Wednesday 29th April 2009


Race 1 520m 3.42pm
HT 1 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL (4 SEMI FINALS TO BE HELD ON 6 MAY)
F4
1 BRADSHAW BROWN M MATTHEW O’CONNOR
2 PEDRINA M
3 MITZIE’S ANGEL M TROY OKAMURA
4 GNARLEY BOY M MALCOLM DAWSON
5 KING EMMANUEL M BILLY KOZIONAS
6 MEGA FORCE M DESMOND TWIBLE
7 THOMMO’S ANGEL M NEIL THOMPSON
8 NOTTA WHISPER M MARGARET QUARRELL
9 MARVILLE FLYER M FRANK HARRIS
10 LISSINO BEAUTY M JOSEPH COTRONEO

Race 2 520m 3.59pm
HT 2 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4
1 M LEE WYLIE
2 RUGG HIM UP M
3 TULLYMORGAN TOM M CRAIG CARRAGHER
4 MIDNIGHT SURF M
5 SUMMER’S SIZZLER M HOPE ELSON
6 REBEL UNDERCOVER M
7 NUTTY ENCOUNTER M JUDY GRIFFITHS
8 TAP AN RACK M GRAHAM HALL
9 MARVILLE FLYER M FRANK HARRIS
10 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON

Race 3 520m 4.21pm
HT 3 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 1ST LEG EXT DBL
1 YOWZA M BRETT MILLARD
2 OCTOPUSSY KEROMA M DAVE IRWIN
3 LEDARO LEWEY M RUSSELL DRUERY
4 KAMIKAZE MAGPIE M ANDREW RICH
5 KAHUNA QUEEN M MICHAEL GATTI
6 FINN’S ANGEL M NEIL THOMPSON
7 GENERAL DOUGLAS M REG HAZELGROVE
8 BLONDE STATE M PETER MAY
9 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
10 LISSINO BEAUTY M JOSEPH COTRONEO

Race 4 520m 4.39pm
HT 4 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 2ND LEG EXT DBL
1 FOUR WAY REBEL M
2 MY AMIGO M SANDRA HUNT
3 HARA’S THUNDER M MIKE STEPHENSON
4 BRAVE UNDERCOVER M DENNIS MOORE
5 PARIS POWER M PETER MAY
6 SPACE WALKER M RUSSELL MCBRIDE
7 OUR MOVIE STAR M REG HAZELGROVE
8 MARIE RELTUB M RONALD MCCALMAN
9 HERITAGE DRIVE M DIANE HANNON
10 UNA’S PRIZE M JOHN MCALLISTER

Race 5 520m 5.01pm
HT 5 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 1ST LEG QUAD
1 VOODOO SHAKER M MARGARET QUARRELL
2 AMAZING ATTITUDE M NEVILLE DALE
3 FORMULA ONE FURY M MICHAEL JAMES
4 HOLMESDALE ROAD M MATTHEW O’CONNOR
5 BONNIE MIST M RUSSELL MCBRIDE
6 MARAMOON M CRAIG CARRAGHER
7 FOUR WAY SPEAR M COLIN BYERS
8 ROLLING DICE M NED SNOW
9 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
10 REGAN’S ANGEL M NEIL THOMPSON

Race 6 520m 5.22pm
HT 6 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 DARK UNDERCOVER M KERRY MYERS
2 IN A HURRY M ARTHUR BARN
3 STELLA PEG M MARGARET QUARRELL
4 HERE’S POLLY M GARY KEEP
5 SWEET AS ME M GRAHAM HALL
6 FOUR WAY SPARK M COLIN BYERS
7 SUNNY COWGIRL M REG HAZELGROVE
8 ROBO RAPTOR M TONY BRETT
9 HERITAGE DRIVE M DIANE HANNON
10 LIL’ WILDFLOWER M PATRICIA CARRINGTON

Race 7 520m 5.37pm
HT 7 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 KING COYOTE M JASON DURRANT
2 ONYX M LEONARD SUTCLIFFE
3 SIDE CUTTER M BARRY MORRIS
4 HOT TAMALI TRAIN M MATTHEW O’CONNOR
5 MYTH BUSTER M DARREN RUSSELL
6 EXPLOSIVE IMPACT M MARGARET QUARRELL
7 SETANTA M
8 ASTRO HARDY M CHRISTINA APAP
9 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN
10 UNA’S PRIZE M JOHN MCALLISTER

Race 8 520m 5.52pm
HT 8 MAIDEN ERIC THOMSON MEMORIAL F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 REGENT PEARL M NEIL CATCHPOLE
2 SUPER CRUISE M MICHAEL MCALISTER
3 THAT’S TWITCHY M CARINE LAZARI
4 JUICY CHOPS M MARGARET QUARRELL
5 SEISMIC YELLOW M WAYNE WHYATT
6 PERFECT STUDENT M DARREN RUSSELL
7 SON OF MACBETH M TONY BRETT
8 TAIL TRAIN M MATTHEW O’CONNOR
9 HERITAGE DRIVE M DIANE HANNON
10 LIL’ WILDFLOWER M PATRICIA CARRINGTON

Race 9 520m 6.09pm
5TH GRADE F4
1 SUGGESTER 5 DEBORAH ARNOLD
2 FEVER JACK 5 GEORGE JOYCE
3 OPAL ASSASSIN 5 RUSSELL MCBRIDE
4 MIDNIGHT JACK 5 GEORGE JOYCE
5 BE MY BABY 5 RAYMOND GATTI
6 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
7 ULTIMAX 5 SELENA ZAMMIT
8 WELL HARD 5 SELENA ZAMMIT
9 WEONA CHAMP 5
10 GOTTA HAVE FAITH 5 FAYE CURREY

Race 10 395m 6.27pm
4/5 GRADE CARTWRIGHT PROPERTY GROUP F4
1 SHE’S JAKE’S 4 JOHN PAY
2 KENIBI FIRST 5 JEFFREY HENZELL
3 RAVEN BELLE 5 JIM GALLAWAY
4 EMERGENCY DASH 5 GARY KEEP
5 PEPPER JAK 5 DIANE HANNON
6 SMACKO 5 DEAN TURLEY
7 SHAHAH 4 JOHN CAMPBELL
8 SPLASH OF CLASS 4 JIM GALLAWAY
9 RHONDA’S DREAM 5 DEAN TURLEY
10 YOUNG BLACK ONYX 5 FRANK CHURCHILL

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments