Thursday 20th January 2011

Greyhound Box Draw For Albion Park – Thursday 20th January 2011

Race No. 1Novice Volunteers Appreciation06:41PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $4,940 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $720 3rd: $400 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1KIKEM TRICKY61T O Tzouvelis (Ormeau)
2IFS AND BUTTS611J N Cauchi (Tugun)
3TEWIN A HEART56124D A Arnold (Churchable Qld)
4DIEGO GARCIA173D A Turley (Leeville)
5DINKUM DEVIL34415C E Suttle (Redland Bay)
6MR. DAWSON1242M R Dawson (Mt Forbes Qld)
7TRAIN A LASS42215B I Millard (Morayfield)
8ZUMBA QUEEN22713R M Giltinan (Ormeau)
9CAV MISS48737J L Reimer (Rush Creek)
10JAY HOUSTON14435N A Thompson (Bracken Ridge)
Race No. 2Novice Hawkins Media Solutions07:06PM (QLDtime)
NNP event over 520 Metres at Albion park Of $4,940 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $720 3rd: $400 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1BLACK CANDY32511W F Kennedy (Murwillumbah)
2HOPE TO SALUTE27312J R Hill (Bahrs Scrub)
3EYE WILL41D A Turley (Leeville)
4KNOCKA’S WEB74425N A Thompson (Bracken Ridge)
5FELIX SHIRAZ53532R J Hazelgrove (Park Ridge)
6BOMB ZONE14523L P Franks (Brightview)
7LEADING RIVAL61J I Jones (Waterford West)
8DYNAMITE DALLAS218A Southee (Beenleigh)
9BEER IS BETTER42573J P Morris (Albion)
10LUCKY GEORGE77353J N Cauchi (Tugun)
Race No. 34/5 Grade Wheeler Greyhound Kennels07:25PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 710 Metres at Albion park Of $5,240 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $790 3rd: $430 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1BUCK’S BOY77162R F Dempsey (Walloon)
2CRYSTALIZATION76258R B Burman (Park Ridge)
3*** VACANT BOX ***
4AMUS48351P J O’Reilly (Yamanto)
5MARY HOPPINS37125P J O’Reilly (Yamanto)
6*** VACANT BOX ***
7THAT’S TWITCHY14534C S Lazari (Redbank Plains)
8ROSE OCTAVIA33213D I Lennon (Churchable)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 45th Grade Garrards07:45PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $5,040 Prizemoney.
1st: $3,140 2nd: $760 3rd: $420 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1DAYSEAS NELLIE67146C W Dacey (Gilberton)
2DASHING VIBRANT61733G J Moore (Toowoomba)
3JOHNNY’S TREATY71824P Comley (Bethania)
4CLASSY CARDIN35363D A Hannon (Mount Nathan)
5CHAMPAGNE SHELL33415N A Thompson (Bracken Ridge)
6PROVEN KRUIZE65232T W Brett (Grandchester)
7UNO TRIVIA74466R N Essex (Greenbank)
8MOONSHINE MOLLY32511G B Paull (Spring Creek)
9RAILROAD BLACKIE57466S M Morris (Lowood)
10YES MASTER33555D L Buxton (Logan Reserve)
Race No. 53/4 Grade ‘give Me Five’ At Stud08:09PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $5,340 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $780 3rd: $440 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1FASHION POLICE43162D A Hannon (Mount Nathan)
2IMA HORNET67631R B Burman (Park Ridge)
3BOOT STRINGS46144G L Dart (Dulguigan)
4HOT DRINK41214S D Rolph (Arana Hills)
5CORK HARBOUR26225B J Francis (Fernvale)
6SANTINO MARELLA22513S D Rolph (Arana Hills)
7TOMAHAWK LAD13451R D Ball (Prenzlau)
8AURIGA FOX21121T W Brett (Grandchester)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 65th Grade Winning Edge08:31PM (QLDtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Albion park Of $5,040 Prizemoney.
1st: $3,140 2nd: $760 3rd: $420 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1TECHNO DANCE82343B N Morris (Lowood)
2MISS JENNIFER47582P J Menary (Kallangur)
3KERRY DEAN84632P R Robson (Redcliffe)
4DAYS OF TUNZA52755G Dart (Dulguigan)
5COOL GENETICS11127B I Millard (Morayfield)
6STUBBORN KID31534J N Cauchi (Tugun)
7ROCOCO ROCKS51425B A Belford (Logan Village)
8ARAPAHO DEMON47351T O Tzouvelis (Ormeau)
9COLD DRINK26443H D Rolph (Arana Hills)
10DAYSEAS MISSY15764C W Dacey (Gilberton)
Race No. 75th Grade Sky Racing08:52PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $5,040 Prizemoney.
1st: $3,140 2nd: $760 3rd: $420 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1CALL ME HARRY34583J E Mccarthy (Wivenhoe Pocket)
2IMA JALAPENO34711D A Hannon (Mount Nathan)
3SIMON BEAR11216M R Dawson (Mt Forbes Qld)
4PAPA LUIGI23113F L Hancock (Spring Grove)
5AZASTAR64434A Green (Park Ridge)
6NOTTA ACCIDENT11137J R Bloomfield (Greenbank)
7RAZOR BACK81712D Gilroy (Dulguigan)
8BIG THURSDAY31553G L Dart (Dulguigan)
9HEZA SURFERF7866J L Reimer (Rush Creek)
10DAYSEAS MISSY15764C W Dacey (Gilberton)
Race No. 84/5 Grade The Tree Fellers09:11PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at Albion park Of $5,190 Prizemoney.
1st: $3,270 2nd: $770 3rd: $430 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1PRINCE MATTAN11465P R Robson (Redcliffe)
2NORDIC ASSASSIN55482A L Russell (Veresdale)
3BEAVER NUGGET12125P R Quarrell (Strathpine)
4FALCON FLASH42412L Wylie (Condong)
5BERKELE41331B N Morris (Lowood)
6HONEY LASS76165R B Burman (Park Ridge)
7HIGH ON LOVE22171G J Moore (Toowoomba)
8PATCHY FIELDS52768G Dart (Dulguigan)
9COLD DRINK26443H D Rolph (Arana Hills)
10DAYSEAS MISSY15764C W Dacey (Gilberton)
Race No. 95th Grade Macro Meats09:32PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $5,040 Prizemoney.
1st: $3,140 2nd: $760 3rd: $420 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1FANTASY WEB62727N A Thompson (Bracken Ridge)
2WATCH ME BURN55518T C Guymer (Wonglepong)
3FROM OZ52173S J Hunt (Atkinson Dam)
4KAMIKAZE MAGPIE62321A G Rich (Wilsonton)
5JIMMY ARE28231J E Mccarthy (Wivenhoe Pocket)
6ONE IN TEN26222G C Keep (Burpengary)
7BUCK FIFTY58633L Wylie (Condong)
8BETTY’S DIAMOND62314I R Hoggan (Churchable)
9MAYWYN’S DEAL58687R N Essex (Greenbank)
10EXPLOSIVE DREAMS24474A Southee (Beenleigh)
Race No. 105th Grade Corey Pearce Photography09:54PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $5,040 Prizemoney.
1st: $3,140 2nd: $760 3rd: $420 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S LUKE32362S J Hunt (Atkinson Dam)
2WAVE TO ELLEF8188P Cauchi (Kellyville)
3NIGHT SHIVERS27834A Southee (Beenleigh)
4TRACK TORQUE65113R M Giltinan (Ormeau)
5RUNNING A DREAM52723R L Scott (Park Ridge South)
6FINISHING STYLE73842R S Knudsen (Virginia)
7HEZA WILD ONE52415J L Reimer (Rush Creek)
8LEICA BUNDY4414TN A Thompson (Bracken Ridge)
9TEDDY TO GO55482L Wylie (Condong)
10ROMAN EXPRESS27566C G Hamilton (Morningside)