Tuesday 11th August 2009


Race 1 395m 7.50pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 HIGH DEF M JEFF CUMMING
2 ROMAN EXPRESS M COLIN HAMILTON
3 YOUNG LIGHTNING M JON WINDUSS
4 MY DANNY BOY M JOHN BRADLEY
5 SPECIAL TREND M JOY HARDING
6 ROCKLYNN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
7 QUEEN VINTAGE M RON BARBER
8 NO BRINDISI M RAYMOND GREZLO
9 CHASING TEGAN M NORMAN SYKES
10 FAT MAX M STEVE WOODS

Race 2 395m 8.08pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 MADDISON LANE M NEIL THOMPSON
2 PASKA M RON BARBER
3 MOTORCYCLE MIKE M KERRY MYERS
4 LILLY LOUISE M RONALD HAMILTON
5 TASMAN VINTAGE M RON BARBER
6 QUATRO GAL M NORMAN SYKES
7 TURNING ANGLE M GARY KUNDE
8 BROOKVALE LUCK M BEVERLEY LEARY
9 PURE SIDEWAYS M SHANE DOWNER
10 LADY WINCHESTER M JON WINDUSS

Race 3 395m 8.27pm
NOVICE REDCLIFFE OXLEY MEATS F4 1ST LEG EXT DBL
1 SUPER SNOW N NORMAN SYKES
2 WHAT A PRINT N MARIA NOTORAS
3 JAZZIN’ ABOUT N PETER MAY
4 CALL ME BENJI N ROSS OGDEN
Box5 VACANT
6 JAY FELLA N NEIL THOMPSON
7 TUFFAZ N KEITH HOUGHTON
8 MON REECE N NICOLE MILLARD

Race 4 395m 8.50pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4 2ND LEG EXT DBL
1 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
2 ELOQUENT 5 PAMELA KUNDE
3 BUNDY ASSASSIN 5 GARY KEEP
4 TRUFFLE MAKER 5 RAYMOND CHRYSTAL
Box5 VACANT
6 MATISSE’S ANGEL 5 NEIL THOMPSON
7 JUSTIN 5 STEVE WOODS
8 TURBO CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER

Race 5 395m 9.08pm
4/5 GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 TAMROOKUM 4 MELVYN PEARSON
2 NOT SO COOL 5 PETER MAY
3 VENETIAN KATE 4 MAUREEN CULEY
4 HERE’S POLLY 5 GARY KEEP
5 ON THE BALL 4 ROSS OGDEN
6 RYLEE’S RHYTHM 5 WAYNE MARSHALL
7 TOFFEE TIM 5 ROBERT GREENSILL
8 WHAM BAM 5 JEFF CUMMING

Race 6 520m 9.27pm
5TH GRADE DINKY DI WEB DESIGN F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 BANZAI PIPELINE 5 TONY BRETT
2 TAXED 5 RAYMOND GREZLO
3 RAGAMUFFIN VIXEN 5 KEVIN ETCHELL
4 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
5 SHEZ REAL CLASSY 5 DIANNA BUXTON
6 MERGING 5 JEFF CUMMING
7 COOL POSS 5 DENIS COMERFORD
8 SLICK APPROACH 5 SANDRA HUNT

Race 7 600m 9.50pm
MAIDEN/5TH GRADE UNITAB (FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 2 WINS
MAIDENS ELIGIBLE)
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SPECIAL RAGE M JOY HARDING
2 BLUE RENEGADE 5 JOHN COLEMAN
3 COSMO’S REWARD 5 ALAN DARGUSCH
4 VOODOO SHAKER 5 MARGARET QUARRELL
5 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
6 BEARCHESTED 5 RAYMOND GREZLO
7 JUNIOR AGOGO 5 TOM TZOUVELIS
8 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU
9 OUR TEAM SPIRIT 5 BILL SHARPE
10 ROCKET ARM M RAYMOND GREZLO

Race 8 520m 10.08pm
5TH GRADE CATCHING PEN F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 GOYO BRETT 5 LAURENCE WARD
2 TEN DANCER 5 RAYMOND GREZLO
3 BOND’S AWAY 5 MELVYN PEARSON
4 BILITY DIAMOND 5 BILL SHARPE
5 AZUSA 5 KEITH HOUGHTON
6 VELOCITY FORCE 5 TONY BRETT
7 AUTUMN HONEY BEE 5 SANDRA HUNT
8 THUMPSTER BALE 5 TOM TZOUVELIS

Race 9 395m 10.30pm
NOVICE THE “A” TEAM F4
1 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
2 ROSE BAGUETTE N CASEY DARGUSCH
3 HAIL CAESAR N STEVEN SMITH
4 POWER MAC N PETER MAY
5 ROXY GIRL N NORMAN SYKES
6 SERENE TEDDY N BRIAN JONES
7 SUPER CRUISE N MICHAEL MCALISTER
8 WILDERNESS N PETER SMITH

Race 10 395m 10.52pm
5TH GRADE BRANDONS ELECTRICAL F4
1 GENERAL MOGABE 5 NEIL THOMPSON
2 GLENFARCLAS 5 NICOLE MILLARD
3 SILVER BONDS 5 NORMAN SYKES
4 KING NEPTUNE 5 ROY O’MALLEY
Box5 VACANT
6 MIDFIELD GENERAL 5 TOM TZOUVELIS
7 ATLANTIC CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER
8 ANOTHER PALEFACE 5 GARY KEEP