Thursday 2nd April 2009


Race 1 520m 6.41pm
NOVICE GARRARDS F4
1 SHEZ REAL CLASSY N DIANNA BUXTON
2 KAY CEE ENFORCER N TROY SHARPE
3 FIRE SALE N GARRY GILBERT
4 RUN KODIE RUN N SERGIO LIVOTTO
5 METEORA N ANITA WATTS
6 BONDI BEAUTY N MATHEW REID
7 KISSY BO N BEVERLEY DEBONO
8 ROSIE’S VISION N ROBERT JOHNSTON
9 CALIFORNIA BLUE N CHRISTINE ROBARTSON
10 BETHANGA N JOHN DART

Race 2 520m 7.06pm
HT 1 5TH GRADE EASTER TROPHY F4
1 DON’T TELL BEC 5 RACHEL SCOTT
2 RYAN’S A ROCKET 5 RON BALL
3 WRITE OFF BART 5 NICK TZOUVELIS
4 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
5 COULTA DUST 5 DAVE IRWIN
6 YORKLEA CITY 5 ANTHONY MARRAS
7 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
8 RAPID SET 5 TONY BRETT
9 GANNON 5 MICHAEL THRUPP
10 VADA STAR 5 REG HAZELGROVE

Race 3 710m 7.27pm
4/5 GRADE SKY CHANNEL *QDOG* F4 1ST LEG EXT DBL
1 BUTIBAM SUNSET 5 RACHEL SCOTT
2 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
3 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL
4 IRISH FANTASY 5 GARRY GILBERT
5 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
6 SHADOW BOXER 4 GREGORY BRENNAN
7 POLDAR ENFORCER 5 RACHEL SCOTT
8 UNO PLAY BOY 5 HELEN KEEP
9 BIG DAD 5 NOEL MURDOCH

Race 4 520m 7.25pm
HT 2 5TH GRADE EASTER TROPHY F4 2ND LEG EXT DBL
1 BOUNDING 5 FRED CROWTHER
2 SNEAKY SHIRAZ 5 RAYMOND BURMAN
3 BAKE A CAKE 5 STEPHEN NEARY
4 STOCKMAN 5 GAVIN LINNAN
5 ATTACK THE FRONT 5 AMBER BOODY
6 ABUNDIA BOO 5 SERGIO LIVOTTO
7 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT GILTINAN
8 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
9 TRACK HAMMER 5 MICHAEL THRUPP
10 AMERICAN ZEPHA 5 JOSHUA ALLEN

Race 5 600m 8.08pm
4/5 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ON THE ROPES 4 DIANNA BUXTON
2 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY
3 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
4 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
5 IRINKA COGS 5 NICK TZOUVELIS
6 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
7 SPIRITUAL CLOUD 5 GLENDA DART
8 MAKUSHLA 5 MICHAEL BRIANT
9 CITI HERITAGE 5 IAN MACKENZIE-ROSS
10 CLASSY CHA CHA 5 NOEL MURDOCH

Race 6 520m 8.28pm
4TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER
2 LOTS OF MOOLAH 4 CHRISTINE ROBARTSON
3 ARCHIE KANE 4 GEOFFREY GREVILLE
4 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
5 HEZA WILD ONE 4 JOHN REIMER
6 EARTH QUEST 4 THOMAS NOBLE
7 RED ACES 4 MICHAEL BOODY
8 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
9 GYPSY INDIGO 4 RAYMOND BURMAN
10 TEXAS RANGER 4 BRIAN KUTNER

Race 7 520m 8.52pm
(BEST 8) BRANDONS ELECTRICAL F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON
2 ELMA FUD 3 CHRISTINE ROBARTSON
3 SANGIO KING 1 SANDRA HUNT
4 INFLAMMABLE 3 ROBERT GILTINAN
5 TOMMY POWER 3 BOB BELFORD
6 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
7 KALLAN BALE 1 NICK TZOUVELIS
8 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT

Race 8 600m 9.11pm
(BEST 8) HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SMART CHOICE 1 ROBERT GILTINAN
2 CODE 2 ROBERT GILTINAN
3 BLACK MONTY 1 THOMAS NOBLE
4 BIKINI BEACH 3 HELEN KEEP
5 KATHY’S RECALL 3 MARGARET QUARRELL
6 MAXIE 3 BEVERLEY DEBONO
7 BLACK RULER 1 REG HAZELGROVE
8 SPECIAL PHANTOM 3 JOHN FREE
9 SEMINOLE 3 MICHAEL THRUPP

Race 9 520m 9.31pm
HT 3 5TH GRADE EASTER TROPHY F4
1 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE
2 DANNY PHANTOM 5 JOHN FALVEY
3 PADDY BELL 5 PATRICIA CARRINGTON
4 YORKLEA DIVA 5 ANTHONY MARRAS
5 BIG COOL RONNY 5 ALLAN LANG
6 SURF THE TURF 5 STEPHEN NEARY
7 TENDER LEE 5 MICHAEL THRUPP
8 KILLANA GIRL 5 CYNTHIA SUTTLE
9 REGAL VICE 5 JOHN PAY
10 STRAIGHT WICKED 5 RON BALL

Race 10 520m 9.54pm
HT 4 5TH GRADE EASTER TROPHY F4
1 SEXY SAL 5 RON BALL
2 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE
3 THAT’S MY MISSUS 5 ANTHONY HESS
4 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
5 UNCLE ERNIETTA 5 GLENDA DART
6 AUNTY JOAN 5 PATRICIA CARRINGTON
7 HONEY BUNNY 5 PAUL MCILVEEN
8 SHOOSTER 5 ALLAN LANG
9 VOODOO GROVE 5 JEFFREY HENZELL
10 MISS SOUTHERLY 5 MICHAEL THRUPP