Wednesday 23rd March 2008


RACE 01 NOVICE 431M 6.55PM
BANK OF QUEENSLAND REDBANK PLAINS
F4
1 BORDER TERROR Q N STANLEY MCLEISH
2 MAD Q N MICHAEL GERAGHTY
3 WINEM LORELAI Q N LOUIS MCVEA
4 GAWJESS CHIFFON Q N CARMEN-MAY OLVER
5 NATURALLY BATTY N CRAIG MILNE
6 JUNO STORM Q N GEOFF DRAHEIM
7 MAYWYN CHEQUES Q N ROBERT ESSEX
8 TOO ACROSS Q N SANDRA GILES

RACE 02 MIXED FINAL 520M 7.15PM
PEACHEYS INVESTMENT SERVICE LTD
F4
1 OUR POMPAY Q 5 JOHN EDWARDS
2 MACKENZEE BELL M GARRY GILBERT
3 SERBIAN WARRIOR Q M MICK MENICANIN
4 AIR WAVES Q M LOUISE SIEGERT
5 FOUR WAY TOUCH 5 COLIN BYERS
6 BRANDY AND ICE Q M MICK MENICANIN
7 BLACK JACKET Q M LARRY FRANKS
8 MISS RAGAMUFFIN Q M WILLIAM WARNER
9 HEATON’S REWARD Q M GRAHAM HEATON
10 MR. FIASCO Q M RODNEY SLINGSBY

RACE 03 NOVICE 520M 7.35PM
STRAND HOTEL FLYER
F4 1ST LEG EXT DBL
1 TRINTRILOGY Q N OWEN EDMONDS
2 LEMURES Q N RUSSELL ROBERTS
3 DIAMOND BELLA Q N DAVID MALLEY
4 BILITY DIAMOND Q N JOHN EDWARDS
5 SERENGHETI DREAM Q N RACHEL SCOTT
6 LOVE BLOSSOM Q N GARY HOLMES
7 ONA TYMA Q N MICHAEL BOODY
8 KIRALEE SHAE Q N LESLEY GRIFFITHS

RACE 04 5TH GRADE 520M 7.55PM
HT 1 COL’S TRANSPORT
F4 2ND LEG EXT DBL
1 CASPEROLE Q 5 BRADFORD JARRETT
2 CELTIC FOLKLORE Q 5 OWEN EDMONDS
3 I’M PUZZLED TOO Q 5 SANDRA GILES
4 FOUR WAY FANCY 5 COLIN BYERS
5 FOOLSBY 5 RODNEY SLINGSBY
6 JEANETTE’S GIRL 5 RON JACKSON
7 SIR SHIRAZ Q 5 THOMAS NOBLE
8 ALL JAZZY Q 5 JOHN EDWARDS
9 HANSON CHARM Q 5 JENNIFER VILES
10 BOWHUNTER Q 5 ROBERT ESSEX

RACE 05 5TH GRADE 520M 8.15PM
HT 2 U14 GIRLS REP. FORCE TEAM
F4 1ST LEG QUAD
1 ROSSCAL RAIDER Q 5 SHERYL CLARK
2 SASSY DIAMOND Q 5 JOHN EDWARDS
3 FOUR WAY IMPACT Q 5 COLIN BYERS
4 SHE’S THE WORD Q 5 THOMAS NOBLE
5 FAN MAIL 5 DESMOND HEILBRONN
6 TARZANE’S GIRL Q 5 ROBERT ESSEX
7 OFF THE PLANET Q 5 DARREN RUSSELL
8 KIND OF SWEET Q 5 CHRISTINE BOURKE
9 HANSON CHARM Q 5 JENNIFER VILES
10 BOWHUNTER Q 5 ROBERT ESSEX

RACE 06 4/5 GRADE 431M 8.35PM
PRICELINE PHARMACY IPSWICH
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 OUR BEEWAH BOB Q 4 JOHN EDWARDS
2 AWESOME ACTION Q 5 GARY HOLMES
3 FUNKY BOY Q 5 MICHAEL CHAPMAN
4 READY STEADY Q 5 STEVE WOODS
5 MISS ANTS PANTS 4 ROBERT DREW
6 CASUAL MAK Q 5 EDWARD NEAL
7 STYLISH STINGER Q 5 GARY HOLMES
8 HURRY UP HAYDN 5 CRAIG MILNE

RACE 07 3/4 GRADE 520M 8.54PM
Q.I.S. SOLAR WISE
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 THUNDER FLIGHT Q 4 SHERYL CLARK
2 BERELLA DANTA 4 LEITH MCHUGH
3 MISS LANINA Q 3 ROBERT DREW
4 BRILLIANT COVER 4 ROBERT DREW
5 BERELLA CARA Q 3 LEITH MCHUGH
6 UNEEK JAY Q 4 WAYNE MARSHALL
7 DIAMOND GLOW Q 4 DESMOND GILROY
8 DIAMOND THOR Q 4 DESMOND GILROY
9 MAYWYN’S FURY Q 4 ROBERT ESSEX

RACE 08 MIXED FINAL 431M 9.14PM
BURNETT SCRAP METAL
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 SLICK HANNAH 3 RENALD ATTARD
2 BEAUT LASS Q 4 JOHN SHAW
3 HAVE YOU HEARD Q 5 PATRICIA CARRINGTON
4 MULLIGAR LANE Q 5 COLIN JOHNSTON
5 TEST DUMMY Q 5 LESLEY GRIFFITHS
6 CLANCY LANE Q 4 COLIN JOHNSTON
7 LADY BOSSY BOOTS Q 5 ROBYN CRAVEN
8 MOONLITE ANGEL 5 LESLEY GRIFFITHS
9 OUR BEEWAH BOB Q 4 JOHN EDWARDS
10 RIVALLI Q 5 COLIN BYERS

RACE 09 NOVICE 431M 9.35PM
BROTHERS LEAGUE CLUB
F4
1 RICCADONNA BABY Q N LANCELOT WALDON
2 DIAMOND DEADLEY Q N DAVID MALLEY
3 BORDER TIGER Q N STANLEY MCLEISH
4 AURIGA BONANZA Q N GEOFF DRAHEIM
5 VACANT
6 BIAFRAN CLOUD Q N DESMOND GILROY
7 IZY ABLAZE Q N MICHAEL BOODY
8 OUR IRISH BETTY Q N JOHN EDWARDS

RACE 10 5TH GRADE 431M 9.54PM
Q.T. CLASSIC
F4
1 EAGLEHAWK JOE Q 5 TREVOR NEWMAN
2 NORTHERN JAZZ Q 5 IAN SMITH
3 FIVE TAYLORS 5 CLAIRE HOGAN
4 TOKEN SENTENCE 5 DARREN RUSSELL
5 ELITE CRUISE Q 5 LESLEY GRIFFITHS
6 BARRIER BREAKER 5 RON JACKSON
7 BRUMBY’S RUN Q 5 SHANE TOPPING
8 MOUNTAIN KING Q 5 GARY HOLMES