Wednesday 19th March 2008


RACE 01 MAIDEN 520M 6.15PM
COLLINGWOOD PARK FIRST NATIONAL REAL ESTATE
F4
1 SERBS YOU RIGHT Q M MICK MENICANIN
2 KIM’S PRETTY Q M MALCOLM DAWSON
3 WISE OLD FOOL Q M CHRISTINE BOURKE
4 SLICK CONQUEST M IAN HOGGAN
5 JUMP AND RUN Q M ANTHONY KELLY
6 BLUE MOMBASA Q M STEVE WOODS
7 BORN LIKE IT Q M NOEL HASTIE
8 TEXAS RANGER Q M BRIAN KUTNER
9 GIRA FURY Q M MICHAEL BOODY
10 OUR DESTINY M KERRY BOUFFIER

RACE 02 MIXED FINAL 520M 6.35PM
MR MINIT – REDBANK PLAZA
F4
1 SPIRAL GLORY Q M PAUL FELGATE
2 SPIRAL BUROW Q 5 PAUL FELGATE
3 SHINZO Q 5 MICHAEL BRIANT
4 TIC TOC MAN Q M SHIRLEY BOWMAN
5 WITCH FLYER Q M KEL BOSTON
6 HEATHERY HILL M BRUCE SMITH
7 HARBOUR SOUND Q M MICHAEL DUNNER
8 BLUE VELOURIA Q M DOREEN HUDDLESTON
9 KENTUCKY RACER M PATRICK DAY
10 SHIVAS FEAR M JAMIE CANAVAN

RACE 03 MAIDEN/5TH GRADE 630M 6.56PM
FASTA PASTA – REDBANK PLAZA
(0 – 2 WINS)
F4 1ST LEG EXT DBL
1 CORPORATE OFFER Q M GLENN STEPHAN
2 LUCILLE BURNS Q 5 KEVIN GALLOWAY
3 SHEOAK MAGPIE 5 NEIL CATCHPOLE
4 HIGHLAND REVENGE 5 HENRY PLUNKETT
5 VACANT
6 SHE’S SURFIN Q 5 DWYER LENNON
7 GO BINDI Q M JOHN SHAW
8 BLUEDALE 5 DWYER LENNON

RACE 04 NOVICE 520M 7.15PM
SWIFTS – COMETS BASKETBALL CLUB
F4 2ND LEG EXT DBL
1 IBROX JASPER N IAN HOGGAN
2 SIR SHIRAZ Q N THOMAS NOBLE
3 HOPE SHE CAN N MALCOLM DAWSON
4 SHE’S THE WORD Q N THOMAS NOBLE
5 FOOLSBY N RODNEY SLINGSBY
6 BENNY CASH Q N MICHAEL MENKEN
7 LOW FLYING BURNS Q N KEVIN GALLOWAY
8 WILD SPIDER Q N KEVIN GALLOWAY
9 BILITY DIAMOND Q N JOHN EDWARDS
10 CRANKIN’ N ROBERT ADAMS

RACE 05 4/5 GRADE 520M 7.35PM
IPSWICH FORCE U12 BOYS BASKETBALL
F4 1ST LEG QUAD
1 TSUNAMI SURF Q 4 ROBERT ADAMS
2 LAST RESORT 5 DAVID IRWIN
3 ROMAN COUGAR Q 5 ANTHONY KELLY
4 ARABIAN JUJU Q 4 RICHARD NELSON
5 KELJENNY SCOTTY Q 4 KEL BOSTON
6 ARABIAN FEVER 4 RICHARD NELSON
7 URBAN MIST 5 GARY SCIORTINO
8 RED ACES Q 5 MICHAEL BOODY
9 BILITY DIAMOND Q 5 JOHN EDWARDS

RACE 06 5TH GRADE 431M 7.55PM
HT 1 JAMES HARDIE
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 JOSTLING JOSEPH Q 5 MARGARET PAGE
2 SHANAE’S SECRET Q 5 TRAVIS ELSON
3 MAYBE SPECIAL Q 5 WAYNE WHYATT
4 MAJOR FLYER Q 5 KEL BOSTON
5 MULLIGAR LANE Q 5 COLIN JOHNSTON
6 FIVE TAYLORS 5 CLAIRE HOGAN
7 FRUITFLY Q 5 LEE ELGOOD
8 JAN’S REVENGE Q 5 MICHAEL BOODY
9 UNDER FOOT Q 5 DIANNA BUXTON
10 CRANKIN’ 5 ROBERT ADAMS

RACE 07 5TH GRADE 431M 8.15PM
HT 2 GJ’S CONTRACTING
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 NOVA ROSE 5 KERRY BOUFFIER
2 ANKLES Q 5 WILLIAM ELSON
3 SHEZ GOOD Q 5 MALCOLM DAWSON
4 RUMNUT Q 5 MICHAEL JOHNSTON
5 MCLEASH 5 SAMUEL BRADY
6 OUR IRISH BETTY Q 5 JOHN EDWARDS
7 BRINNIE BOND Q 5 RICHARD NELSON
8 GNARLEY BABE Q 5 WILLIAM WARNER
9 UNDER FOOT Q 5 DIANNA BUXTON
10 CRANKIN’ 5 ROBERT ADAMS

RACE 08 MIXED FINAL 520M 8.35PM
SPRINGFIELD FIRST NATIONAL REAL ESTATE
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SUPREME BASH Q 3 JOHN EDWARDS
2 ALL JAZZY Q 5 JOHN EDWARDS
3 DRIFTWOOD 5 RON JACKSON
4 MISS HOLLY ROSE Q 3 PETER DUNNE
5 SNEAKY SHIRAZ Q 4 RAYMOND BURMAN
6 SLICK HANNAH 4 RENALD ATTARD
7 HIGHWAY HOLLY Q 3 PETER DUNNE
8 IODO Q 4 JAMES CARLTON
9 ARABIAN JUJU Q 4 RICHARD NELSON
10 CELTIC FOLKLORE Q 5 OWEN EDMONDS

RACE 09 5TH GRADE 520M 8.55PM
GOOD LUCK! IPSWICH FORCE U12 GIRLS BASKETBALL
F4
1 SMIG’S TOKEN Q 5 MICK MENICANIN
2 IRON SURFER Q 5 RENALD ATTARD
3 FESTIVEAN Q 5 RAYMOND BURMAN
4 PAKEMINSIN Q 5 TRAVIS ELSON
5 TUNZA FIRE Q 5 ALAN PORTER
6 SASSY DIAMOND Q 5 JOHN EDWARDS
7 MOTOWN MAMA Q 5 JOHN RUTHERFORD
8 DIAMONDS GALORE 5 GARY SCIORTINO
9 BILITY DIAMOND Q 5 JOHN EDWARDS

RACE 10 5TH GRADE 431M 9.12PM
HT 3 SHANE COUPLAND
F4
1 JOHN’S TOSCA Q 5 ARTHUR BARN
2 OUR BEEWAH BOB Q 5 JOHN EDWARDS
3 CLANCY LANE Q 5 MICHAEL JOHNSTON
4 THATZ CHOICE Q 5 RONALD HAWKSHAW
5 AMANDA LYN Q 5 WAYNE WHYATT
6 SLIPPY’S PET Q 5 JAMES CARLTON
7 SURENZA Q 5 JOHN SHAW
8 SUGGESTER Q 5 ANTHONY BEBBINGTON
9 UNDER FOOT Q 5 DIANNA BUXTON
10 CRANKIN’ 5 ROBERT ADAMS