Tuesday 12th October 2010

Greyhound Box Draw For – Tuesday 12th October 2010

Race No. 1Ht 1 Maiden Highland Smash Repair03:05PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BAMQUIN HAZE86533H F Quinn (Ormeau)
2WINDY DESSAD A Arnold (Churchable Qld)
3THOURNTON BEAR73434D M Horrigan (Thornton)
4URBAN SPIRIT537G J Sciortino (Forestdale)
5MORE MUSTARDL H Jackson (Cedarvale)
6PINK MISSA T Fitzsimmons (Buccan)
7DYNAMIC CATCH78237T A Sharpe (Braemore)
8SOLANDER ZIP847G L Holmes (Gatton)
9BOMB ZONE5F575L P Franks (Brightview)
10GENERAL BOO6G T Allen (Karana Downs)
Race No. 2Ht 2 Maiden Highland Smash Repair03:22PM (QLDtime)
Maiden Heat event over 431 Metres at Ipswich Of $1,240 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $100 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SNEAKY PETAO Edmonds (Coominya)
2DESIRE TEWINR L Scott (Park Ridge South)
3NIGHT DIAMOND23287A R Bock (Plainland)
4PRINCESS HELEN5G L Holmes (Gatton)
5SLEEK FORCE587M J Boody (Churchable)
6HEIGHINGTON2378T A Sharpe (Braemore)
7OH REALLY56D J Gilroy (Dulguigan)
8TANGERINE TANGO3FL H Jackson (Cedarvale)
9HANNAH ME7J Campbell (Oxley)
10ANOTHER ROADIE5J R Bloomfield (Greenbank)
Race No. 3Mixed Final Highland Smash Repair03:43PM (QLDtime)
FFA event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CLIVE WEYER82854A R Boody (Churchable)
2WE’RE SERIOUS23252M J Emery (Churchable)
3MINI POD71P S Carrington (Haigslea)
4ALANNA SURF56362J G Warbroek (Bundamba)
5KENNY’S KARMA1O Edmonds (Coominya)
6BEKKA TONIUM3D H Bramich (Redbank Plains)
7ARAFURA CADET4M J Emery (Churchable)
8MONLOR VENUS42243B E Grant (Bundamba)
9ANOTHER ROADIE5J R Bloomfield (Greenbank)
10PRINCESS HELEN5G L Holmes (Gatton)
Race No. 4Ht 1 4/5 Grade Sapar Landscape Supplies03:58PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BIGGLES WORTH83666B M Kutner (Postmans Ridge)
2AQUA MARINE41887R F Dempsey (Walloon)
3FIVE OF DIAMONDS33551R G Nelson (Bundamba)
4DREAM POLICE12364G B Brennan (South Maclean)
5WHO’S NEXT DAVE34567R Attard (Fairney View)
6NOIR WARRIOR12125P A Ruetschi (Golden Beach)
7GERBER’S GIRL11F67O Edmonds (Coominya)
8TIZZA TOKEN87722T G Zammit (Willowvale)
9PRINEIE43635D J Gilroy (Dulguigan)
10HOT AZZ64247R J Heilbronn (Raceview)
Race No. 5Novice ‘give Me Five’ At Stud04:18PM (QLDtime)
NNP event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SID ROCK7F221M J Chapman (Park Ridge)
2SHEZA DYNAMO313P J Dicks (Willowbank)
3FOOL’S EYES6144S W Mcleish (Thagoona)
4THAT’S EMMA LEE45377A C Hess (Camira)
5WILD ALBERT12R Attard (Fairney View)
6GRANDTULY MISS43158D A Arnold (Churchable Qld)
7KAY CEE EXPRESS1F7T A Sharpe (Braemore)
8KIRALEE ANNE21662R G Nelson (Bundamba)
9BOY ZONE34242C E Curtis (Atkinson Dam)
10HANDSOME BLOKE82355S A Giles (Churchable)
Race No. 64/5 Grade *q-dog* Mixcrete Concrete04:37PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 630 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MARY HOPPINS42853P J O’Reilly (Yamanto)
2UNEEK BLOKE21752R G Nelson (Bundamba)
3GAMBLE ON74566K J Kemp (Torbonlea)
4LONG LONG MAMA54247R L Scott (Park Ridge South)
5THAT’S TWITCHY47655C S Lazari (Redbank Plains)
6KOSY AZZ42275B J Young (Morayfield)
7GRACEE JAY23457J T Pay (Park Ridge)
8TSONGA QUEEN34454D A Arnold (Churchable Qld)
936648D J Gilroy (Dulguigan)
10MOTORCYCLE MIKE66667P J Dunne (Walloon)
Race No. 7Ht 2 4/5 Grade Dessa Downs Rearing Facil04:53PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LIL’ WILDFLOWER65764P S Carrington (Haigslea)
2RUNNING A DREAM36411R L Scott (Park Ridge South)
3SUPER SUNDAY36158C Robartson (Churchable)
4COOL MARIA67215P A Ruetschi (Golden Beach)
5HATINATOR81484R G Nelson (Bundamba)
6RAZOR BACK6124FD Gilroy (Dulguigan)
7HURRY HAROLD27652P A Ruetschi (Golden Beach)
8PURE MONO56284A C Hess (Camira)
9SPACE INVADER7156FP J Hay (Thagoona)
10PEARLY CADET62538M J Emery (Churchable)
Race No. 8Mixed Final Big Dog Racing Supplements05:12PM (QLDtime)
FFA event over 431 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1CARBONATOR35771J E Stuhmcke (Brassall)
2BLACK BARBARIAN15253D J Gilroy (Dulguigan)
3MOONSHINE MOLLY13352G B Paull ()
4WHERE’S PADDY55262M J Chapman (Park Ridge)
5GO BLUE BOY1F353P A Ruetschi (Golden Beach)
6SIR LANKAN42832S M Ellis (Morayfield)
7BINDILLA51861R A Craven (Lockyer Waters)
8ELLERY25431J T Pay (Park Ridge)
9UNIQUE BLUE43883L G Kleinhans (Morayfield)
10BLACK MARY57144B M Kutner (Postmans Ridge)
Race No. 9(best 8) Dinky Di Web Design05:27PM (QLDtime)
Best 8 event over 431 Metres at Ipswich Of $1,440 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $210 3rd: $120 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SURF THE REEF85554J T Pay (Park Ridge)
2MY MARILLA HAZE67737H F Quinn (Ormeau)
324728R D Herr (Buccan)
4SPRING MALAWI43441C E Byers (Drayton)
5DOORSTEP76374T A Sharpe (Braemore)
6SUPREME LEVEL36313J R Bloomfield (Greenbank)
7WEAR IT WELL22346G P Moscow (Fernvale)
835132D J Gilroy (Dulguigan)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ht 3 4/5 Grade Www.ipswichgreyhounds.com05:46PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $1,350 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $190 3rd: $110 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1REGAL FOOL36154J T Pay (Park Ridge)
2CHOCOLATE CHIP52641J V Garrick (Chambers Flat)
3WOODY’S DEBUT34546R F Dempsey (Walloon)
4STUD56526M Demedio (Corinda)
5LADY STANLEY46665D L Norris (Springfield Lakes)
6WEST ON WENDY213C Robartson (Churchable)
7AZZ UNO53677P A Ruetschi (Golden Beach)
8PURE SHILOW11415P A Ruetschi (Golden Beach)
9COUNTRY DESIGN52765P J Hay (Thagoona)
10DENGUE FURY22424N A Maynard (Jensen)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments