Tuesday 23rd June 2009


Race 1 395m 7.50pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 MISS INTIMIDATE M BRADLEY WOODS
2 JAY FELLA M NEIL THOMPSON
3 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP
4 PUISSANT M JOHN REIMER
5 PEDRO’S MAGIC M GLORIA FALLA
6 OH DANNY BOY M BRUCE LINNAN
7 QUEENIE’S SIZE M JOHN BRADLEY
8 THREE OFF M NORMAN SYKES
9 WHIRLY BIRD M HELEN KEEP
10 BROOKVALE DOLL M BEVERLEY LEARY

Race 2 395m 8.08pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 QUATRO GAL M NORMAN SYKES
2 MISS CLANCY M BRETT DAVIES
3 BRAVE UNDERCOVER M DENNIS MOORE
4 ALANNA SURF M JAMES HOLMES
5 TRICK RIDER M HELEN KEEP
6 BROOKVALE ANGEL M BEVERLEY LEARY
7 LILLY LOUISE M RONALD HAMILTON
8 SILK WEB M NEIL THOMPSON
9 YANKEE HERO M HELEN KEEP
10 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU

Race 3 395m 8.27pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 QUEENS AND TENS 5 LARRY FRANKS
2 OH SO VEGAS M BRADLEY WOODS
3 JERRY CAN CAP 5 ELIZABETH GRIFFIN
4 WEEKEND SHOPPER M HELEN KEEP
5 BOOM CRASH M BRADLEY WOODS
6 BROOKVALE LUCK M BEVERLEY LEARY
7 REGAN’S ANGEL M HELEN ROSS
8 RAZZLE UNO M ROSS OGDEN
9 TRICK RIDER M HELEN KEEP
10 MUM’S AN AUSSIE M GARY KEEP

Race 4 600m 8.50pm
MAIDEN/5TH GRADE THE “A” TEAM (FOR GREYHOUNDS WITH NO MORE THAN 2 WINS MAIDENS ELIGIBLE)
F4 2ND LEG EXT DBL
1 LIKE IRON MIKE 5 JOHN FALVEY
2 LADY WINCHESTER M JON WINDUSS
3 KNOCKERS REVENGE 5 CORY AUSTIN
4 ROSE DOUBLOON 5 ASHLEY BOCK
5 SUNDANCE FAIRWAY 5 DEBORAH ARNOLD
6 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
7 CHEER FOR GOLD 5 NEAL GATES
8 THAT’S TWITCHY 5 CARINE LAZARI
9 EVA WROSE M PETER FURBANK

Race 5 395m 9.08pm
NOVICE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ELOQUENT N PAMELA KUNDE
2 DARK JEWELL N JOHN REIMER
3 REBEL UNDERCOVER N DENNIS MOORE
4 GUYRA N TREVOR SALMONI
5 VEYRON N JEFF AHERN
6 EVIL ANGEL N LLOYD COYNE
7 SATURN STATE N TROY SHARPE
8 CALL ME BENJI N ROSS OGDEN
9 TUFFAZ N KEITH HOUGHTON
10 MISTA ROPER N LEE ELGOOD

Race 6 395m 9.27pm
5TH GRADE COREY PEARCE PHOTOGRAPHY F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 GRANNY STATE 5 TROY SHARPE
2 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
3 ALL ABOUT STYLE 5 SANDRA HUNT
4 WILL’S BONFIRE 5 PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
5 TWO BLACK EYES 5 STEPHEN ARNOLD
6 JEDI DESTROYER 5 SHANNON GLASSCOCK
7 BLONDE WAYS 5 BERYL GREEN
8 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
9 MATISSE’S ANGEL 5 NEIL THOMPSON
10 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER

Race 7 520m 9.50pm
5TH GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 KAY CEE ENFORCER 5 TROY SHARPE
2 BEACHMERE BOUND 5 JOHN CONLON
3 ANOTHER PALEFACE 5 GARY KEEP
4 LULU BELL 5 MICHAEL BRAUER
5 PRINCESS KERO 5 BOB WRIGHT
6 SERBIAN STORM 5 LARRY FRANKS
7 ROCK DANCER 5 ASHLEY BOCK
8 AFRICA STATE 5 LEE ELGOOD
9 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL

Race 8 520m 10.08pm
4/5 GRADE GARRARDS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 HARA’S THUNDER 5 MIKE STEPHENSON
2 LATE SHOW LEE 5 NEIL THOMPSON
3 WEAR IT WELL 5 WARREN SCANNELLA
4 ELSIE TANNER 4 BOB WRIGHT
5 NAUGHTY STATE 4 TROY SHARPE
6 HERE’S POLLY 5 GARY KEEP
7 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
8 BOLINISI SILVER 4 LEE ELGOOD
9 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL

Race 9 395m 10.28pm
NOVICE IMAGETEC F4
1 MARANOA N TREVOR SALMONI
2 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
3 INFOVISION N KEITH HOUGHTON
4 BLACK WROSE N PETER FURBANK
5 KENTUCKY GIRL N SCOTT GOULD
6 DARK TRANQUILITY N JEFF AHERN
7 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK
8 MARIA’S HOT N BRADLEY WOODS
9 PENNY’S DOLL N NEIL THOMPSON
10 SHEZA SHAZA N JOHN REIMER

Race 10 395m 10.48pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4
1 HARA’S HANNA 5 MIKE STEPHENSON
2 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
3 HEZA SMASH 5 JOHN REIMER
4 BEAU ROAD 5 BERYL GREEN
5 TRUE STATE 5 TROY SHARPE
6 TWO AMIGOS 5 PETER DRUERY
7 ANNA’S LAST 5 SERGIO LIVOTTO
8 BUNDY ASSASSIN 5 GARY KEEP
9 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
10 DUBLIN PORTER 5 LEE ELGOOD