREN RUSSELL
5 LUVA DRINK 5 RON BALL
6 KILLANA GIRL 5 CYNTHIA SUTTLE
7 COUNT THE DOUGH 5 PETER RUETSCHI
8 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
9 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
10 THREE COPIES 5 GRAHAM HALL

Race 5 600m 8.05pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 FLY CONCORD 5 NOEL MURDOCH
2 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
3 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT GILTINAN
4 CLASSY CHA CHA 5 NOEL MURDOCH
5 FAN MAIL 5 DESMOND HEILBRONN
6 AUNTY JOAN 5 PATRICIA CARRINGTON
7 PEACH BIKINI 5 GLENDA DART
8 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
9 BOUNDING 5 FRED CROWTHER
10 BETHANGA 5 JOHN DART

Race 6 520m 8.25pm
3/4 GRADE HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 EARTH QUEST 3 THOMAS NOBLE
2 PRETTY BOY ZINN 4 DEAN TURLEY
3 GENISTA THUNDER 3 NEIL FALLS
4 I’M PUZZLED TOO 3 SANDRA GILES
5 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT
6 STRONG BREEZE 4 REG HAZELGROVE
7 DASHING CORSAIR 3 DWYER LENNON
8 MANHATTAN 3 DARRYL TREMBATH

Race 7 600m 8.44pm
(BEST 8) SUNDAYS AT THE EXCHANGE F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 ROYSTON RENEGADE 2 PETER ROY
2 CODE 1 ROBERT GILTINAN
3 ON THE ROPES 3 DIANNA BUXTON
4 SMART CHOICE 1 ROBERT GILTINAN
Box5 VACANT
6 BLACK RULER 1 REG HAZELGROVE
7 MONARCH’S MERLOT 3 MAX HAY
8 SEMINOLE 3 MICHAEL THRUPP

Race 8 520m 9.08pm
1/2 GRADE F.F.A. PSUDO IS COMING CLASSIC F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 RATTLE AND HUM 2 TERENCE MCCARTHY
2 COULTA BOMBER 1 DAVE IRWIN
3 ESKIMO DANCER 2 REG HAZELGROVE
4 ELMA FUD 1 CHRISTINE ROBARTSON
Box5 VACANT
6 KALLAN BALE 1 TOM TZOUVELIS
7 BLACK MONTY 2 THOMAS NOBLE
8 LETHAL MARISKA 2 JAN FINNERAN

Race 9 520m 9.28pm
4TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
2 SHANAHAN BALE 4 TOM TZOUVELIS
3 DIGITAL MAGIC 4 MICHELLE STELLA
4 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER
Box5 VACANT
6 CARTELLO 4 JOHN FIELD
7 SHOOSTER 4 ALLAN LANG
8 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE

Race 10 520m 9.52pm
5TH GRADE BIG DOG PET FOODS F4
1 WHATA SURF 5 CHRISTINE ROBARTSON
2 CLARRIE EARLY 5 RAYMOND GATTI
3 BIG BAZ 5 GRAEME GREENSILL
4 SLAMMIN’ SAM 5 ROBERT DEMPSEY
5 DUAL ENFORCER 5 BOB WRIGHT
6 THUMPSTER BALE 5 TOM TZOUVELIS
7 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
8 BLACK BAHAMA 5 LORRAINE ISLES
9 RED ACES 5 AMBER BOODY
10 WELL 5 GARRY GEARY