Thursday 5th March 2009


Race 1 520m 6.45pm
NOVICE KAYLEEN THRUPP F4
Box1 MEPUNGA GIFT N DAVID WESTON
Box2 HARBOUR QUEEN N BRIAN FRANCIS
Box3 BIG NIGHT OUT N ALEX GREEN
Box4 BANZAI PIPELINE N TONY BRETT
Box5 PERFECT TYCOON N JEANETTE CAUCHI
Box6 BOWSER N BARRY DULL
Box7 BEAU PIERRE N JOHN CONLON
Box8 SMOOTH CHARACTER N VICTOR IRWIN
Res9 SELF INFLICTED N THOMAS NOBLE
Res10 TERIYAKI N MICHAEL BRIANT

Race 2 710m 7.06pm
4/5 GRADE DAVID SIGSTON F4
Box1 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL
Box2 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
Box3 UNO PLAY BOY 4 HELEN KEEP
Box4 IRISH FANTASY 5 GARRY GILBERT
Box5 SEMINOLE 4 MICHAEL THRUPP
Box6 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
Box7 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
Box8 LITTLE EGYPTIAN 5 DAWN GARRETT

Race 3 520m 7.27pm
5TH GRADE JACK COLEMAN F4 1ST LEG EXT DBL
Box1 TAWNY SHIRAZ 5 PAUL HILL
Box2 MAKUSHLA 5 MICHAEL BRIANT
Box3 CORNELIA MARIE 5 MICHAEL MCALISTER
Box4 KILLANA GIRL 5 CYNTHIA SUTTLE
Box5 SHINING MAGS 5 PETER EVANS
Box6 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
Box7 SNEAKY SHIRAZ 5 RAYMOND BURMAN
Box8 DOLLY SPRITE 5 JAMES MADIGAN
Res9 LUVA DRINK 5 RON BALL
Res10 JAMAICAN BOLT 5 KATHIE EVANS

Race 4 600m 7.48pm
4/5 GRADE REG KAY F4 2ND LEG EXT DBL
Box1 CALL ME RAMBO 5 RAY GATTI
Box2 CEE CLAY 5 HELEN KEEP
Box3 KATHY’S RECALL 4 MARGARET QUARRELL
Box4 ON THE ROPES 4 DIANNA BUXTON
Box5 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
Box6 MANHATTAN 5 DARRYL TREMBATH
Box7 GYPSY INDIGO 5 RAYMOND BURMAN
Box8 PAKEMINSIN 5 TRAVIS ELSON
Res9 COME UP UNO 5 RENALD ATTARD
Res10 HITECH O’FIVE 5 GREGORY PAULL

Race 5 600m 8.12pm
(BEST 8) REG HAZELGROVE F4 1ST LEG QUAD
Box1 SMART CHOICE 1 ROBERT GILTINAN
Box2 NICELY DONE 1 ROBERT GILTINAN
Box3 SASSY SPRITE 3 JAMES MADIGAN
Box4 SPECIAL PHANTOM 3 JOHN FREE
Box5 VACANT
Box6 TSUNAMI SURF 3 ROBERT ADAMS
Box7 MONARCH’S MERLOT 3 MAX HAY
Box8 BLACK MONTY 2 THOMAS NOBLE

Race 6 520m 8.33pm
(BEST 8) PAUL FELGATE F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
Box1 KALLAN BALE 2 KATHIE EVANS
Box2 LUCKY ALIVE 2 COLE SHERWOOD
Box3 KAY SIZE STATE 2 TROY SHARPE
Box4 HEZA MENAGERIE 3 JOHN REIMER
Box5 VACANT
Box6 SLEEK AND SMART 1 JOHN CONLON
Box7 SANGIO KING 2 SANDRA HUNT
Box8 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE

Race 7 520m 8.54pm
4/5 GRADE SIZE CAN MATTER F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
Box1 HEZA WILD ONE 4 JOHN REIMER
Box2 LIGHT THEM UP 4 KATHIE EVANS
Box3 WHO’S YA BEARING 4 RENALD ATTARD
Box4 SIDEWAYS 4 MICHAEL CHAPMAN
Box5 YORKLEA GLORY 4 ANTHONY MARRAS
Box6 MAXIE 4 BEVERLEY DEBONO
Box7 EARTH QUEST 5 THOMAS NOBLE
Box8 PHANTOM BEN 4 JOHN FREE
Res9 IRON STEED 5 KATHIE EVANS
Res10 RYAN’S A ROCKET 5 RON BALL

Race 8 520m 9.15pm
(BEST 8) WINGED RUNNERS TROPHY (BEST 8 BITCHES NOMINATED PLUS RESERVES)
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
Box1 SKY LARKING 4 SANDRA HUNT
Box2 KAYCEE DIVA 3 TROY SHARPE
Box3 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
Box4 BLUE OSTI 4 KRISTY SULTANA
Box5 BUNDY BABE 3 MARK SAAL
Box6 GRAMPIAN 3 GREGORY BRENNAN
Box7 CLASSY CHA CHA 3 NOEL MURDOCH
Box8 SPECIAL SIGN 3 RUSSELL MCRAE
Res9 KATHY’S RECALL 5 MARGARET QUARRELL
Res10 NIKITA BERIMAN 5 KATHIE EVANS

Race 9 520m 9.33pm
4TH GRADE RON BALL F4
Box1 GAZZA SHIRAZ 4 PAUL CAUCHI
Box2 BLUEY’S SPIRIT 4 COLIN GRAHAM
Box3 CRONIN STATE 4 TROY SHARPE
Box4 SURFIN’ SILENCE 4 MALCOLM DAWSON
Box5 I’M PUZZLED TOO 4 SANDRA GILES
Box6 TOMMY POWER 4 BOB BELFORD
Box7 INFLAMMABLE 4 ROBERT GILTINAN
Box8 STRAIGHT WICKED 4 RON BALL

Race 10 520m 9.55pm
5TH GRADE MICK THRUPP F4
Box1 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
Box2 LIKE THE LOOK 5 RON BALL
Box3 MILLENNIUM 5 GREGORY BRENNAN
Box4 YORKLEA CITY 5 ANTHONY MARRAS
Box5 NIKITA BERIMAN 5 KATHIE EVANS
Box6 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE
Box7 REPUBLICAN 5 RUSSELL MCRAE
Box8 ROYSTON RENEGADE 5 PETER ROY
Res9 TONTO TEARS 5 TONY BRETT
Res10 ELITE TORY 5 KEVIN BRYANT