Wednesday 9th January 2013

Greyhound Box Draw For Albion Park – Wednesday 9th January 2013

Race No. 1Catch The Bunny Syndicates02:37PM (QLDtime)
Maiden event over 331 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1KICK AND RUN3286NBTM R Campbell (Coominya)
2PANPAN227NBTR D Ogden (Burpengary)
3BIG DAC31FSTDC G Hamilton (Morningside Qld)
4WOOROOLIN ELITE26382NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
5DON’T TELL MICK63573NBTR L Scott (Park Ridge South)
6BRO’S BOY437NBTJ A Ogden (Deception Bay)
7LETTUCE CATCH UP32381NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
8FOUR TEDS3NBTM R Campbell (Coominya)
9SAPPHIRE ZONE5436NBTM R Campbell (Coominya)
10RATTLE NACARSFSHK Inglis (Iluka)
Race No. 2Golf Gurus Aspley Mixed Final02:59PM (QLDtime)
Mixed Maidens () event over 331 Metres at Albion park Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1REMO BELLE4119.39T R Mort (Parkwood)
2BURNED END84872NBTD J Moore (Redcliffe)
3CATCH THE DRAGON5353119.13M R Dawson (Mt Forbes Qld)
4MIDNIGHT TOAST119.11G Greville (Chipping Norton)
5DAYSEAS DOTTY62452NBTJ W Hutchinson (Rush Creek)
6LINE GUAGE6222NBTR J Gaunt (Bald Hills)
7JAR OF HEARTS25119.18R Attard (Fairney View Qld)
8ITALIAN PEDRO22NBTG Crisci ()
9ATOMIC BEACH3NBTG L Dart (Dulguigan)
10FOUR TEDS3NBTM R Campbell (Coominya)
Race No. 3A Team Stud 1-2 Wins03:17PM (QLDtime)
FFA event over 331 Metres at Albion park Of $1,800 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $305 3rd: $150 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1I’VE BEEN FRAMED2463719.48D E Smyth (Heritage Park)
2TWIN ODDS32537NBTN R Catchpole (Jimboomba Qld)
3JEDI HAYLEY7431419.40S J Glasscock (Churchable)
4HARA’S SAMMY13864FSTDM A Stephenson (Bray Park)
5INFANT SORROW2432519.05D Russell (Innisplain Qld)
6TASK MASTER1143719.25A W Provest (Yorklea)
7CE LA DEL2231419.50B P Chappell (Carbrook Qld)
8REGAL RUBY1458819.33D E Mcgrath (Logan Village)
9CATCH THE LILLY35158NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
10UKI PRINCESS37556NBTJ L Reimer (Rush Creek)
Race No. 4Redcliffe Oxley Meats 1-2 Wins03:39PM (QLDtime)
FFA event over 331 Metres at Albion park Of $1,800 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $305 3rd: $150 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1GIANT RIVAL6371219.21K S Arnold (Crestmead)
2SANDY’S REPLICA15234FSTDG M Falla (Glamorgan Vale)
3MAISEY MOO24311NBTP Stadnikoff (Jimboomba Qld)
4MISS JEZEBEL16319.24N R Catchpole (Jimboomba Qld)
5JUST A JEWEL81319.37J D Shaw (Sheldon)
6RAY’S TIGER11732FSHR G Talbot (Upper Coomera)
7DALLAS STAR7562219.56J W Hutchinson (Rush Creek)
8QUEEN BOUDICA2324819.20M J Boody (Churchable Qld)
9FAITHFUL RAIDER3542419.33P J Rayner (Dakabin)
10MIDNIGHT TRAIN15254NBTR J Gaunt (Bald Hills)
Race No. 5Give Me Five @ Stud03:57PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1RICKABAUGH3832123.05M J Emery (Churchable Qld)
2COL DIAMOND3666323.19J T Edwards (Fernvale Qld)
3PURPLE SKY4387423.14F A Guymer (Mt Forbes)
4TAINTED LOVE8685823.09J T Pay (Park Ridge)
5FAWN STAR77553NBTJ Price (Canungra)
6SPLASH OF PAINT5267623.33D Gilroy (Dulguigan)
7SPANISH SIYAN2522523.36M R Campbell (Coominya)
8BELLISSIMA BLUE2116322.88G Crisci (Churchable)
9BELLE’S MARY67524FSHF F Jamieson (Wadalba)
10HAYNE TRAIN7448723.38N D Sykes (Atkinson Dam)
Race No. 6 Form Ratings04:19PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER LIFESTYLE6764623.24K A Galloway (Tamborine)
2BLUE OVAL6354323.07J T Pay (Park Ridge)
3PRETTY LADY DI7785822.82R N Green (Barellan Point Qld)
4HARA’S NICKY1112123.05M A Stephenson (Bray Park)
5QUICKER THAN YOU1555823.51A W Provest (Yorklea)
6TEXT ME DADDY7514122.97G S Smith (Park Ridge)
7BAD BOY TROY3452722.77D A Arnold (Churchable Qld)
8BO ZORRA7843723.11R J Hazelgrove (Park Ridge Qld)
9BROAD WALK ANGEL45876NBTT C Guymer (Mt Forbes Qld)
10OAK TREE BLUE8488523.08J T Pay (Park Ridge)
Race No. 7Garrard’s Horse And Hound04:37PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKBERRY3254423.00G S Smith (Park Ridge)
2RIVERSIDE LAD4212222.66G R Clarke (Kyogle)
3MISS ELLY MAC1148322.92D E Mcgrath (Logan Village)
4LONG PLAYBOY5284223.13P J Rayner (Dakabin)
5HAWKO’S MISTAKE4341122.86J T Edwards (Fernvale Qld)
6BARRA TIME1161622.85R D Ogden (Burpengary)
7MISS MOREISH7545422.96G C Keep (Burpengary Qld)
8CALIFORNIA STRIP4287422.79J A Cumming (Wolffdene)
9UKI SHEILA87746FSTDJ L Reimer (Rush Creek)
10WHO’S NEXT DAVE74656NBTR Attard (Fairney View Qld)
Race No. 804:57PM (QLDtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LARRY TRICK44611NBTJ V Corrigan ()
2WOOROOLIN IMAGE83852NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
3RAGTOP MUSTANG5F235NBTK M Snow (Cornubia Qld)
4GOTCHA BACK57244NBTG C Keep (Burpengary Qld)
5CHARDYN ICE45773NBTT M Snow (Cornubia)
6SEVEN STRAIGHT4151130.40J A Cumming (Wolffdene)
7SIMMERLY2113230.20M Saal (Highfields)
8HARA’S DERECK2162730.62M A Stephenson (Bray Park)
9GEE WAH55571NBTG Friend (Wyrallah Nsw)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Big Dog 05:40PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1HOLDING SHOT61474NBTD J Moore (Redcliffe)
2FAST ONE58248NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
3OH SEA DEE65543FSTDD E Mcgrath (Logan Village)
4BULLY BLUE BOY15225NBTR D Ogden (Burpengary)
5RANGAS ROCK62183NBTM J Algate (Drayton)
6TRACK RATTLER26268FSTDP A Sullivan (Mt Forbes)
7LUMO PHANTOM45422NBTJ Price (Canungra)
8CRIMINAL WARRIOR38141FSTDProvest (Yorklea Nsw)
9WILD CANDY64287NBTM James (Windsor Qld)
10MILANTO GIRL58456NBTM M Hobbs (Hendra Qld)
Race No. 10 Gourmet Game05:59PM (QLDtime)
Grade 5 event over 395 Metres at Albion park Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1LOST FOR WORDS5565223.37G Friend (Wyrallah Nsw)
2NOBLE STAR6136FNBTA W Provest (Yorklea)
3SNIPPY’S SILKY11F66NBTA W Provest (Yorklea)
4WOOROOLIN SPIRIT68417NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
5MY BOY NIKE1578223.02R L Scott (Park Ridge South)
6IRISH LINK4525523.50R M Briant (Lockyer Waters)
7EMSEE75318NBTC E Suttle (Redland Bay Qld)
8FEAR NO MORE2867623.12D J Titmarsh (Bracken Ridge)
9DUN GOOFED177FSHD E Mcgrath (Logan Village)
10FAST TWO78464NBTN D Sykes (Atkinson Dam)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments