Friday 24th July 2009


Race 1 431m 3.47pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 SOOKY PUSS M LES LEWIS
2 BLACK AND GOLD M HOPE ELSON
3 RUNAWAY DREAMER M RAYMOND LUCAS
4 PITTA PAT M BRIAN FRANCIS
5 HOT CONTENDER M DEREK MILHAM
6 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
7 BLACK CROWN M JOHN O’DEA
8 PHUKET M DALE MORTIMER
9 SADDLE TRAMP M OWEN EDMONDS
10 MUDJIMBA MISS M GRANT FRANKLIN

Race 2 431m 4.07pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 BONDY RUN M JOHN PAY
2 HOT AND BOTHERED M CRAIG DOWNS
3 LANDICAN LANE M TONY MILLEN
4 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
5 MOONLITE MADAME M DEBORAH ARNOLD
6 AGENT BAUER M KEVIN CONNELL
7 MONLOR ROSIE M RICHARD NELSON
8 BALLAGHADEREEN M SUZANNE MADDEN
9 FORCEFUL LADY M KAREN ROLLS
10 IMA TED M ARTHUR BARN

Race 3 431m 4.27pm
NOVICE WESTPOINT AUTOS F4 1ST LEG EXT DBL
1 MAJOR BILLY BLUE N WILLIAM ELSON
2 GEE EYE JOE N CHRIS PERRY
3 TINY ENFORCER N TERRY BRERETON
4 LEGIN LEGIN N ROBERT DEMPSEY
5 TITLE CONTENDER N DEREK MILHAM
6 BLACK MERC N NOEL HASTIE
7 DEAGON ONYX N LEONARD SUTCLIFFE
8 ANGEL ENFORCER N BARRY MORRIS
9 PERFECT TYCOON N JEANETTE CAUCHI

Race 4 520m 4.47pm
3/4 GRADE AKZO NOBEL F4 2ND LEG EXT DBL
1 SURFER JACK 3 RONALD BLACKMORE
2 SMART BLONDE 3 PETER DUNNE
3 MADAM SASH 3 PAUL CAUCHI
4 SLAMMIN’ SAM 4 ROBERT DEMPSEY
Box5 VACANT
6 ELSIE TANNER 4 BOB WRIGHT
7 JET LESSON 4 STANLEY MCLEISH
8 ST. JAMES’ GATE 4 ROBERT GREENSILL

Race 5 431m 5.06pm
HT 1 4/5 GRADE WEST MORETON PET FOODS F4 1ST LEG QUAD
1 FORCEFUL BOY 5 BRIAN KUTNER
2 VENETIAN KATE 4 MAUREEN CULEY
3 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS
4 SHAHAH 5 JOHN CAMPBELL
5 CATWALK QUEEN 5 JOHN PAY
6 BOLINISI SILVER 4 LEE ELGOOD
7 DUTCH GOLD 5 RODNEY SLINGSBY
8 CERASTIUM 5 TONY MILLEN
9 VIVA GEORGIE 5 KAREN ROLLS

Race 6 520m 5.24pm
5TH GRADE SURF LORIAN AT STUD F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 BRICKFIELDS 5 SUZANNE MADDEN
2 PACIFIC TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
3 ZED WHO HAZE 5 HERBERT QUINN
4 ARNOLD 5 STANLEY MCLEISH
5 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
6 WHAT’S A BUDGET 5 DIANNA BUXTON
7 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
8 SMITHIE’S LAD 5 PETER FURBANK
9 PERFECT TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI

Race 7 431m 5.42pm
(BEST 8) SKY RACING F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 MY MARILLA HAZE 2 HERBERT QUINN
2 NIBS 1 JOHN CAMPBELL
3 MY GIRL MILLIE 2 BARRY MORRIS
4 OPAL ASSASSIN 3 RUSSELL MCBRIDE
5 SHE’S JAKE’S 2 JOHN PAY
6 EISWEIN 2 DALE WIDDERICK
7 MORAYFIELD FLASH 3 ERROL KLEINHANS
8 CRADLE EBONY 3 BARRY MORRIS
9 BORN LIKE IT 3 NOEL HASTIE
10 RAVEN BELLE 3 JIM GALLAWAY

Race 8 520m 6.00pm
FINAL 5TH GRADE www.surepick.com.au F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 VELOCITY SKY 5 TRICIA FULLER
2 KAMIKAZE MAGPIE 5 ANDREW RICH
3 SHEZA BOND 5 MAX HAY
4 HANSON INO 5 STEPHEN ARNOLD
5 DIAMOND SPAR 5 JOHN EDWARDS
6 BOND’S IMAGE 5 WILLIAM LIDDELL
7 HAYLEY’S GOSSIP 5 LANCE SIMON
8 LORD BAKER 5 GREGORY MELLEN
9 ANOTHER LEVEL 5 AMBER BOODY
10 BROAM 5 BARRY MORRIS

Race 9 431m 6.18pm
HT 2 4/5 GRADE WEST MORETON PET FOODS F4
1 DEAGON CHARMER 5 LEONARD SUTCLIFFE
2 HAPPY MORAYFIELD 5 LESTER KLEINHANS
3 DUBLIN PORTER 5 LEE ELGOOD
4 CRACKA TEDDY 4 BARRY MORRIS
5 TEN FORCER 4 JOHN PAY
6 PURE MONO 5 ANTHONY HESS
7 LITTLE PUZZLE 5 BETTY HAUSER
8 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
9 VIVA GEORGIE 5 KAREN ROLLS

Race 10 431m 6.39pm
HT 3 4/5 GRADE WEST MORETON PET FOODS F4
1 BURNING QUESTION 5 GLENN STEPHAN
2 BALL AND CHAIN 4 BARRY MORRIS
3 GAULTIER 5 GERARD BOWE
4 SPECIAL ETHEL 5 JOHN PAY
5 CARMELLA TYCOON 4 JEANETTE CAUCHI
6 REGAL SILVER 5 WILLIAM ELSON
7 PAINTED ENFORCER 5 BRIAN KUTNER
8 BEAUT LASS 5 JOHN SHAW
9 VIVA GEORGIE 5 KAREN ROLLS