Tuesday 26th March 2013

Greyhound Box Draw For Ipswich – Tuesday 26th March 2013

Race No. 1Dinky Di Web Design Maiden03:07PM (QLDtime)
Maiden event over 431 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $210 3rd: $105 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1TUB THUMPING62273NBTB J Francis (Fernvale Qld)
2GALWAY TORNADO356FSTDK A Galloway (Tamborine)
3JUST LIKE ROMEOFSHR L Scott (Park Ridge South)
4ROPELEY THUNDER33222NBTJ J O’Dea (Lower Tenthill Qld)
5TOKEN COMET6577NBTJ J O’Dea (Lower Tenthill Qld)
6MISS FSHJ T Pay (Park Ridge)
7DIAMOND BELLE63NBTJ J O’Dea (Lower Tenthill Qld)
8GALWAY MARION485FSTDK A Galloway (Tamborine)
9I’M IN AWE66557NBTS C Woods (Park Ridge Qld)
10EUROA GAOL38447NBTR A Kuhl (Lockyer Waters)
Race No. 2Rosewood & District Community Bank03:27PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1CHILLY MIST2847125.45C E Byers (Drayton)
2PUCKER UP CHUCK13742FSHL W Meteyard (Keperra Qld)
3JAZZ QUEEN413726.11C E Byers (Drayton)
4KIKEM NEW ORLEAN4158825.48T O Tzouvelis (Ormeau)
5DIAMOND EARNER4224325.73T O Tzouvelis (Ormeau)
6MELODY BELLE7365225.74J J O’Dea (Lower Tenthill Qld)
7ZIP ZOOMF1225.44B M Woods (Greenbank)
8PUNT ROAD ROAR125.19G Bowe (Clifton)
9ROSIE’S MATE3157NBTJ T Pay (Park Ridge)
10KIKEM PLUGGER6178625.53T O Tzouvelis (Ormeau)
Race No. 3Araness Hay & Chaff Supplier 3/4 Grade03:47PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SUMMER AFFAIR26486NBTR J Rolls (Coominya Qld)
2SNOWBALL GRACE6767525.47I R Dionysius (Yamanto)
3SUMMER LEE3116425.29R J Rolls (Coominya Qld)
4CHERYL’S LAMENT1443325.64J D Cavanagh ( Booval)
5BIG TIME RUSH4317425.65T W Brett (Grandchester)
6HARBOUR LANE3724F25.23B J Francis (Fernvale Qld)
7GIVE ME COUNTRY8872625.43D J Hay (Thagoona)
8OBI WAN2156225.37K M Snow (Cornubia Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Raincat 4/5 Grade04:07PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1TRICKY PIPA1314130.94T O Tzouvelis (Ormeau)
2DODGY BOB7342530.67R L Higgs (Coominya)
3FLOAT YA BOAT13371FSTDA D Monaghan (Dyraaba)
4KIRA KAWATI12317NBTL C Neal (Coominya)
5NARRATIVE62823FSTDJ Campbell (Oxley)
6DAYSEAS JET2421131.05C W Dacey (Gilberton)
7HURRICANE ASH42212NBTA Monaghan (Dyraaba)
8KEPERRA BANDIT3412530.76L W Meteyard (Keperra Qld)
9FLIPPIN’ RIPPER38215FSTDN Dale (Cambooya)
10EUROA JAFFA6142730.97J T Pay (Park Ridge)
Race No. 5Auction Series Semi Final 104:27PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1KESH STREAM15163NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
24331130.38T W Brett (Grandchester)
3ELITE ELIJAH2336131.03M R Campbell (Coominya)
4SIMMERLY1111130.73M Saal (Highfields)
5FORCE FLEMING55432NBTC N Houston (Burpengary)
6HOPE DIAMOND74523NBTL W Meteyard (Keperra Qld)
7DROP JAW2413230.97P J O’Reilly (Yamanto Qld)
8CHASIN’ RAINBOWS16764NBTV L Wisener (Postmans Ridge)
9JUST THE START73674NBTM A Johnson (Bentley)
10TWO DARTS6176531.07C L Sherwood (Chermside)
Race No. 6Auction Series Semi Final 204:47PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1PHARMACOPIA51512NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
2AURIGA LEGEND3311230.69G Draheim (Fernvale)
3BLACK AND DEADLY15273NBTD G Mccrae (Purga Qld)
4KENSO KAROO5181130.20P G Roy (Murrumba Downs)
5FOUR TEDS16674NBTM R Campbell (Coominya)
6LINE UP BUOYS2511331.00B M Woods (Greenbank)
7VALLEY BABE83342NBTG L Holmes (Gatton Qld)
8CATCH THE LILLY46822NBTM R Dawson (Mt Forbes Qld)
9GREASY VINES86224NBTE G Neal (Coominya)
10CURRENCY47353NBTB T Linnan (Lake Clarendon)
Race No. 7Auction Series Semi Final 305:08PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SHAKE YA TUSH5321430.79R Attard (Fairney View Qld)
2PREMIER 1217231.10M I Quarrell (Strathpine Qld)
3AZA TIME35513NBTL Ivanovic (Fernvale)
4AURIGA DOLL3714330.45G Draheim (Fernvale)
5MAYWYN’S DIVA2568331.03R N Essex (Greenbank)
6BLUE IMPRESSION27584NBTM I Quarrell (Strathpine Qld)
7FYRE OUT2232130.66P G Roy (Murrumba Downs)
8MISS LAURYN414231.24T W Brett (Grandchester)
9DOWN HEARTED31444NBTR L Higgs (Coominya)
10ELLA JACQUI48375NBTW M Crick (Ormeau Qld)
Race No. 8Auction Series Semi Final 405:25PM (QLDtime)
FFA event over 520 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1DAG MAN8848431.04P G Roy (Murrumba Downs)
2SARAH’S SPIRIT1252130.86M I Quarrell (Strathpine Qld)
3CLAN EIRANN2224130.74S G Lennon (Upper Caboolture Qld)
4LETTUCE CATCH UP8667130.99M R Dawson (Mt Forbes Qld)
5RINGO35343NBTP S Carrington (Haigslea)
6LEONARD3441431.01L Ivanovic (Fernvale)
7MAYWYN’S GIFT33883NBTR N Essex (Greenbank)
8CEE EH OH2315130.84B T Linnan (Lake Clarendon)
9DUAL FEATURE71244NBTC N Houston (Burpengary)
10SNOWBALL GRACE6767530.72I R Dionysius (Yamanto)
Race No. 9Super Butcher 4/5 Grade05:40PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 630 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S A SIZE43356NBTJ Campbell (Oxley)
2BIT BALMY53434NBTS M Bibby (Regency Downs Qld)
3SPACE WAVE32236NBTA G Zammit (Willowvale)
4LADY CHILL27245NBTC A Nilsson (Marsden)
5EXPOSED MAIL71733NBTD R Heilbronn (Raceview)
6GIVE ME BEANS38634FSTDJ T Edwards (Fernvale Qld)
7LIL’ MASO26443FSTDS J Boody (Rockhampton Qld)
8HUDLAW TILLY86162FSTDJ L Gadsby (Toowoomba Qld)
9DASHING COURTNEY77577NBTL T Waldon (Camira)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10 5th Grade05:58PM (QLDtime)
Grade 5 event over 431 Metres at Ipswich Of $2,170 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $355 3rd: $170 Unplaced: $35.

No.NameFormBestTrainer

1HELL RAISER43212NBTM J Emery ( Qld)
2SPRING IMPACT3476325.56C E Byers (Drayton)
3SABAH MAGIC2334225.42A D Monaghan (Dyraaba)
4KIKEM SHILLING11125.15G Bowe (Clifton)
5FLAMING TANGO5415325.36M J Emery (Churchable Qld)
6CHILLING ECHO8635325.15C E Byers (Drayton)
7ACTION JACKO1222225.34A D Kennewell (Mount Tarampa Qld)
8VELOCITY MELITA1327125.14T W Brett (Grandchester)
9DASHING CAPTAIN1513525.64A R Bock (Plainland Qld)
10GREASY VINES8622425.41E G Neal (Coominya)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments