Thursday 31st July 2008


RACE 01 NOVICE 520M 6.44PM
THE ‘TOP SIMBI’ STAND
F4
1 WITHERENS LASSIE Q N RON BALL
2 QUAD RUNNER LASS N SANDRA HUNT
3 SHADOW BOXER Q N GREGORY BRENNAN
4 HONEY BUNNY Q N PAUL MCILVEEN
5 RIVER SEINE N JOHN MCCARTHY
6 CRACKED UP Q N DARREN RUSSELL
7 ALPHAMATIC N GARY EDMONDS
8 KEIRON’S PRIDE Q N TROY SHARPE
9 INFLAMMABLE Q N ROBERT GILTINAN
10 CORNELIA MARIE N MICHAEL MCALISTER

RACE 02 5TH GRADE 520M 7.05PM
BRANDONS ELECTRICAL
F4
1 SUNGLO Q 5 BRENDON STEVENS
2 ZANE’S BOY Q 5 ANDREW MONAGHAN
3 CALIFORNIAN BABE Q 5 PAUL MCILVEEN
4 MADAM SASH 5 PAUL CAUCHI
5 GANNON Q 5 KAYLEEN THRUPP
6 GOZO TESS Q 5 RON BALL
7 HEZA MENAGERIE 5 JOHN REIMER
8 LAWVEK Q 5 GREG CANNON
9 MANHATTAN 5 JOHN HILL
10 ARABIAN FEVER 5 RICHARD NELSON

RACE 03 4TH GRADE 520M 7.22PM
HAWKINS MEDIA SOLUTIONS
F4 1ST LEG EXT DBL
1 SPELL FIRE 4 ELAINE WILLIAMSON
2 RED ACES Q 4 AMBER BOODY
3 POWERFOOL 4 LEE ELGOOD
4 CUTTING REMARK Q 4 PAUL FELGATE
5 IMPACT ZONE Q 4 RAYMOND KNUDSEN
6 CARTELLO Q 4 JOHN FIELD
7 ULTRA CLASSY Q 4 MARK WARE
8 LETHAL MARISKA 4 JAN FINNERAN
9 IRON STEED Q 4 PAUL FELGATE

RACE 04 5TH GRADE 520M 7.41PM
THE “A” TEAM
F4 2ND LEG EXT DBL
1 COBBELL LASS Q 5 MARGARET QUARRELL
2 SHE’S THE WORD Q 5 THOMAS NOBLE
3 IZY ABLAZE Q 5 AMBER BOODY
4 UNO MIDNIGHT Q 5 LEITH MCHUGH
5 BOGIE BLUE Q 5 RYAN AYRE
6 READY STEADY Q 5 STEVE WOODS
7 PRETTY BOY ZINN 5 DEAN TURLEY
8 TOKEN PEG 5 JOHN REIMER
9 MANHATTAN 5 JOHN HILL
10 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.05PM
WINNING EDGE
F4 1ST LEG QUAD
1 TRIP METER 5 TROY SHARPE
2 NIKITA BERIMAN Q 5 PAUL FELGATE
3 SNEAKY SHIRAZ Q 5 RAYMOND BURMAN
4 ULTRA SWIFT 5 RON BALL
5 MISS SOUTHERLY Q 5 MICHAEL THRUPP
6 BUNDY BABE 5 MARK SAAL
7 TYPHOON BANDIT Q 5 TREVOR SALMONI
8 MISS SARAJEVO Q 5 LEITH MCHUGH
9 MANHATTAN 5 JOHN HILL
10 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER

RACE 06 5TH GRADE 600M 8.25PM
SKY CHANNEL
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 BE MY BABY Q 5 RAY GATTI
2 OAKLAND SPIRIT 5 GARY CLARKE
3 SURF RULER 5 JOHN CLANCY
4 SEE THE SEA 5 JACKSON MORRIS
5 FREE CHEERS Q 5 THOMAS NOBLE
6 PETROVSKI 5 TONY ZAMMIT
7 GOLD EUREKA 5 ROBERT GILTINAN
8 ON THE ROPES Q 5 DIANNA BUXTON
9 POWER SHIFT Q 5 PAUL CAUCHI
10 BANK ON ME 5 MARILYN JOHNSON

RACE 07 (BEST 8) 710M 8.44PM
PRESIDENT’S CUP
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SPECIAL GIFT Q 5 JOY HARDING
2 NICELY DONE Q 1 ROBERT GILTINAN
3 MAFFIOSO 5 JOHN FALVEY
4 MISTY BEAR Q 3 BARRY DULL
5 VACANT
6 LAHDI DAH Q 5 KAYLEEN THRUPP
7 SOLITO 5 DAVID IRWIN
8 SEMINOLE Q 2 KAYLEEN THRUPP

RACE 08 (BEST 8) 520M 9.08PM
CARTWRIGHT PROPERTY GROUP
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 BERELLA DIVA Q 3 RON BALL
2 ESKIMO DANCER Q 3 REG HAZELGROVE
3 SECRET BOMBER Q 3 RAYMOND BURMAN
4 OVERFLOW BREAKER 1 PAUL FELGATE
5 QUEEN LAURYN 1 TONY BRETT
6 LUCKY ALIVE Q 1 VICTORIA LIGGINS
7 COULTA BOMBER 2 DAVID IRWIN
8 SUPER HORNET Q 1 RAYMOND BURMAN
9 INASTARE Q 3 MICHAEL MENKEN

RACE 09 5TH GRADE 520M 9.28PM
GARRARDS
F4
1 KAYCEE DIVA 5 TROY SHARPE
2 BOMBER BABE Q 5 RAYMOND BURMAN
3 TEJAY’S ASSASSIN Q 5 TRAVIS ELSON
4 WHERE ARE YOU 5 PETER RUETSCHI
5 GEORGIA ANNE Q 5 ANNE SOUTHEE
6 HONEYSUCKLE ROSE Q 5 THOMAS NOBLE
7 CAYMAN BALE 5 SANDRA HUNT
8 LUCKY VAL Q 5 RON BALL
9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
10 ARABIAN FEVER 5 RICHARD NELSON

RACE 10 5TH GRADE 520M 9.52PM
BIG DOG PET FOODS
F4
1 BERELLA DANTA 5 LEITH MCHUGH
2 GUNAMATTA Q 5 ANNE SOUTHEE
3 DADDY LA PLUME 5 JAN FINNERAN
4 PLAYING TRICKS Q 5 BARRY DULL
5 LEARNED LAD 5 BOB BELFORD
6 SUPER STANLEY Q 5 ALEX GREEN
7 BLUEY’S SPIRIT 5 COLIN GRAHAM
8 SIR SHIRAZ Q 5 THOMAS NOBLE
9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
10 ARABIAN FEVER 5 RICHARD NELSON