Tuesday 7th July 2009


Race 1 600m 7.50pm
MAIDEN THE “A” TEAM F4
1 VALENTINO ROCKY M FRED BERTOMEU
2 SMOKEN MIRRORS M JAMES HOLMES
Box3 VACANT
4 COSMO’S REWARD M ALAN DARGUSCH
5 LORD WOLSELEY M JOSEPHINE KNIGHT
Box6 VACANT
7 JUDY STATE M PATRICIA COMLEY
8 DAME DIMANTE M ERROL SUELL

Race 2 395m 8.08pm
HT 1 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 ELAINE’S MAGIC M KEITH BOAN
2 QUEENIE’S SIZE M JOHN BRADLEY
3 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
4 BROOKVALE DOLL M BEVERLEY LEARY
5 TRICK RIDER M HELEN KEEP
6 BLUE MAVERICK M BRUCE LINNAN
7 DARCY’S LAD M NORMAN SYKES
8 LILLY LOUISE M RONALD HAMILTON
9 SUDDEN KANTARN M JIM HEDDLES
10 JUST AS FOXY M BRADLEY WOODS

Race 3 395m 8.27pm
HT 2 MAIDEN SKY CHANNEL F4 1ST LEG EXT DBL
1 ALANNA SURF M JAMES HOLMES
2 WHIRLY BIRD M HELEN KEEP
3 NUGGET BENZ M BRUCE LINNAN
4 MY DANNY BOY M JOHN BRADLEY
5 OH SO VEGAS M BRADLEY WOODS
6 QUATRO GAL M NORMAN SYKES
7 BROOKVALE LUCK M BEVERLEY LEARY
8 RAZZLE UNO M ROSS OGDEN
9 WEEKEND SHOPPER M HELEN KEEP
10 WILD MAIL M DESMOND HEILBRONN

Race 4 395m 8.50pm
5TH GRADE WINNING EDGE F4 2ND LEG EXT DBL
1 ALINA 5 KEITH HOUGHTON
2 TRUFFLE MAKER 5 RAYMOND CHRYSTAL
3 MAD DAD 5 JEFF AHERN
4 BUNDY ASSASSIN 5 GARY KEEP
5 SCARLET BAY 5 ELIZABETH GRIFFIN
6 REVEL IN 5 KEITH BOAN
7 DARK TRANQUILITY 5 JEFF AHERN
8 BIG RED ROCK 5 NORMAN SYKES
9 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
10 SUPER CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER

Race 5 395m 9.08pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ATLANTIC CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER
2 RATATAT FOOL 5 ERROL SUELL
3 JEDI DESTROYER 5 SHANNON GLASSCOCK
4 TUFFAZ 5 KEITH HOUGHTON
5 SILVER BONDS 5 NORMAN SYKES
6 BRIAN 5 RUSSELL MCBRIDE
7 BLACK CRASH 5 TROY OKAMURA
8 BIBSY BOO 5 JEFF AHERN
9 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
10 SUPER CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER

Race 6 395m 9.27pm
NOVICE BRANDONS ELECTRICAL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 DEVIL GATE DRIVE N MARK WARE
2 OH DANNY BOY N BRUCE LINNAN
3 POWER MAC N PETER MAY
4 ROBSHAR SHADOW N BRIAN BRETHERTON
5 SINNA BOY N NEVILLE TUNNY
6 JERRY CAN CAP N ELIZABETH GRIFFIN
7 TINY ENFORCER N TERRY BRERETON
8 SUNDANCE JEWEL N ASHLEY BOCK
9 SUPER CRUISE N MICHAEL MCALISTER

Race 7 520m 9.50pm
5TH GRADE GREG COOLEY WINES F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 INFOVISION 5 KEITH HOUGHTON
2 YOWZA 5 NICOLE MILLARD
3 BEACHMERE BOUND 5 JOHN CONLON
4 LULU BELL 5 MICHAEL BRAUER
5 ROSE RAMBLER 5 CASEY DARGUSCH
6 NOT SO COOL 5 PETER MAY
7 HERE’S POLLY 5 GARY KEEP
8 ONE IN TEN 5 GARY KEEP
9 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY
10 MONO GIRL 5 NEVILLE TUNNY

Race 8 520m 10.08pm
4/5 GRADE GARRARDS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 ROSE FANTASIA 5 SHANNON GLASSCOCK
2 FLYING SPIRIT 5 NORMAN SYKES
3 LEO’S ENFORCER 5 KEITH BOAN
4 BLONDE STATE 5 PETER MAY
5 FAN MAIL 4 DESMOND HEILBRONN
6 HANIFY QUEEN 5 RAYMOND CHRYSTAL
7 DARK WHISPER 4 GARY KEEP
8 SPRING OUR PING 4 PATRICIA COMLEY
9 SURFIN’ SNOW 5 PATRICIA COMLEY
10 MONO GIRL 5 NEVILLE TUNNY

Race 9 395m 10.30pm
3/4 GRADE IMAGETEC F4
1 PIRATE TRICK 4 TREVOR WILSON
2 OPAL ASSASSIN 4 RUSSELL MCBRIDE
3 ON THE BALL 4 ROSS OGDEN
4 BEAU PIERRE 4 JOHN CONLON
Box5 VACANT
6 VINTAGE SPARKLER 3 ASHLEY BOCK
7 WILD ECLIPSE 4 TREVOR WILSON
8 SUITE TAHLIA 3 BRUCE LINNAN

Race 10 395m 10.52pm
5TH GRADE UNITAB F4
1 VEYRON 5 JEFF AHERN
2 CALL ME BENJI 5 ROSS OGDEN
3 ANOTHER PALEFACE 5 GARY KEEP
4 MARIA’S HOT 5 BRADLEY WOODS
5 WIND SMOKE 5 ROBERT PESCHKE
6 ELOQUENT 5 PAMELA KUNDE
7 SUDDEN ASSASSIN 5 JIM HEDDLES
8 SIGNING OFF 5 ERROL SUELL
9 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
10 SUPER CRUISE 5 MICHAEL MCALISTER