Wednesday 15th July 2009


Race 1 520m 6.55pm
MAIDEN STATE OF ORIGIN F4
1 BLACK CROWN M JOHN O’DEA
2 MISS COPENHAGEN M JAMIE CANAVAN
3 BYE BYE PEGGY M CHRISTINE BOURKE
4 HAPPY HEART M OWEN EDMONDS
5 SEISMIC YELLOW M WAYNE WHYATT
6 FAT MAX M STEVE WOODS
7 CALL SECURITY M GARY MACKAY
8 IKEBANA M COLIN CURTIS
9 REGAL HAZE M JOHN BRADLEY

Race 2 520m 7.15pm
MIXED FINAL QUEENSLAND F4
1 LYNNE QUATRO M GREGORY KENNEDY
2 SATURN ASSASSIN 5 ANDREW RUSSELL
3 AGGIE’S AWAY M GARY HOLMES
4 TITAN ASSASSIN M PATRICIA CARRINGTON
5 MISS DESIGN M JILL HAY
6 DAINTY DIVA M ROBERT JOHNSTON
7 PUB HOUND M SHANE ELLIS
8 HAPPY CLOWN 5 THOMAS NOBLE
9 BLUE DECEIVER M KEVIN GALLOWAY
10 CALL SECURITY M GARY MACKAY

Race 3 431m 7.35pm
(BEST 8) NEW SOUTH WALES F4 1ST LEG EXT DBL
1 EISWEIN 2 DALE WIDDERICK
2 MEGABROOKE TOO 2 RUSSELL MCBRIDE
Box3 VACANT
4 WRAP IT UP 3 GERARD BOWE
5 PIRATE TRICK 3 TREVOR WILSON
Box6 VACANT
7 MORAYFIELD FLASH 3 ERROL KLEINHANS

Race 4 431m 7.55pm
HT 1 4/5 GRADE STATE VERSUS STATE F4 2ND LEG EXT DBL
1 UPPER CRUST 5 DEBORAH SIMON
2 ROTTEN APPLES 4 MARK ALGATE
3 ELEVEN GRAND 4 JOHN EDWARDS
4 I’M SHELLY 5 PATRICIA CARRINGTON
5 SHIDOSHI 5 JAMIE CANAVAN
6 STROKER 5 DALE MORTIMER
7 OPPORTUNITY KNOX 4 GARY MACKAY
8 GAULTIER 5 GERARD BOWE
9 LITTLE BOND 5 STEVE WOODS
10 YANKEE INVADER 5 JAMIE CANAVAN

Race 5 431m 8.15pm
HT 2 4/5 GRADE MATE VERSUS MATE F4 1ST LEG QUAD
1 VOLTIMORTE 5 JAMIE CANAVAN
2 MAYWYN CHASE 5 ANTHONY BROADRICK
3 GOODNA SPECIAL 5 DAVID RECKLESS
4 ELITE JUNO 5 JOHN COLLISON
5 TEN FORCER 4 JOHN PAY
6 SHELL’S SURPRISE 4 RICHARD NELSON
7 GLEN ROWAN 5 MICHAEL EMERY
8 RUMNUT 4 SHANE TOPPING
9 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS
10 YANKEE INVADER 5 JAMIE CANAVAN

Race 6 630m 8.35pm
MIXED FINAL COL HARRIS GOLD COIN F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ELEGANT LASS 4 KEVIN ETCHELL
2 GIRA FURY 5 AMBER BOODY
3 BRANDY SNAP 5 ROBERT GILTINAN
4 TEARS AND RAIN 5 MARK SAAL
5 MISS AMY JADE 5 DESMOND POLLOCK
6 KILLOUGH ORCHID 4 BARRY MORRIS
7 PERFECT PEDRO 4 CLAIRE HOGAN
8 THAT’S TWITCHY 4 CARINE LAZARI
9 AM CLASSY 5 DEBORAH ARNOLD
10 LIL’ WILDFLOWER 5 PATRICIA CARRINGTON

Race 7 431m 8.55pm
HT 3 4/5 GRADE CANETOADS F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 HOTLINE FRECKLES 4 JAMIE CANAVAN
2 SPECIAL ETHEL 5 JOHN PAY
3 LONG TIME GONE 4 OWEN EDMONDS
4 EASE THE PAYNE 4 CHRISTINE ROBARTSON
5 ELUSIVE INTENT 5 RACHEL SCOTT
6 GIVE ‘EM HELL 5 MARK ALGATE
7 STYLISH STORM 5 GARY HOLMES
8 RUNNING LATE 5 BARRY MORRIS
9 ONE COULD WISH 5 JOHN EDWARDS
10 SHAKE IT BABY 5 STEVE WOODS

Race 8 520m 9.14pm
FINAL 5TH GRADE COCKROACH CRUSHERS F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 ALDAMO 5 LANCE SIMON
2 SIDE CUTTER 5 BARRY MORRIS
3 HUGO FAST 5 CHRISTINE BOURKE
4 BACK HALF YOURS 5 JOHN PAY
5 MONTANA PRIDE 5 OWEN EDMONDS
6 RAGAMUFFIN VIXEN 5 KEVIN ETCHELL
7 PAINFUL BINDI 5 SCOTT MCGUINESS
8 FATIMA 5 STEVE WOODS
9 TERIYAKI 5 MICHAEL BRIANT
10 SMOKEY MACOOL 5 ROBERT JOHNSTON

Race 9 520m 9.35pm
3/4 GRADE LET’S GO QUEENSLAND F4
1 ASTON VANTAGE 3 CHRISTINE ROBARTSON
2 SLAMMIN’ SAM 4 ROBERT DEMPSEY
Box3 VACANT
4 DIAL TRIPLE OH 3 DEBORAH SIMON
5 UNEEK BLOKE 4 RICHARD NELSON
Box6 VACANT
7 UNEEK HOPE 4 RICHARD NELSON
8 ANOTHER REQUEST 4 CHRISTINE ROBARTSON

Race 10 520m 9.55pm
5TH GRADE GO THE MAROONS F4
1 NORDIC ASSASSIN 5 ANDREW RUSSELL
2 JUSTIN 5 STEVE WOODS
3 ALL JAZZY 5 JOHN EDWARDS
4 DO THE STOMP 5 JAMIE CANAVAN
5 WHERE’S CARLA 5 TAMMY STUHMCKE
6 BEAUT LASS 5 JOHN SHAW
7 GERBER’S GIRL 5 OWEN EDMONDS
8 FOR JAKE’S SAKE 5 RUSSELL MCBRIDE
9 LIL’ WILDFLOWER 5 PATRICIA CARRINGTON
10 ANOTHER LEVEL 5 AMBER BOODY