Wednesday 24th June 2009


Race 1 395m 3.39pm
HT 1 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 PURELY GOOD M GRAEME DUNN
2 FOOL I AM M ALAN PORTER
3 AWESOME LIZZY M COLIN NOWLAN
4 DECISION TIME M JOHN REIMER
5 LISSINO BEAUTY M JOSEPH COTRONEO
6 KILLER SPIRIT M GLENDA DART
7 TORN TO SHREDS M LOUISE INALL
8 JUST HONEY M TIMOTHY BILLIN
9 SPOONER STREET M JOHN REIMER

Race 2 395m 3.59pm
HT 2 MAIDEN B.G.R.C. F4
1 JUST BERT M TIMOTHY BILLIN
2 JUST A LAKIE M COLIN NOWLAN
3 ANOTHER ASTRA M JOHN REIMER
4 CATCH A FOOL M ALAN PORTER
5 MARVILLE PRINCE M FRANK HARRIS
6 ANN ROSE HI M TREVOR THOMPSON
7 KICKBACK MAX M ANNE SOUTHEE
8 SERENE GAIRN M CLIFFORD HOUSTON
9 SPOONER STREET M JOHN REIMER

Race 3 395m 4.18pm
MIXED FINAL SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 ELAINE’S MAGIC M KEITH BOAN
2 SOCKS ROSE HI M TREVOR THOMPSON
3 WHAT A PRINT M MARIA NOTORAS
4 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
5 FATHER ROD 5 GLENDA DART
6 AMAZING ATTITUDE M NEVILLE DALE
7 DELICATE BOND M KEITH HOUGHTON
8 TIZZA FLYER 5 GLENDA DART
9 BERT’S FORCE M NORMAN BRADFORD
10 TORN TO SHREDS M LOUISE INALL

Race 4 395m 4.40pm
NOVICE THE NUDGE F4 2ND LEG EXT DBL
1 MISS TIA N ELAINE KLAASSEN
2 TRICKED N DARREN RUSSELL
3 LISSINO ASSASSIN N JOSEPH COTRONEO
4 MOLLY POWER N DONNA MAY
5 CHANEL’S BOSS N BOB GROVE
6 POWER MAC N PETER MAY
7 OXLEY COUNTY N LEE WYLIE
8 JAMAICAN DOLL N DAVID DOYLE
9 CROSS WAYS N JOSEPH COTRONEO
10 BEER DAY FRIDAY N DESMOND GILROY

Race 5 520m 4.56pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 SUNARIAN 5 GRAEME DUNN
2 AZZ UNO 5 PETER WILSON
3 NOT SO COOL 5 PETER MAY
4 PEPPER JAK 5 DIANE HANNON
5 JOKER’S SMILE 5 MALCOLM DAWSON
6 DARK WHISPER 5 GARY KEEP
7 POP CULTURE 5 CHRISTINE ROBARTSON
8 PASIFIKA BOY 5 JEFFREY PUHOTAU
9 WIND SMOKE 5 ROBERT PESCHKE
10 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER

Race 6 395m 5.19pm
(BEST 8) BRANDONS ELECTRICAL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 LUCKY ROSE HI 3 TREVOR THOMPSON
2 JAI ALATION 1 JOHN HARRIS
3 PAINTED LADY 3 ERROL SUELL
4 UNO MIDNIGHT 2 LEITH MCHUGH
5 SIR SHIRAZ 3 THOMAS NOBLE
6 NICE WAY 2 ROBERT COOKE
7 WATTS WISE 1 LEE WYLIE
8 CLOUD DANCER 1 ROBERT EDDIE
9 SPLASH OF CLASS 3 JIM GALLAWAY
10 DIVER’S DALLWOOD 3 GLENDA DART

Race 7 395m 5.36pm
3/4 GRADE BIG DOG PET FOODS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 SPLASH OF CLASS 3 JIM GALLAWAY
2 RICKABY 3 ROSS OGDEN
3 TOKEN PEG 4 JOHN REIMER
4 DIVER’S DALLWOOD 3 GLENDA DART
5 SUNLANDER 4 THOMAS NOBLE
6 CIVIL RAIDER 4 PATRICK LAVIS
7 BILKO 4 GLENDA DART
8 WILD SILENCE 4 MALCOLM DAWSON
9 GRAEME’S FOLLY 4 DESMOND GILROY
10 IMAGINE ROGER 4 KEITH BOAN

Race 8 395m 5.54pm
MIXED FINAL REDCLIFFE OXLEY MEATS *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SHE’S THE GOODES 5 ANTHONY AZZOPARDI
2 SHIZZLE APPEAL 4 JOHN HARRIS
3 MY GIRL MILLIE 5 BARRY MORRIS
4 FEDRICK TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
5 VINTAGE SPARKLER 5 ASHLEY BOCK
6 FLAMING TSUNAMI 4 MICHAEL BRAUER
7 ON DISPLAY 4 RONALD MCCALMAN
8 HIGHTON SURF 5 MICHAEL BRAUER
9 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
10 THUNDER GLEE 5 KEITH BOAN

Race 9 520m 6.14pm
5TH GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 SANTANA GOLD 5 STEPHEN MISSEN
2 SERBIAN WARRIOR 5 DESMOND GILROY
3 ALMICH STAR 5 ALAN CAMERON
4 SHEZ ROSIE 5 MALCOLM DAWSON
5 BOND’S AWAY 5 THOMAS NOBLE
6 SPRING CHARIOT 5 ANTHONY AZZOPARDI
7 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
8 BACK PAGE 5 GARY THORPE
9 SAM ROSE HI 5 TREVOR THOMPSON
10 ANOTHER REQUEST 5 CHRISTINE ROBARTSON

Race 10 395m 6.36pm
5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 SEB’S MEMORY 5 LAURENCE THOMAS
2 HOT TEDDY 5 LAURENCE THOMAS
3 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
4 CAXTON GIRL 5 JIM GALLAWAY
5 MJALA WARRIOR 5 PATRICK LAVIS
6 SAINT JIMMY 5 CRAIG CAMPBELL
7 SILVER SHARI 5 RONALD MCCALMAN
8 ON THE BALL 5 ROSS OGDEN
9 HARBOUR QUEEN 5 BRIAN FRANCIS
10 THUNDER GLEE 5 KEITH BOAN