Thursday 19th March 2009


Race 1 520m 6.41pm
NOVICE FAREWELL REG O’TOOLE F4
1 CALIFORNIA BLUE N CHRISTINE ROBARTSON
2 FIRE SALE N GARRY GILBERT
3 SHEEZA PICTURE N MARK WILKES
4 SMOOTH CHARACTER N VICTOR IRWIN
5 PRO SWAN N DEAN TURLEY
6 VISUALIZATION N BRIAN YOUNG
7 THUMPSTER BALE N TOM TZOUVELIS
8 SHEZ REAL CLASSY N DIANNA BUXTON
9 SHAKA’S FORCE N CLIFFORD HOUSTON
10 BETHANGA N JOHN DART

Race 2 520m 7.05pm
5TH GRADE GARRARDS F4
1 ROSE CHALICE 5 PETER SIMPSON
2 HITECH O’FIVE 5 GREGORY PAULL
3 NOIR ROSE 5 ALBERT KENNEWELL
4 YORKLEA CITY 5 ANTHONY MARRAS
5 RED JAZZ 5 SANDRA HUNT
6 CHARMING MOLLY 5 THOMAS NOBLE
7 WILD SILENCE 5 MALCOLM DAWSON
8 MISS SOUTHERLY 5 MICHAEL THRUPP

Race 3 520m 7.25pm
3/4 GRADE SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 I’M PUZZLED TOO 4 SANDRA GILES
2 TOMMY POWER 4 BOB BELFORD
3 MANHATTAN 3 DARRYL TREMBATH
4 EARTH QUEST 4 THOMAS NOBLE
5 GAZZA SHIRAZ 4 PAUL CAUCHI
6 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT
7 INFLAMMABLE 3 ROBERT GILTINAN
8 PRETTY BOY ZINN 3 DEAN TURLEY

Race 4 520m 7.44pm
4/5 GRADE BIG DOG PET FOODS F4 2ND LEG EXT DBL
1 CAYMAN BALE 5 SANDRA HUNT
2 ELMA FUD 4 CHRISTINE ROBARTSON
3 SIR SHIRAZ 5 THOMAS NOBLE
4 MONARCH’S MERLOT 5 MAX HAY
5 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE
6 TAWNY SHIRAZ 5 PAUL HILL
7 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER
8 RED ACES 4 MICHAEL BOODY

Race 5 600m 8.08pm
4/5 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ON THE ROPES 4 DIANNA BUXTON
2 BEARER BOND 5 SELENA ZAMMIT
3 UNO PLAY BOY 4 HELEN KEEP
4 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
5 GENISTA REIGN 5 NEIL FALLS
6 ROYSTON RENEGADE 5 PETER ROY
7 CITI HERITAGE 5 IAN MACKENZIE-ROSS
8 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
9 CLASSY HOSTESS 5 MICHAEL THRUPP

Race 6 600m 8.28pm
2/3 GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 BLACK MONTY 2 THOMAS NOBLE
2 SEMINOLE 3 MICHAEL THRUPP
3 CODE 3 ROBERT GILTINAN
4 MAXIE 2 BEVERLEY DEBONO
Box5 VACANT
6 KATHY’S RECALL 3 MARGARET QUARRELL
7 NICELY DONE 2 ROBERT GILTINAN
8 BLUEY’S SPIRIT 3 COLIN GRAHAM

Race 7 520m 8.52pm
(BEST 8) BRANDONS ELECTRICAL F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON
2 YORKLEA GLORY 3 ANTHONY MARRAS
3 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
4 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
5 INTREPID FORCE 1 JOHN FIELD
6 SANGIO KING 1 SANDRA HUNT
7 GRAMPIAN 2 GREGORY BRENNAN
8 RATTLE AND HUM 3 TERENCE MCCARTHY
9 INFLAMMABLE 3 ROBERT GILTINAN
10 MANHATTAN 3 DARRYL TREMBATH

Race 8 520m 9.11pm
FINAL N/P BOGIE LEIGH QUEENSLAND FUTURITY GROUP 2
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 CLASSY CHA CHA 3 NOEL MURDOCH
2 DIGITAL MAGIC 4 MICHELLE STELLA
3 MILLENNIUM 5 GREGORY BRENNAN
4 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
5 GNARRALOO 5 MALCOLM DAWSON
6 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
7 NEXT TOP MODEL 5 CHRISTINE ROBARTSON
8 THAT’S MY MISSUS 5 ANTHONY HESS
9 TAWNY SHIRAZ 5 PAUL HILL
10 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE

Race 9 520m 9.34pm
5TH GRADE HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4
1 YORKLEA DIVA 5 ANTHONY MARRAS
2 VOODOO GROVE 5 JEFFREY HENZELL
3 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
4 FEDRICK TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
5 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
6 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
7 AUNTY JOAN 5 PATRICIA CARRINGTON
8 SHEZA BOND 5 MAX HAY

Race 10 520m 9.57pm
5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 IODO 5 JAMES CARLTON
2 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
3 ATTACK THE FRONT 5 AMBER BOODY
4 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
5 MYSTICAL MANDY 5 DESMOND GILROY
6 PERFECT TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
7 PADDY BELL 5 PATRICIA CARRINGTON
8 WRITE OFF BART 5 NICK TZOUVELIS