Monday 6th July 2009


Race 1 520m 6.42pm
HT 1 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 WINGED COMMAND M JOHN HUTCHINSON
2 RUBY STATE M TROY SHARPE
3 CHERRY HOG M MICHEAL GIALLOURAKIS
4 BIG BOMBORA M ANNE SOUTHEE
5 REGENT PEARL M NEIL CATCHPOLE
6 GOOD TIGER M DAVE IRWIN
7 SLICK APPROACH M SANDRA HUNT
8 BLUE STORM MISS M GLORIA FALLA
9 DEE CEE BEE M HELEN KEEP
10 SPINNING FREE M JOHN REIMER

Race 2 520m 7.02pm
HT 2 MAIDEN SKY CHANNEL F4
1 DISTANT MEMORY M LIONEL JACKSON
2 HONEY RYDER M LANCE SIMON
3 SPECIAL APPROACH M SANDRA HUNT
4 MAX RESULT M IAN HOGGAN
5 DECISION TIME M JOHN REIMER
6 SEABORNE M JUDY GRIFFITHS
7 SUMMER’S SIZZLER M HOPE ELSON
8 DIVA DORIS M SHERYL CLARK
9 HAPPY LOVE M HELEN KEEP
10 RAGING ENFORCER M NED SNOW

Race 3 520m 7.23pm
NOVICE GREG COOLEY WINES F4 1ST LEG EXT DBL
1 COOL MIDAS TOUCH N BASIL TANSEY
2 ARNOLD N STANLEY MCLEISH
3 LATE ILLUSION N KERRY BOUFFIER
4 FALCON FLASH N LEE WYLIE
5 BOWSER N BARRY DULL
6 HAYLEY’S GOSSIP N LANCE SIMON
7 ANOTHER ASTRA N JOHN REIMER
8 HEY OBAMA N BEVERLEY CHAPPELL
9 VOLARE N GERRY CRISCI
10 DREAM SALUTE N GLENN NOFFKE

Race 4 520m 7.45pm
3/4 GRADE REDCLIFFE OXLEY MEATS F4 2ND LEG EXT DBL
1 ROYSTON RENEGADE 4 PETER ROY
2 BERELLA RIHANNA 4 RON BALL
3 LIKE THE LOOK 4 RON BALL
4 PREMIER CHIEF 4 MARGARET QUARRELL
5 TAWNY SHIRAZ 4 PAUL HILL
6 INTELLIGENCE 4 LEE WYLIE
7 SHEOAK MAGPIE 4 NEIL CATCHPOLE
8 SHANAHAN BALE 3 TOM TZOUVELIS

Race 5 520m 8.02pm
NOVICE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 ARTY HERMAN N TOM TZOUVELIS
2 WITHEREN’S FOOL N RON BALL
3 ROLLING DICE N NED SNOW
4 LEDARO LEWEY N RUSSELL DRUERY
5 SIDE CUTTER N BARRY MORRIS
6 UNPAINTED N STEVEN BOODY
7 VOODOO SHAKER N MARGARET QUARRELL
8 BLUE RENEGADE N JOHN COLEMAN
9 BLACK OCTANE N BARRY DULL
10 MADDY’S DIAMOND N JOHN EDWARDS

Race 6 520m 8.22pm
HT 1 5TH GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 RYLEE’S ROCKIN’ 5 GREGORY STELLA
2 BLACK PEREGRINE 5 VICKI WISENER
3 EARLY SECRET 5 GREGORY PAULL
4 SPRINGER DOOLEY 5 BARRY DULL
5 ANOTHER REQUEST 5 CHRISTINE ROBARTSON
6 CHERIKA 5 KERRY BOUFFIER
7 HIT FOR TEN 5 JOHN PAY
8 SURF CHARIOT 5 JUDY GRIFFITHS
9 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
10 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER

Race 7 520m 8.44pm
HT 2 5TH GRADE THE “A” TEAM F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 HE’S CLASSY 5 ALFRED LOVE
2 DYNAMIC LADY 5 JOHN REIMER
3 FIRE SALE 5 GARRY GILBERT
4 HANSON PETRIE 5 GEOFF ALLEN
5 PROSPECTIVE 5 JAMES THOMPSON
6 SOME FLICK 5 SHANE STAPLES
7 THUMPSTER BALE 5 TOM TZOUVELIS
8 MY BEE 5 TANYA SNOW
9 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
10 HEPTARCHY 5 JOHN REIMER

Race 8 600m 9.02pm
4/5 GRADE BIG DOG PET FOODS *QDOG* F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 POLDAR ENFORCER 5 MICHEAL GIALLOURAKIS
2 BLAINE BALE 5 TOM TZOUVELIS
3 COUNT THE DOUGH 5 PETER RUETSCHI
4 BIKINI BEACH 4 HELEN KEEP
5 HEZA RACER 5 JOHN REIMER
6 BOSTON’S ELEMENT 5 JUDY GRIFFITHS
7 PEDRO’S MONEY 5 BOB BELFORD
8 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
9 SHEZA SURFER 5 JOHN REIMER

Race 9 520m 9.22pm
HT 3 5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 SHE’S THE WORD 5 GARRY GILBERT
2 LUVA DRINK 5 RON BALL
3 NOT AMUSED 5 SHANE STAPLES
4 COBBELL LASS 5 MARGARET QUARRELL
5 SHORT ARGUMENT 5 JOHN REIMER
6 CHEEKY PRINCE 5 TOM TZOUVELIS
7 TEDDY TO GO 5 RONALD MCCALMAN
8 MIDORI STAR 5 NEIL CATCHPOLE
9 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
10 BOOT AND SCOOT 5 JOHN REIMER

Race 10 520m 9.43pm
HT 4 5TH GRADE THE “A” TEAM F4
1 RIVER SEINE 5 ASHLEIGH WILLIAMS
2 GIDGEE GLIDER 5 THOMAS NOBLE
3 REGAL VICE 5 JOHN PAY
4 HEZA WILD ONE 5 JOHN REIMER
5 TEJAY’S ASSASSIN 5 TRAVIS ELSON
6 TAKE A SQUIZZ 5 GARRY GILBERT
7 HONEY BUNNY 5 PAUL MCILVEEN
8 EMI BOND 5 ERROL SUELL
9 MAJOR SPIRIT 5 JOHN PAY
10 HEPTARCHY 5 JOHN REIMER