Monday 10th August 2009

Race 1 520m 6.45pm
MAIDEN B.G.R.C. F4
1 SPINNING FREE M JOHN REIMER
2 NERVOUS GIRL M JAMES LOYE
3 ALANNA SURF M JAMES HOLMES
4 FOUR WAY SPARK M COLIN BYERS
5 CARLY BALE M RAYMOND COLE
6 BRONZE BABE M CYNTHIA SUTTLE
7 WINSTON M MICHAEL PATTERSON
8 NUGGET BENZ M BRUCE LINNAN
9 GO BLITZEM M JEAN HOSE
10 GLASS EYE JOE M RAYMOND GREZLO

Race 2 520m 7.02pm
MAIDEN BRANDONS ELECTRICAL F4
1 HEIR TO GRACE M KERRY BOUFFIER
2 KERRY DEAN M PAUL ROBSON
3 WHOZA CLOWN M SANDRA HUNT
4 DAME DIMANTE M ERROL SUELL
5 LEICA DOLL M ROSS OGDEN
6 FEVOLUTION M GLENDA DART
7 DYNAMITE MATILDA M BARRY MORRIS
8 WINGED COMMAND M JOHN HUTCHINSON
9 COOL JOHNNY M JEAN HOSE
10 JUDY STATE M PATRICIA COMLEY

Race 3 520m 7.24pm
MIXED FINAL SKY RACING F4 1ST LEG EXT DBL
1 LEICA TINKERBELL M SANDRA HUNT
2 SHADY SHAZZA M TOM TZOUVELIS
3 GOD STAR M MARK SAAL
4 GENUINE 5 RAYMOND BURMAN
5 HESTON M ASHLEIGH WILLIAMS
6 TWIN IMPACT 5 RAYMOND BURMAN
7 HIT THE JACKPOT 5 CYNTHIA SUTTLE
8 PEYOTE M ROSS OGDEN
9 LEICA DOLL M ROSS OGDEN
10 CARLY BALE M RAYMOND COLE

Race 4 520m 7.45pm
NOVICE DINKY DI WEB DESIGN F4 2ND LEG EXT DBL
1 DISTANT MEMORY N LIONEL JACKSON
2 DARK VOODOO N JEFFREY HENZELL
3 CONQUEROR N DENIS GUPPY
4 LEICA JACKAROO N SANDRA HUNT
5 ORARA JACK N GARY SMITH
6 SPANISH LULLABY N SANDRA HUNT
7 HAPPY CLOWN N THOMAS NOBLE
8 ALLEGRO BELLE N REG GARDOLL
9 MISS TIA N ELAINE KLAASSEN
10 BERKELE N KEVIN ETCHELL

Race 5 520m 8.02pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 QUARTER TIME 5 MAX HAY
2 ORARA FLASH 5 GARY SMITH
3 ALPHA MAX 5 PAUL ROBSON
4 ALLEGRO CHARM 5 NEVILLE ROBSON
5 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
6 REGAL VICE 5 JOHN PAY
7 SUNA SURF 5 MALCOLM DAWSON
8 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
9 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
10 PATRIOTIC BOY 5 MURIEL DALTON

Race 6 520m 8.22pm
4/5 GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 GIDGEE GLIDER 4 THOMAS NOBLE
2 BOSANOVA BLUE 4 KEVIN FORRESTER
3 SKY LARKING 5 SANDRA HUNT
4 SACHEEN’S WISH 5 GLENDA DART
5 MAJOR SPIRIT 4 JOHN PAY
6 MYSTIC RUMBLE 5 STEPHEN KAVANAGH
7 SIDEWAYS 4 MICHAEL CHAPMAN
8 MANHATTAN 5 DARRYL TREMBATH
9 NOIR ROSE 5 ALBERT KENNEWELL
10 PURE SURF 5 PAUL CAUCHI

Race 7 520m 8.44pm
MIXED FINAL WINNING EDGE *QDOG* F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 HIGH CLASS BROAD 5 MICHAEL BOODY
2 RAIL RAIDER 5 GARY MOORE
3 MULLUM MAGIC 5 DEAN TURLEY
4 TOMMY CASH 5 REG GARDOLL
5 FIRE SALE 5 GARRY GILBERT
6 CUTE ATTITUDE 5 VICKI WISENER
7 POP CULTURE 4 CHRISTINE ROBARTSON
8 VOODOO GROVE 5 JEFFREY HENZELL
9 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
10 WILD SILENCE 5 MALCOLM DAWSON

Race 8 600m 9.02pm
MIXED FINAL NORTHERN RIVERS STUD *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 PEDRO’S MONEY 5 BOB BELFORD
2 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
3 KILLANA GIRL 5 CYNTHIA SUTTLE
4 KAY CEE POWER 5 TROY SHARPE
5 VELOCITY THUNDER 4 SHANE ELLIS
6 ANOTHER REQUEST 4 CHRISTINE ROBARTSON
7 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
8 ULTRA RUMBLE 4 STEPHEN KAVANAGH
9 RHUBARB RHUBARB 5 DEAN TURLEY
10 VOODOO SHAKER 5 MARGARET QUARRELL

Race 9 520m 9.22pm
5TH GRADE REDCLIFFE OXLEY MEATS F4
1 VOODOO PRINCE 5 RACHEL SCOTT
2 MORE FURY 5 THOMAS NOBLE
3 WILD SILENCE 5 MALCOLM DAWSON
4 SUPREME ALLEGRO 5 NEVILLE ROBSON
5 SUITE TAHLIA 5 BRUCE LINNAN
6 COOL IDEA 5 STEPHAN FREDRICKS
7 MY BEE 5 TANYA SNOW
8 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
9 ROXY ROCKS 5 SANDRA HUNT
10 EMI BOND 5 ERROL SUELL

Race 10 600m 9.43pm
5TH GRADE UNITAB F4
1 PERFECT PEDRO 5 CLAIRE HOGAN
2 PILFERED BOOZE 5 DEAN TURLEY
3 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
4 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY
Box5 VACANT
6 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER
7 SHEZA BOND 5 MAX HAY
8 HEZA RACER 5 JOHN REIMER