Tuesday 17th March 2009


Race 1 395m 7.08pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
Box1 MITZIE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
Box2 MATISSE’S ANGEL M NEIL THOMPSON
Box3 SWEET AS ME M GRAHAM HALL
Box4 BELLI TIPS M ERIC CONROY
Box5 IPSWICH MURAL M LANCELOT WALDON
Box6 AZUSA M KEITH HOUGHTON
Box7 PEPI POWER M PETER MAY
Box8 BETTA GO WALS M MEGAN BERNARD
Res9 VICTORIA HARBOUR M MICHAEL MCALISTER
Res10 FOUREX CEL M COLIN WILLS

Race 2 395m 7.27pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
Box1 BLUE MAKATAM M MEGAN BERNARD
Box2 FLASH TUNE M ASHLEY BOCK
Box3 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
Box4 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU
Box5 ELOQUENT M PAMELA KUNDE
Box6 ALINA M KEITH HOUGHTON
Box7 POWER MAC M PETER MAY
Box8 SUPER CRUISE M MICHAEL MCALISTER
Res9 BLACK SPEAR M ELIZABETH GRIFFIN
Res10 JEDI MONKEY M SHANNON GLASSCOCK

Race 3 395m 7.50pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
Box1 BELLI TEN 5 ERIC CONROY
Box2 SPECIAL SHE IS M JOY HARDING
Box3 FOUREX CITED M COLIN WILLS
Box4 PENNY’S DOLL M NEIL THOMPSON
Box5 MISTA ROPER M LEE ELGOOD
Box6 JEDI DESTROYER M SHANNON GLASSCOCK
Box7 DARK TRANQUILITY M JEFF AHERN
Box8 TUFFAZ 5 KEITH HOUGHTON
Res9 JEDI MONKEY M SHANNON GLASSCOCK
Res10 ALINA M KEITH HOUGHTON

Race 4 395m 8.08pm
NOVICE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG EXT DBL
Box1 BIG RED ROCK N NORMAN SYKES
Box2 EMERGENCY DASH N GARY KEEP
Box3 SANTINO MARELLA N STEPHEN ROLPH
Box4 NIKITA DELIGHT N KEITH BOAN
Box5 PONDEROSA KING N NORMAN SYKES
Box6 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
Box7 BEAU PIERRE N JOHN CONLON
Box8 ROSE FANTASIA N SHANNON GLASSCOCK
Res9 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK

Race 5 600m 8.27pm
MAIDEN/5TH GRADE 0 – 2 WINS “GIVE ME FIVE” AT STUD
(FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 2 WINS
MAIDEN ELIGIBLE)
F4 1ST LEG QUAD
Box1 JOHNNY PAY DAY 5 JOHN PAY
Box2 DAKARAI 5 WAYNE WHYATT
Box3 BUTIBAM SUNSET 5 RACHEL SCOTT
Box4 LEMURES 5 RUSSELL ROBERTS
Box5 REGAL VICE 5 DONALD MCKINNON
Box6 LEO’S ENFORCER 5 KEITH BOAN
Box7 SURFING BLONDE 5 KEVIN MACINTOSH
Box8 OUR TEAM SPIRIT 5 BILL SHARPE
Res9 SAMMY’S LEGACY 5 BILL SHARPE
Res10 MISTY ALLOVER M JEFF JONES

Race 6 395m 8.50pm
4/5 GRADE SUREPICK F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
Box1 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
Box2 FAST FRICTION 5 TONY HANDLEY
Box3 JUST LIKE MIKE 4 RUSSELL DRUERY
Box4 PIERRE BOUCHEE 4 FRANK CHURCHILL
Box5 MY DUX ELITE 5 RODNEY POWER
Box6 ALMICH STAR 4 ALAN CAMERON
Box7 SUPER SAM 4 PAUL MCILVEEN
Box8 LIL NAVAJO 4 RUSSELL MCBRIDE
Res9 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING
Res10 BLACK VISION 5 RUSSELL DRUERY

Race 7 520m 9.08pm
4/5 GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
Box1 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
Box2 LUCY’S IMAGE 5 KEITH BOAN
Box3 DREAMIN’ KAKADU 5 ROY DAHL
Box4 TRENDY WENDY 5 LANCELOT WALDON
Box5 DASHING BEAUTY 5 CHARLES MIFSUD
Box6 AFRICA STATE 4 LEE ELGOOD
Box7 JAY JAY BLUE 5 KEITH BOAN
Box8 MAJOR SPIRIT 4 VICKI MCKINNON
Res9 SARGENT ELITE 5 PETER MAY
Res10 I’M NOT BLUE 5 RALPH CHANDLER

Race 8 395m 9.27pm
(BEST 8) DINKY DI WEB DESIGN F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TLBE 2ND LEG DBL
Box1 MALTESE BEAUTY 1 CHARLES MIFSUD
Box2 AGONIS 3 KEITH HOUGHTON
Box3 ROYAL SURFER 1 ALAN CAMERON
Box4 POWERFOOL 3 LEE ELGOOD
Box5 VACANT
Box6 GNARLEY BABE 2 WILLIAM WARNER
Box7 GOTTA LOVE HIM 2 PAUL MCILVEEN
Box8 SUITE TAHLIA 1 BRUCE LINNAN

Race 9 395m 9.42pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4
Box1 MIGHTY MAKATAM 5 PETER SMITH
Box2 ENGLISH CAPTAIN 5 RAYMOND GREZLO
Box3 STAFFORD PUNTERS 5 NEIL THOMPSON
Box4 ATLANTIC CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER
Box5 SPECIAL STYLE 5 JOY HARDING
Box6 IZZY BLUE 5 TONY HANDLEY
Box7 SAPPHIRE BEAUTY 5 CHARLES MIFSUD
Box8 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
Res9 YOUNG INTRUDER 5 FRANK CHURCHILL
Res10 SUNDANCE JEWEL 5 ASHLEY BOCK

Race 10 395m 10.02pm
5TH GRADE GREYHOUND RECORDER F4
Box1 FRIDAY DRINKS 5 ALAN CAMERON
Box2 SHARDEN CARN 5 DION CROOK
Box3 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
Box4 ON BOARD 5 CHARLES MIFSUD
Box5 VEYRON 5 JEFF AHERN
Box6 YOUNG BLACK ONYX 5 FRANK CHURCHILL
Box7 ROSE DOUBLOON 5 ASHLEY BOCK
Box8 MAYWYN MAYBE 5 MICHAEL MCALISTER
Res9 SPECIAL ISSUE 5 JOY HARDING
Res10 KADET 5 LEE ELGOOD