Thursday 9th April 2009


Race 1 520m 6.41pm
NOVICE HAPPY EASTER F4
1 KISSY BO N BEVERLEY DEBONO
2 FIRE SALE N GARRY GILBERT
3 RUN KODIE RUN N SERGIO LIVOTTO
4 CLASSY HEIGHTS N NOEL MURDOCH
5 CORK STREET N DARREN HORN
6 PACKER TYCOON N JEANETTE CAUCHI
7 RAGAMUFFIN VIXEN N DARREN HORN
8 POWDER BLUE N ANDREW MONAGHAN
9 LORD BAKER N GREGORY MELLEN
10 BIG NIGHT OUT N ALEX GREEN

Race 2 710m 7.05pm
5TH GRADE GARRARDS F4
1 MISS GOGGLES 5 CYNTHIA SUTTLE
2 KILLOUGH ORCHID 5 BARRY MORRIS
3 IRISH FANTASY 5 GARRY GILBERT
4 MISS SARAJEVO 5 SHANE ROBINSON
Box5 VACANT
6 POLDAR ENFORCER 5 RACHEL SCOTT
7 UNO PLAY BOY 5 HELEN KEEP
8 MITOLO JESTER 5 DARREN RUSSELL

Race 3 600m 7.21pm
4/5 GRADE SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 CLASSY CHA CHA 5 NOEL MURDOCH
2 INTREPID FORCE 5 JOHN FIELD
3 VELOCITY THUNDER 5 SHANE ELLIS
4 KATHY’S RECALL 4 MARGARET QUARRELL
5 GYPSY INDIGO 5 RAYMOND BURMAN
6 SMART FANCY 5 CYNTHIA SUTTLE
7 GIRA FURY 5 AMBER BOODY
8 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY
9 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
10 BOUNDING 5 FRED CROWTHER

Race 4 520m 7.42pm
5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4 2ND LEG EXT DBL
1 CORSER 5 GARY HOLMES
2 CLARRIE EARLY 5 RAYMOND GATTI
3 IGNITE ABILITY 5 ROBERT COOKE
4 IRINKA COGS 5 NICK TZOUVELIS
5 SURF THE TURF 5 STEPHEN NEARY
6 MYSTIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
7 GAMBLER’S GOLD 5 ALFRED SMALL
8 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
9 CAYMAN BALE 5 SANDRA HUNT
10 BLACK BAHAMA 5 LORRAINE ISLES

Race 5 520m 8.05pm
3/4 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 HEZA WILD ONE 4 JOHN REIMER
2 WHIRLY STORM 4 REG HAZELGROVE
3 LIKE THE LOOK 4 RON BALL
4 LETHAL MARISKA 3 JAN FINNERAN
5 INTELLIGENCE 4 LEE WYLIE
6 DASHING CORSAIR 4 DWYER LENNON
7 GNARRALOO 4 MALCOLM DAWSON
8 TOMMY POWER 3 BOB BELFORD
9 RED ACES 4 AMBER BOODY
10 HEZA MENAGERIE 4 JOHN REIMER

Race 6 520m 8.25pm
(BEST 8) HAWKINS MEDIA SOLUTIONS F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ELMA FUD 2 CHRISTINE ROBARTSON
2 INFLAMMABLE 3 ROBERT GILTINAN
3 RATTLE AND HUM 2 TERENCE MCCARTHY
4 SKY LARKING 3 SANDRA HUNT
5 EARTH QUEST 3 THOMAS NOBLE
6 KALLAN BALE 1 NICK TZOUVELIS
7 ESKIMO DANCER 1 REG HAZELGROVE
8 SURFIN’ SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
9 TOMMY POWER 3 BOB BELFORD
10 LETHAL MARISKA 3 JAN FINNERAN

Race 7 600m 8.49pm
(BEST 8) CLEM JONES TROPHY F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SEMINOLE 3 MICHAEL THRUPP
2 ON THE ROPES 3 DIANNA BUXTON
3 BLACK RULER 1 REG HAZELGROVE
4 SMART CHOICE 1 ROBERT GILTINAN
5 CODE 1 ROBERT GILTINAN
6 MAXIE 3 BEVERLEY DEBONO
7 BLACK MONTY 1 THOMAS NOBLE
8 BIKINI BEACH 3 HELEN KEEP
9 BLUEY’S SPIRIT 3 COLIN GRAHAM
10 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY

Race 8 520m 9.09pm
MIXED FINAL EASTER CUP F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 RYAN’S A ROCKET 5 RON BALL
2 AUNTY JOAN 5 PATRICIA CARRINGTON
3 SHOOSTER 4 ALLAN LANG
4 PADDY BELL 4 PATRICIA CARRINGTON
5 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
6 STRONG BREEZE 5 REG HAZELGROVE
7 SHE’S A PENSKE 5 ROBERT GILTINAN
8 STOCKMAN 4 GAVIN LINNAN
9 DANNY PHANTOM 5 JOHN FALVEY
10 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP

Race 9 520m 9.28pm
5TH GRADE BIG DOG PET FOODS F4
1 ABUNDIA BOO 5 SERGIO LIVOTTO
2 AZAKHAN 5 ALEX GREEN
3 SHANAHAN BALE 5 NICK TZOUVELIS
4 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
5 QUARTER TIME 5 MICHAEL THRUPP
6 BOZO’S A SURFER 5 RAYMOND GATTI
7 PREMIER CHIEF 5 MARGARET QUARRELL
8 THUMPSTER BALE 5 NICK TZOUVELIS
9 TYLAH’S IMPACT 5 ROBERT ENSBY
10 TEDDY TO GO 5 RONALD MCCALMAN

Race 10 520m 9.52pm
5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4
1 BAKE A CAKE 5 STEPHEN NEARY
2 FAST MOVER BURNS 5 KEVIN GALLOWAY
3 OH SWEET PEE 5 RAYMOND GATTI
4 ACE FANTASY 5 RAYMOND BURMAN
5 BLAINE BALE 5 NICK TZOUVELIS
6 IODO 5 JAMES CARLTON
7 COSMIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
8 LUVA DRINK 5 RON BALL
9 BEACH BOND 5 DESMOND GILROY
10 THREE COPIES 5 GRAHAM HALL